SON DAKİKA
Hava Durumu

MANİPÜLATİF VE DOĞRU OLMAYAN İÇERİKLİ HABER HAKKINDA AÇIKLAMA

Seçim öncesi aday belirleme sürecinde böyle haber yapılmasını asla doğru bulmuyorum. 

Haber Giriş Tarihi: 03.01.2024 14:56
Haber Güncellenme Tarihi: 03.01.2024 14:56
Kaynak: IGF
MANİPÜLATİF VE DOĞRU OLMAYAN İÇERİKLİ HABER HAKKINDA AÇIKLAMA

03.01.2024 Çarşamba günü(Bugün) şehrimizde yayın yapan yerel bir gazete tarafından, 2024 yılı Yerel Seçimler öncesi, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler ve şahsımın resmi üzerinden, manipülatif içerikli ve doğru olmayan bilgilerin yer verildiği bir haber yayınlanmıştır. Bu haber doğru değildir. Habere kaynak olarak gösterilen yayının içeriği aşağıdadır. 

YAYIN LİNKİ: https://www.youtube.com/watch?v=T0BE0MC7mBU&t=5039s

''Türkiye’nin Teminatı Cumhur İttifakı’' denilerek çıkılan bu yolda yerel seçimlerde Ordumuzda hedefimiz 20’de 20 yaparak tüm belediyeleri kazanmaktır. Programda da net olarak ifade ettiğimiz gibi bizim için aslolan Cumhur İttifakı’dır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli kimi aday gösterirse bizim adayımız odur. Seçim öncesi aday belirleme sürecinde böyle haber yapılmasını asla doğru bulmuyorum. 

29 Aralık 2023 Cuma günü Ünye Flash Radyo’da katıldığım ‘’Haftanın Yorumu’’ programında dile getirdiğim sözler hem video hem de yazılı olarak aşağıda paylaşılmıştır. 

Gazeteci Ali Öztürk: Ordu Büyükşehir Belediyesi için hayalinizdeki aday nasıl olmalı? 

‘’Genel manada söyleyeyim, Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak değil, bazen bana soruyorlar diyorlar ki bu kadar sorunu nereden biliyorsun? Şimdi ben diyorum ki Ordu Merkezle ilgili benim mobilya imalathanem var diyorum. Ben mobilyacılarla ilgili sorunu biliyorum, iş adamlığı yapıyorum, 35 senedir buradayım, kaç senedir siyasetin içerisindeyiz. 

 Bakanlıklar ilgili toplantılar yapıldı. Ünye Serbest Bölge sözü verildi. Kardeşim hani serbest bölge ne olacak? 

Ünye Limanı yapılacak. Ben mesela Ünye Limanı’nın Büyükşehir’in imkanlarıyla yapılamayacağını biliyorum. Ünye Limanı, Asarkaya’dan baktığında bir avuç liman. Bir tarafında tersane var bir tarafında balıkçı barınağı var. Sen şimdi bu limana bir misyon yüklemişsin. Eğer gelmezsen kağıt üzerinde görüyorsun diyorsun ki, ben buradan ro-ro gemileri kaldıracağım, öbür taraftan diyorsun ki kruvaziyer liman olarak kullanacağım, beri taraftan kuru yük gemileri girecek çıkacak diyorsun. Elinde bir liman var bir limanı ne yapacağını şaşırdın. Dolayısıyla Ünye’ye gelip o limanın pozisyonunu görmeden orada yöneticilik olmaz. Yerel yönetici yereli bilendir, ithal yöneticilerle bu işler olmaz. 

Benim kafamdaki ideal belediye başkanı yereli bilendir. Yereli bilmediğin bir adamı getirdiğin zaman yerelin sorunlarını öğrenene kadar görev süresinin 3’te 2’si bitiyor zaten. 

Bu iş görevden yapılmaz bu iş gönülden yapılır. Bunu şimdi belediye başkanı için söylemiyorum. İnkur’a nereden gideceğim diyen adamın iş akdini feshet, gönder gitsin. Navigasyonla köy bulan, ilçe bulan adamın bize faydası olması mümkün değil. 

Oski ekibine diyorsun ki Fevzi Çakmak’ta su borusu patlamış, adam diyor ki orası neresi. O zaman o adamı gönder evine. O sorunu o bilmiyor. 

2014’te büyükşehir belediyesi kurulurken Kocaeli’den, Sakarya’dan, Bayburt’tan, Erzurum’dan, Trabzon’dan getirmişsin. Yapma etme bu adam bunu bilmez. Sorun burada. 

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.