SON DAKİKA
Hava Durumu

NUMAN KURTULMUŞ BÜYÜKŞEHİRDE

Bir dizi ziyaret, inceleme ve açılışlara katılmak üzere Ordu’ya gelen TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i makamında ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 21.07.2023 15:38
Haber Güncellenme Tarihi: 21.07.2023 15:38
Kaynak: IGF

NUMAN KURTULMUŞ BÜYÜKŞEHİRDE

Bir dizi ziyaret, inceleme ve açılışlara katılmak üzere Ordu’ya gelen TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i makamında ziyaret etti.

TBMM Başkanı Kurtulmuş’a Ordu için planlanan ve sürdürülen projeler ile ilgili bilgi veren Başkan Güler, Ordu’da DSİ ile birlikte OSKİ imkanlarıyla sel kapanı uygulamasına başlayacaklarını ifade etti.

“NUMAN BEY BİZİM İÇİN ROL MODEL”

TBMM Başkanı Kurtulmuş’u Ordu’da ağırlamaktan memnun olduklarını ifade eden Başkan Güler, çalışmalara destek olan ve kol kanat geren Kurtulmuş’a teşekkür etti.

Başkan Güler açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Ordumuzun özel bir günü. Büyük Millet Meclisimizin Başkanı Ordu’ya teşrif ettiler. Bizim için rol model, canımız, ciğerimiz her yönüyle çalışmalarımızda bizlere kol kanat geren bütün yatırımlarımıza yardımcı ve destek olan, önünü açan Sayın Başkanımıza teşriflerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Ne zaman sıkışsak kendimizi onun makamında buluyoruz. Her zaman yardımcı oluyorlar. Ordu adına kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu arada biliyorsunuz büyük bir heyelan felaketiyle karşı karşıya kaldık. İyi bir koordinasyonla güzel bir çalışma yapıldı. 2 gün içerisinde toparladık. Neyse ki daha öncesinde tedbirimizi almıştık. Makinalarımız falan hazırdı aksi halde araç kiralamaya kalksak bu işin altından kalkmamız mümkün olmazdı. Tekrarı olmaması için de gerekli tedbirleri almamız lazım”

“ORDU’DA SEL KAPANI UYGULAMASINA BAŞLIYORUZ”

Başkan Güler, Ordu’da sel kapanları uygulamasına başlayacaklarını da ifade ederek, “Ordu’da sel kapanı uygulamasına başlıyoruz. Sel kapanıyla yukardan suyu ve heyelanı yakalamış olacağız. Başlangıç yerini açacağız. DSİ ile birlikte, OSKİ imkanlarıyla yapacağız. Üstü kapalı derelerin üstünü kırmak büyük maliyet çıkaracağı için suyu başladığı noktada kapana alacağız” dedi.  

“TBMM BAŞKANI SIFATIYLA ORDU’YA İLK ZİYARETİM”

TBMM Başkanı sıfatıyla Ordu’ya ilk ziyareti olduğunu ifade eden Numan Kurtulmuş ise yakın zamanda meydana gelen heyelan nedeniyle Ordululara geçmiş olsun temennisinde bulundu. TBMM Başkanı Kurtulmuş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yaşanan sel ve heyelan nedeniyle hemşerilerimize bir kez daha geçmiş olsun diliyorum. Önemli bir felaketle karşılaşıldı ancak tedbirlerin zamanında alınması dolayısıyla kısa süre içerisinde sonuçlarının telafi edilebildiği bir süreci yaşadık. Başta Valimiz Ve Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere Ordu ilinde bu çalışmalara katkı sunan tüm kamu kurum ve kuruşlarına yürekten teşekkür ediyorum. Böylece afetin sonuçları minimum düzeyde gerçekleşmiş oldu. Allah bir daha böyle bir afeti göstermesin”

 “İLİMİZ ÇEŞİTLİ AFETLERLE KARŞI KARŞIYA KALMASI MUKADDER BİR COĞRAFYADA YER ALIYOR”

 TBMM Başkanı Kurtulmuş benzer senaryoların yaşanmaması için ise gerekli tedbirlerin alınmasının önemli olduğuna dikkat çekti.

Kurtulmuş, “İlimiz çeşitli afetlerle karşı karşıya kalması mukadder bir coğrafyada yer alıyor. Karadeniz’de her yıl benzer sıkıntılar yaşanıyor. Üzerimize düşen tedbirleri almak ve böylesine felaketler geldiğinde de en az zararla bunun atlatılabilmesi için insan yapımı hataların ortadan kaldırılmasını temin etmektir. Örnek olsun diye söylüyorum Ordu dereleriyle bilinen bir ilimiz ancak neredeyse derelerin hepsinin üzeri örtülmüş. Yani siz istediğiniz kadar üzerine bina yapın ve örtün yağmur fazla yağdığında o yolunu buluyor ve önüne ne katarsa alıp götürüyor. Aynı senaryoları tekrar tekrar görmemek için tedbirleri almamız, boşaltılması gereken yerlerin boşaltılmasını sağlamamız gerekir diye düşünüyorum. İnşallah kısa süre içerisinde herkese dokunulacak ve afetlerle karşılaştıkları dolayısıyla uğradıkları zararlar devletimiz tarafından telafi edilecektir. Burası memleketim olduğu için buraya özel bir önemle gelmiş olduk ama Türkiye önünde yeni hedefleri olan bir ülkedir. Cumhuriyetimizin ikinci asrı güçlü ve büyük Türkiye’nin asrı olacaktır” dedi.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.