SON DAKİKA
Hava Durumu

Hamarat, 20 yıldır olduğu gibi üreticiye sahip çıkacak ezdirmeyecektir.” dedi

Serbest Piyasada 100 Liradan 88 Liraya Düşen Fındık Fiyatı Sonrası Ak Partili Vekilden Açıklamalar!

Haber Giriş Tarihi: 17.10.2023 09:15
Haber Güncellenme Tarihi: 17.10.2023 09:15
Kaynak: IGF
Hamarat, 20 yıldır olduğu gibi üreticiye sahip çıkacak ezdirmeyecektir.” dedi

Serbest Piyasada 100 Liradan 88 Liraya Düşen Fındık Fiyatı Sonrası Ak Partili Vekilden Açıklamalar!

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, TMO'nun fındık satmaya değil almaya uğraştığını belirterek, serbest piyasada fiyatların yüksek olmasından dolayı TMO'ya ilgi olmadığını söyledi. Fiyat tartışmasına sıcak bakmadığını, fiyatların TMO'nun açıkladığı rakamların üzerinden giderek maksadın hasıl olduğunu belirtti

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, TMO’nun gündeminde fındık satışı olmadığını belirterek, “AK Parti 20 yıldır olduğu gibi üreticiye sahip çıkacak ezdirmeyecektir.” dedi.

Hamarat şu açıklamayı yaptı: “4 günlük Ordu programımız oldu ve sizlerle buluştuk. Ordu’muzun bu güzel köşesinde dert ortağı olarak sizlerle buluşmak güzel. Sizlerle istişare halinde olmayı önemseyen bir kardeşinizim. Ordu ile yapacağımız yatırım ve hizmetlerde sizinle istişare içinde olmak için buradayız. Biz halkımızın hizmetkarı, sizler de sesi oluyorsunuz. Aslında bir iş ortaklığımız anlamı taşır bu. Her zaman destek değil, eleştirel de yaklaşabilirsiniz. Başımızın tacısınız. Sizlerin yaptığı çalışmalar da Ordumuza fayda sağlayacaktır.

ŞEHİR HASTANESİ 2024’TA AÇILACAK
Yüzde 80 tamamlanmış olan şehir hastanemizi gezdik. Üniversitemiz ile birlikte işletilecek burası 1200 yataklı. En kısa zamanda tamamlanmasını hedefliyoruz. Acele ediyoruz ama inşaat durumumuz belli. Bu yıla yetişme şansı yok. Önümüzdeki yıl en erken tarihte açacağız. Şuanda 700 yatak kapasitemiz var ve bunu 1200e çıkaracağız. Sağlık konusunda sıkıntıları görüyoruz. Sağlık konusu en hassas olduğumuz konu. Erteleme lüksümüz yok. Şehir hastanesi ile birlikte sağlıkta kaliteyi göreceğiz. Hizmet neyi gerektiriyorsa biz onun için buradayız.

YATIRIMCI YER SORUNU YAŞAMAMALI
Milletvekili olarak icraat makamlarını harekete geçirmek gayretindeyiz. Ordu’muzun neresinde olursa olsun Sanayi Sitesi çalışmalarımız desteklenmeli, Ordu'muzda artık ben çalışmak istiyorum ama yerim dar sözünü duymak istemiyoruz. Bizden başka bunu yapacak olan yok. Bu konu bizim acil önceliğimiz olmalı.

KAHVERENGİ KOKARCAYI ELE ALACAĞIZ
Fındık üreten illerimizin milletvekilleriyle bir toplantımız var. İnşallah Ankara'da bir araya gelerek kahverengi kokarca salgını üzerine toplantı yapacağız. Üzerimize düşen ne ise yapacağız. İlgilileri ile el birliği ile çözüm yoluna gideceğiz inşallah

ORDU’MUZA ALTIN ÇAĞINI YAŞATACAĞIZ
19+büyükşehir yani 20 belediyemiz var. Bizim için resmi olmasa da seçim takvimi başladı. Önce büyükşehir kararlaştırılıyor. Sonra ilçe belediyeleri üzerine çalışmalar yapılıyor. İnşallah Kasım ayı içerisinde yavaş yavaş Büyükşehir konusunda açıklamalar başlar. Ocak ayı gibi de ilçeler açıklanmaya başlar ve seçim süreci hız kazanır. Biz yine cumhur ittifakı olarak Ordumuza altı çağını yaşatmaya devam edeceğiz inşallah.

ÜRETİCİYİ EZDİRMEDİK EZDİRMEYECEĞİZ
Fındık zaten TMO verdiği fiyat üzerinden gidiyor piyasada. Bizim de amacımız zaten üreticiyi ezdirmemek. Maksat hasıl olmuş zaten. Fındık fiyatı aşağı düşmesin diye verilen 84 liranın üzerinde seyrediyor. Benim memnun olup olmamam değil, üretici memnun olmalı. Bizler de tedbirlerimizi alıyoruz hükümet olarak. Fiyat tartışmasına sıcak bakmayan birisiyim. Fındıkta katma değerin artması üzerine çalışıyoruz. TMO fındık satmaya değil almaya uğraşıyor. Ancak fiyatlar onun üzerinde olduğu için pek de ilgi yok. AK Parti 20 yıldır olduğu gibi üreticiye sahip çıkacak ezdirmeyecektir.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.