SON DAKİKA
Hava Durumu

SUÇ ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım'a destek

Haber Giriş Tarihi: 26.05.2021 15:43
Haber Güncellenme Tarihi: 26.05.2021 15:43
Kaynak: Sabah
SUÇ ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım'a destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis'teki grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Bakan Soylu ve Binali Yıldırım'ın oğlu ile ilgili iddialara ilişkin, "Terör örgütleri gibi, suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız" dedi. Erdoğan, "Binali Yıldırım arkadaşımızın da oğlu üzerinden hedefe alınması, asıl niyeti gösteren bir başka işarettir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin TBMM Grup Toplantısı'na gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

KORONAVİRÜSLE MÜCADELE

Gelişmiş ülkelerin bile bocaladığı salgın dönemini en az hasarlı geçirdik. Salgın döneminde destek için ödenen miktar yıl sonunda 104 milyar lirayı bulacak. Yaklaşık 645 bin emeklimizin maaşını 1500 liraya çıkardık. Bayram ikramiyelerini 1100 liraya yükselttik. 7 milyon haneye nakit yardımı gerçekleştirdik. Esnaf ve sanatkarlara 4 milyar liralık hibe verdik.

Salgının başladığı günden bu yana 661 milyar liralık kaynakla milletimizin her kesiminin yanınında olduğumuzu gösterdik. Finans piyasalarında zaman zaman görülen ekonomik gerçeklerimizle alakası olmayan kırılganlıkların önlenmesi için ilave tedbirler alıyoruz. AK Parti olarak en büyük başarımız, hükümetlerimiz döneminde vatandaşlarımızın çalışacak iş ve geleceklerine güvenle bakabilecek bir ortam oluşturmasıdır.

20210526_2_48471155_65520608_Web

SUÇ ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE

Son dönemde ülkemizdeki güven ve istikrar iklimini hedef alan çok yönlü saldırıların gerisinde, insanımızın elindeki işte bu büyük imkanı alarak, özellikle gençlerimizi karamsarlığa sürükleme gayesi olduğu açıktır. Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğiyle, nice oyunları ve tuzakları bozduğumuz gibi, bu sinsi operasyonu da akamete uğratacağımızdan kimse şüphe etmesin. Biz birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıktığımız müddetçe, hiçbir senaryo ülkemizi hedeflerine ulaşmaktan alıkoyamaz, milletimizle aramızdaki uhuvveti bozamaz. Kimin terör örgütleriyle, suç çeteleriyle yürüdüğünü milletimiz görüyor.

20210526_2_48471155_65520605_Web

2023 VE YENİ ANAYASA MESAJI

Bu kadro ile 2023'e gideceğiz. Bu kadro Türkiye'yi hedeflerine ulaştıracak

Siyaset kurumunun, demokrasimizin kazanımlarını ve milli iradeyi siyasi tarihimize mühürleyecek yeni bir Anayasa yapacağına inanıyorum. Reform çalışmalarımızın yeni bir halkasını oluşturan dördüncü yargı paketi yakında Meclisimize sunulacak. İnşallah, yeni Anayasa da milletin vicdanından, milletin kanaatinden çıkacak; yarınlarımıza, gelecek nesillere bırakacağımız en değerli miras olacaktır.

"BİRER BİRER ÇÖKERTTİK"

Sözde babaların racon kestiği Türkiye geride kaldı. Suç örgütlerini, 19 yıl boyunca, ellerindeki tüm imkanları alarak birer birer çökerttik. Özellikle uyuşturucuyla mücadelede kimsenin gözünün yaşına bakmadık. Son 3,5 yılda 85 bin uyuşturucu şüphelisi tutuklandı. 5 yılda organize suç örgütlerine karşı 1700'e yakın operasyon yapıldı.

Emniyet konusunda tarihi başarılara imza attık. Ajanların, yerli işbirlikçilerin ve suç çetelerinin cirit attığı Türkiye'yi güvenli bir ülke haline getirdik. Terörü gündemden çıkarmak için tüm yolları denedik. İstismar alanlarını ortadan kaldırdık. Adalet reformları ve idari düzenlemelerle vatandaşların haklardan eşit faydalanacağı zemini oluşturduk. PKK terör örgütünün hasbi ve harbi yaklaşımımızı kendi emelleri için kullandığımızı gördüğümüzde teröristlerin başını ezmekte tereddüt etmedik.

MERAL AKŞENER'İN RİZE ZİYARETİ

Terörle çetelerle mücadelede elde edilen bu başarılar birilerini rahatsız etti. Gelin hanım beni Netenyahu ile aynı kefeye koyup memleketime gidiyor. Orada ona güzel bir ders veriliyor. Rize'nin uşağına bu şekilde hakaret edip bebek katillerinin yanına koymaya kalkarsan yapılacak olan budur. Yine dua etsin ki gelin hanıma çok ileri gitmeden ders verdiler. Bu da Rizeli'nin edebini gösterir.

SÜLEYMAN SOYLU VE BİNALİ YILDIRIM'A DESTEK

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'yu hedef alan saldırıların gerisinde, ülkemizde sağlanan bu huzur ve güven ikliminden duyulan bir rahatsızlık olduğunu biliyoruz. Terör örgütleri gibi, suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız.

Hedefin İçişleri Bakanımız değil büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası gayretleri olduğunu anlamak için kullanılan araçlara ve onları kullananların siluetlerine bakmak yeterlidir.

Binali Yıldırım arkadaşımızın da oğlu üzerinden hedefe alınması, asıl niyeti gösteren bir başka işarettir.

Arkadaşlarımız üzerinden ülkemize yönelik saldırılara müsaade etmediysek buna da müsaade etmeyeceğiz. Suç çetelerinin mensuplarını, dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar takip ediyoruz. Tıpkı FETÖ’cüler gibi, tıpkı PKK'lılar gibi, bu suçluları da ülkemize getirip yargıya teslim edene kadar peşlerini bırakmayacağız.

Tüm yalan ve iftiralar araştırılıp ortaya dökülecektir.

ERKEN SEÇİM MESAJI

Buradan sesleniyorum; Bay Kemal, Bayan Meral size buradan ekmek çıkmaz, boşuna uğraşmayın. Ülkemizi suç örgütleri üzerinden kıskaca almak ve bundan siyasi sonuçlar üretme peşindeler. Seçimin 2023'te yapılacağını söylememize rağmen erken seçim diyenlerin sufleyi nereden aldıkları açıktır. Boşuna uğraşmayın seçim Haziran 2023'te.

CHP'YE SERT SÖZLER

CHP Genel Merkezi tacizcilerin onları koruyanların işgali altındadır. Şu anda CHP Genel merkezi hırsızların ve onları koruyanların işgali altındadır. CHP Genel Merkezi terör örgütlerine destek verenlerin ve onları koruyanların işgali altındadır. Şu anda CHP Genel Merkezi suç örgütlerine piyonluk yapanların işgali altındadır.

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.