SON DAKİKA
Hava Durumu

Güler, Mehmet ÖZHASEKİ'yi ağırladı..

Ordu'da yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında fikir alışverişi yapıldı...

Haber Giriş Tarihi: 14.10.2021 15:25
Haber Güncellenme Tarihi: 14.10.2021 15:25
Kaynak: Sabah
Güler, Mehmet ÖZHASEKİ'yi ağırladı..

Başkan güler, özhaseki’yi ağırladı

Büyükşehir belediye başkanımıza hizmetleri için teşekkür ediyoruz

Özhaseki: “şehrül-emin olmak için milletin gönlünde olmak gerekiyor”

Ordu büyükşehir belediye başkanı dr. Mehmet hilmi güler, ak parti genel başkan yardımcısı ve yerel yönetimler başkanı mehmet özhaseki makamında ağırladı.

Ak parti genel başkan yardımcısı ve yerel yönetimler başkanı mehmet özhaseki, 15-16-17 ekim tarihleri arasında ordu'da yapılacak olan yerel yönetimler istişare ve değerlendirme toplantısı için ordu’ya geldi. Genel başkan yardımcısı özhaseki, büyükşehir belediyesini ziyaret ederek büyükşehir belediye başkanı dr. Mehmet hilmi güler ile görüştü. Ordu’da yapılan ve planlana projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Başkan güler, “büyükşehirde sizleri ağırlmaktan mutluluk duyuyoruz”

Ak parti genel başkan yardımcısı ve yerel yönetimler başkanı mehmet özhaseki’yi, ordu büyükşehir belediyesinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten başkan güler, “bilgi ve tecrübelerinden yararlanacağımız için bu 3 günlük toplantıyı hepimiz için önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Başkan güler yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“bugün bizim için çok özel bir gün. Partimizin genel başkan yardımcısı ve yerel yönetimler başkanı mehmet özhaseki’yi büyükşehir belediyemizde ağırlıyoruz. Kendilerini ağırlamaktan son derece mutlu ve onurluyuz. Dolayısıyla kendilerinin değerli fikirlerinden faydalanacağız. Kendisinin bilgi ve tecrübelerinden bu istişare ve değerlendirme toplantılarında çok şeyler öğreneceğiz. Gerçekleştirdiği bu ziyaret gurur vericidir. Dünyada yaşanan gelişmeler bu toplantıyı daha da önemli hale getiriyor. Onun için bu istişareler ortak akıl açışından önemlidir. Ayrıca sayın cumhurbaşkanımızın gönül belediyeciliği diye bizlere direktif olarak verdiği hedef herkese dokunmak, herkesin gönlüne girmek. Bu bizler için ayrıca anlamlıdır. İlimizde yapılacak bu istişare ve değerlendirme toplantılarında yerel yönetimler başkanı mehmet özhaseki’den çok şey öğrenmeye bakalım.”

“özhaseki’den başkan güler’e teşekkür”

Gerçekleştirilen ziyarette büyükşehir belediye başkanı dr. Mehmet hilmi güler’e teşekkür eden ak parti genel başkan yardımcısı ve yerel yönetimler başkanı mehmet özhaseki, “partinin ilk kuruluşundan bu yana tanıştığımız, zamanında uzunca süredir bakanlık görevi yapan sonra da ordu’yu çok sevdiği için cumhurbaşkanımız sayın recep tayyip erdoğan’ın teklifini ret etmeyerek, bende ordu’ya hizmet edeyim diyerek gelen değerli büyükşehir belediye başkanımız dr. Mehmet hilmi güler başta olmak üzere il başkanımız ve yönetim kadromuza geldiğimiz günden itibaren gösterdikleri ilgi için çok teşekkür ediyorum”

“belediyeciliğin bir okulu yok. Millet kime güvenirse mührü ona veriyor”

Ordu büyükşehir belediyesinde yapılan ziyarette bir açıklama yapan ak parti genel başkan yardımcısı ve yerel yönetimler başkanı mehmet özhaseki, “belediyeciliğin bir okulu yok. Millet kime güvenirse mührü ona veriyor. Şehrül-emin onu seçiyor” dedi.

