SON DAKİKA
Hava Durumu

Torun'dan Teleferik Tepkisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ordu turizmine önemli katkı sağlayan ve yıllık 20 milyon lira geliri olan Ordu-Boztepe teleferik hattının aylardır kapalı olmasına tepki gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 10.09.2021 15:32
Haber Güncellenme Tarihi: 10.09.2021 15:32
Kaynak: Sabah
Torun'dan Teleferik Tepkisi

TORUN'DAN TELEFERİK TEPKİSİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ordu turizmine önemli katkı sağlayan ve yıllık 20 milyon lira geliri olan Ordu-Boztepe teleferik hattının aylardır kapalı olmasına tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ordu turizmine önemli katkı sağlayan ve yıllık 20 milyon lira geliri olan Ordu-Boztepe teleferik hattının aylardır kapalı olmasına tepki gösterdi. Torun, “Teleferiğin kontrollerini zamanında yapamayıp, halatları kopma noktasına getirmişler. Tamir için gereken 4 milyon lirayı da bulamamışlar. Belediyenin parasını nerelere aktardınız da 4 milyonu bulamıyorsunuz? Ordu’ya yaptığımız yatırımı işletmekten bile acizler” dedi. Yaklaşık 3 aydır kapalı olan teleferiğin 5 ay daha kapalı kalacağını hatırlatan Torun, “Ortada bir beceriksizlik var” diye konuştu.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, şu açıklamalarda bulundu:

TURİZMİ BİTİRMEYE YEMİN ETMİŞLER: Ordu ilimizde, turizmi bitirmeye adeta yemin etmiş bir yönetimle karşı karşıyayız. 2011 yılında, belediye başkanlığım döneminde, halkın hizmetine sunduğumuz Ordu-Boztepe Teleferiği, bu iş bilmez yönetimin elinde adeta çürümeye terk ediliyor. Ordu’nun tanıtımına en fazla katkıyı sağlayan, her yıl yaklaşık 20 milyon lira geliri olan teleferik hattı, 3 aydır ‘bakım yapılıyor’ bahanesiyle kapalı duruyor. Şimdi de açıklama yapıp, bakım çalışmasının 5 ay daha süreceğini söylüyorlar. Normalde en fazla 15 günde yapılan bakımlar, bu yönetimin elinde 8 ayda bitirilemiyor.

ORTADA BECERİKSİZLİK VAR: Ama biz biliyoruz ki ortada bir bakım yok, ortada bir beceriksizlik var. Teleferiğin kontrollerini zamanında yapamayıp, halatları kopma noktasına getirmişler. Tamir edilmesi için gereken 4 milyon lirayı da kasada bulamamışlar. Şimdi soruyoruz: Belediyenin parasını nerelere aktardınız da 4 milyon lirayı bulamıyorsunuz? Ucube bir Botanik Park’a 15 milyon lira harcadınız da Ordu’nun gözbebeği olan teleferiğe gelince niye ‘paramız yok’ diyorsunuz. Neden 4 milyon lira için Ordu halkının yıllık 20 milyonluk gelirini çöpe atıyorsunuz?

ORDU TURİZMİNE DARBE: 10 yıl önce hizmete açtığımız bir teleferiği bile yönetmeyi beceremediler. Şu anda teleferik hattının ulaştığı Boztepe’deki esnafımız kan ağlıyor. Sadece onlar değil şehirdeki esnafımız da kan ağlıyor. Bu yönetim; teleferiğin en yoğun kullanıldığı yaz aylarında kapatarak; vatandaşa, esnafa ve Ordu turizmine darbe vuruyor. Ordu’ya teleferik için gelenler hayal kırıklığı yaşayarak ayrılıyor.

İŞLETMEKTEN BİLE ACİZLER: Yaşanan bu mağduriyetin tek sorumlusu, bir teleferiği dahi işletmekten aciz olan Büyükşehir Belediyesi’dir. Teleferiğin yapılma aşamasında bu zihniyet, yapılmaması için her türlü engeli çıkarmıştı. Ama Ordulu hemşehrilerimizin desteği ile bu yatırım gerçekleşti. Şimdi bu yatırımı işletmekten bile aciz hale geldiler.

YARGI ÖNÜNDE TAKİPÇİSİYİZ: Biz bu işin peşini bırakmayacağız, yargı önünde sonuna kadar takipçisi olacağız. Tüm Ordululara da sesleniyorum, size bu eziyeti reva görenlerden sandıkta hesap sorun.

 

Kaynak : orduvizyon52

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.