SON DAKİKA
Hava Durumu

Muhtar Sonunda İsyan Ettii..

Ordu Büyükşehir Belediyesinden Hizmet alan Tepealan Muhtarı, Büyükşehir Belediyesine aldığı hizmetler için teşekkür edince, Korgan Belediye Başkanı KİRAZ, "kime teşekkür ediyorsan bundan sonra hizmetleri ondan iste." dedi

Haber Giriş Tarihi: 25.10.2021 10:33
Haber Güncellenme Tarihi: 25.10.2021 10:33
Kaynak: Sabah
Muhtar Sonunda İsyan Ettii..

Tepealan Mahalle Muhtarı Mevlüt BOZKURT,  Kendi Sosyal Medya Hesabından yaptığı açıklama aşağıdaki gibidir.

BİLGİLENDİRME!

Bu açıklamayı son zamanlarda maruz kaldığım bir takım sistematik olaylar neticesinde yapmak zorunda kalmış bulunmaktayım. Muhtarlar günü olarak ifa edilen 19 ekim de yapılan resmî tören sonrası öğretmen evinde Kaymakam Bey ve ilçe Belediye Başkanın bulunduğu yemek tertip edilmiş aynı zamanda mahallelerin talepleri, sorunları dile getirilmiştir. Bu esnada İlçe Belediye Başkanı Sn Tuncay KİRAZ "muhtarlar ile hizmet vermek, beraber çalışmak istememektedir, muhtarlarımız in mutavazi yaklaşımlarını dahi asalayaci tarzındaki konuşmaları neticesinde ortamda gerginlik yaşanmış İlçe Kaymakamımız Sn. Miraç AKBULUT' un araya girerek bu gün de bu tarz tartışmaların olmaması gerektiği uyarısına rağmen Belediye Başkanı tartışmayı uzatmış Kaymakam Bey programı terk etmiştir. Mülki idare amirimiz nezaretinde yapılan bir ortamda bu tür bir diyaloğ yaşanmasın dan dolayı Kaymakamımız Miraç AKBULUT' dan özür dilerim. 21 Ekim Perşembe günü İlçe Başkanı Eyüp KARABAYRAK' la tesadüfi bir karşılaşma esnasında kendisi sözlü sataşma da bulunarak "Sen kimsin kendini ne zannediyorsun" diye üzerime yürümek sürati ile bir saldırı girişimi olmuştur. Belediye Başkanı ile Ak Parti İlçe başkanının sistematik olarak tarafıma yapmış olduğu bu sindirme politikası artık mopinge dönüşmüş vaziyettedir. Şahsımı yok sayıp Belediye meclis üyesi ile birlikte el ele verip Şahsımı yıpratma ve yok sayma çabasındalar.

İlçemizin en büyük 4. Mahallesi olan aynı zamanda da geçmişte Belde Belediyesi olan Tepealan Mahallesinde demokratik seçimlerle göreve gelerek halkın oyları ile seçilmiş bir Muhtar olarak Tepealan halkının talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda görevimi yerine getirmek isterken işi hizmet etmek olan bu şahısların "hizmet işi gönül işi" sloganını benimsemeleri gereken bu şahısların tamamen hasmane duygularla hareket etmeleri neticesinde bu açıklamayı yapma gereği duydum.

Kamuoyuna saygıyla sunarım.

 

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.