SON DAKİKA
Hava Durumu

OLACAK İŞ DEĞİL BELEDİYE BAŞKANI BELEDİYE MECLİSİNİ DENEMİŞ

Ünye Çamlık’ta hata yaptınız gittik söyledik düzelttiniz. Ordu eski terminal binası alanında hata yaptınız söyledik düzelttiniz. Şimdi burada da hata yaptınız inkar ediyorsunuz.

Haber Giriş Tarihi: 30.09.2021 16:29
Haber Güncellenme Tarihi: 30.09.2021 16:29
Kaynak: Sabah
OLACAK İŞ DEĞİL BELEDİYE BAŞKANI BELEDİYE MECLİSİNİ DENEMİŞ
OLACAK İŞ DEĞİL BELEDİYE BAŞKANI BELEDİYE MECLİSİNİ DENEMİŞ
CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’le ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Adıgüzel’in açıklamaları şu şekilde:
“Ordu Durugöl’de Ordu Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası ve arsası 10 Eylül tarihli Belediye Meclisi toplantısında satışa çıkarıldı. Anayolun kenarında 17 dönüm paha biçilemez bir alan… Ancak Türkiye Cumhuriyeti tarihinde olmayacak bir iş oldu; Belediye Başkanı bu arsayı meclise getirip satışı için oylatıp karar aldırdığı halde, bir özel tv kanalında aslında satmayacaklarını, bu oylamayı deneme için yaptıklarını söyledi. Hatta kendi ifadesiyle kovboy filmlerinde sopanın ucuna şapka takılıp kaldırılır ki kim ateş ediyor görelim dedi. Sanki Belediye Meclisi sıradan bir kahve ortamı. Oranın resmi bir alan olduğunu oylamanın da resmi kaydı olduğunu uzun süre bakanlık yapmış birinin bilmesi lazım. Sayın Hilmi Güler’in deneme yaptığı insanlar kendi Akpartili belediye meclis üyeleri, kendi Akpartili ilçe belediye başkanları. En büyük haksızlığı da onlara yapıyor. Zaten toplantıya girmeden satıştan haberleri dahi yoktu. Oylamaya 60 kişi katıldı. 6 CHP’li üye hayır dedi, 54 Cumhur ittifakı üyesi evet dedi.
Eğer bu bir deneme ise Sayın Güler kimi deniyor?
Eğer bizim belediye meclis üyelerimiz deniyorsa halt etmiş. Eğer kendi Akpartili üyelerini deniyorsa ayıp etmiş. Eğer şapkayı benim için kaldırmışsa zahmet etmiş. Çünkü şapkayı kaldırmak yerine telefonu kaldır bize sor biz sana doğru yolu anlatalım.
Daha önce de yaptığımız gibi, Yason Burnu’nda hata yaptınız gittik söyledik düzelttiniz.
Ünye Çamlık’ta hata yaptınız gittik söyledik düzelttiniz.
Ordu eski terminal binası alanında hata yaptınız söyledik düzelttiniz.
Şimdi burada da hata yaptınız inkar ediyorsunuz.
Akpartili Ordu Büyükşehir Belediyesi bir önceki yine Akpartili olan yönetimin icraatlarını sürekli kötüledi. Evet, önceki yönetim kötüydü ama bu yönetim ondan da kötü. Örneğin, eski yönetimin Beldeevler arazisini ve Durugöl’deki yaptığı imar alanlarını önce davul zurnayla iptal etti, sonra bu alanları tekrar imara açtı. Hatta Durugöl’deki alanı yeşil alanları da kapsayacak şekilde genişleterek imara açtı. Madem imara açacaktınız neden iptal ettiniz?
İşte dün dediğinizi bugün inkar ettiğiniz için, şimdiden uyarmak istiyorum; TV kanalında ‘satmayacağız’ dediğiniz bu belediye binası arazisini satarsanız bunun bedelini size de yedi ceddinize de ödetiriz. Nasıl ki geçmiş dönemde yönetimin yaptıklarının tazminatını ödemek zorunda kaldığınız gibi.
Burası Ordu halkının. Yandaşa peşkeş çekip belediye yönetiminin heybesini doldurma alanı değil. Pandemide okulların yetersiz kaldığı bir dönemde, Sayın Valinin okul alanı arıyor. Karşıyaka mahallesinde bir özel okula eğitim alanı olarak verilen kamu arazisini bile son imar planında imara açmaya kalktınız. Bu ve bunun gibi alanların kamu adına değerlendirilmesi gerekir. Yandaş firmalara satılması değil.”
 
 
 
 
 

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.