Ak parti genel başkan yardımcısı ve yerel yönetimler başkanı mehmet özhaseki, açıklamalarına şöyle devam etti:

“her çıktığım seyahatte her yurt dışına gittiğimde bir belediyeci gözü ile bakmaya çalışıyorum. Ağaçların diplerine, asfalta, parklara, yollara ve altyapılarının kalitesini incelemeye çalıştım. Çünkü belediyeciliğin bir okulu yok. Yani belediye başkanları bir okuldan yetişerek yerel yönetim idaresinin başına şehrül-emin olarak seçilen insanlar değiller. Vatandaşlar içinden güvendiği, emin olarak bildiği, mühür sende ve bizi sen temsil edeceksin dediği bir insanı seçiyorlar. Belediye başkanları da onları yıllarca temsil ediyor. Belediye başkanı her işi detayı ile bilen birisi değildir. Yani imarın, fen işlerinin, yazı işlerinin yani kurumda olan birimlerin her birisinin iş akışını bilen birisi değildir. Ama en iyi bilenleri bir araya getirerek onları adeta bir orkestra şefi gibi idare eden insandır. Yöneten, yönlendiren, motive ve bir hedefe doğru yürüten insandır. Bu iş istişare ile taçlanır. Görgü ile görenek ile gezerek ve sorarak daha da güzel işlerinin yapılmasına vesile olunur. İnsan gezdikçe, gördükçe iyi niyetle bunları da şehrime taşımalıyım dediği sürece daha da başarılı olur. Önemli olan görev süresi içinde önceliklerini belirleyerek mevcut bütçeyi en doğru şekilde kullanmaktır.”

“istişareye önem veriyoruz”

Parti olarak istişareye önem verdiklerini belirten ak parti genel başkan yardımcısı ve yerel yönetimler başkanı mehmet özhaseki, açıklamalarına şöyle devam etti.

“ ak parti olarak bizler istişareye çok önem veriyoruz. Cumhurbaşkanımız sayın recep tayyip erdoğan’ın talimatları ile bütün şehirlerimize gidip yapılan ve planlanan çalışmaları yerinde görüyoruz. Bu manada ordu’ya biraz geç geldik. Neden büyükşehir belediye başkanımız dr. Mehmet hilmi güler’e çok güveniyoruz. Bu kapsamda düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısında geçtiğimiz 2,5 yılımızı değerlendireceğiz. Gelecek ile ilgili yol haritamızı belirlemiş olacağız. Yapacağımız istişarelerin neticesinin hayırlı olacağına inanıyorum. Biliyoruz ki ortak akıldan her zaman hayırlar çıkar. İstişarenin neticesi her zaman hayırlı olur. Bunlara rağmen kendi bildiğini yapanın da sonu çok hayır olmaz. Bu vesile ile karadeniz bölgesi’nde bulunan bütün belediyelerimizle bir araya geleceğiz. İnşallah sonu hayırlı olur. Ak parti’nin eser siyasetine bu toplantıların katkıda bulunur diye ümit ediyorum. Değerli ordu büyükşehir belediye başkanımız elinden geleni yapıyor. Çalışıyor. Teşkilatımız devamlı olarak yanında duruyor. Bunlarla da mutluluk duyuyoruz. Bu birliktelikten de rahmet doğacaktır diye ümit ediyorum. Nazik ev sahipliği için büyükşehir belediye başkanımız dr. Mehmet hilmi güler’e ve ekibine teşekkür ediyorum.”

Ziyaret sonrası başkan güler, ak parti genel başkan yardımcısı ve yerel yönetimler başkanı mehmet özhaseki’ye hediye takdim etti.

 

 

 

 

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.