SON DAKİKA
Hava Durumu

ŞANLITÜRK; "KKTC TÜRK'TÜR, TÜRK KALACAKTIR"

Şanlıtürk, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 49'uncu yıl dönümü ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Barış ve Özgürlük Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda KKTC’nin Türk olduğunu ve Türk kalacağını belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 20.07.2023 15:05
Haber Güncellenme Tarihi: 20.07.2023 15:05
Kaynak: IGF
ŞANLITÜRK; "KKTC TÜRK'TÜR, TÜRK KALACAKTIR"

ŞANLITÜRK; "KKTC TÜRK'TÜR, TÜRK KALACAKTIR"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 49'uncu yıl dönümü ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Barış ve Özgürlük Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda KKTC’nin Türk olduğunu ve Türk kalacağını belirtti.
Milletvekili Şanlıtürk, mesajında; "Kıbrıs Barış Harekatı'nın kendi yurdunda, sonsuza kadar var ve hür olma mücadelesini kazanan Kıbrıs Türk halkının, anavatanımız Türkiye ile birlikte omuz omuza çetin mücadeleler vererek başardığımız en büyük mücadeledir. Türk ordusunun artık yeter diyerek son noktayı koymasının simgesidir” dedi.
Şanlıtürk, mesajının devamında; “Bugün KKTC'de korkusuzca, özgürce yaşıyorsak bunu halkımızın fedakarlıklarına, direnişlerine, aziz şehitlerimize, kahraman mücahitlerimize ve Mehmetçiğimize borçluyuz.
Rumlar 1974'de Enosis'i gerçekleştirmek amacıyla harekete geçtiklerinde karşılarında nabzı hürriyet için atan, kanı özgürlük için akan, ana vatanımız ile onun ayrılmaz bir parçası olan Kıbrıs Türkü'nü bulacaklarını hesaba katlamışlardı. 20 Temmuz sabahı kahraman Mehmetçik Kıbrıs'taki kardeşlerin imdadına hem havadan hem de denizden yetişmiştir. Bir taraftan yakılan ekim tarlalarına gözünü kırpmadan paraşüt indirme yapan Mehmetçik bir taraftan da mayınlı sulara tam yol ileri diyerek dalan denizcilerle, Rum teröristlerini ve destekçilerini nefessiz bırakmışlardı" diye konuştu.
"KKTC TÜRK'TÜR, TÜRK KALACAKTIR"
Bugünün büyük Türk ulusu için mutlu bir gün ve bayram olduğunu kaydeden Şanlıtürk, "Irkımın Akdeniz'de bir sevinci var. Yurdumun Mersin'de bir öte devamı var. Girne'den yol bağladık Anadolu'ya, şanlı ordumun Kıbrıs'ta bir zaferi var.
Kıbrıs Barış Harekatı denince ruhumuzun derinliklerinde Yasemin Kumral'ın seslendirdiği bu simge marş yankılanır. Bu marş Türk ordusunun zaferini anlatır. Bunlar mücahitlerimizin kahramanlık destanını anlatır. 49 yıl önce adaya barışın ve huzurun geldiğini anlatır.
KKTC'de Türk'tür, Türk kalacaktır. 20 Temmuz'da bağımsızlığına ve egemenliğine kavuşmuştur. 49 yıl önce bugün Kıbrıs'ta tesis edilen barış, bugün hem adada hem de bölgede huzurun teminatı olmuştur. Ülkemiz uluslararası toplum tarafından maruz bırakılan haksız izolasyonlara rağmen Ana Vatan Türkiye'nin koşulsuz desteğiyle her geçen gün kalkınarak güçlenecektir" şeklinde konuştu.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.