SON DAKİKA
Hava Durumu

GÜLER: DERDİMİZ SEÇİM DEĞİL HİZMET

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 18 aylık çalışma performansını bundan sonraki süreçte arttıracaklarını belirterek, “Bizim seçimle derdimiz yok, bizim amacımız Ordu’ya hizmet etmek” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 13.10.2020 12:05
Haber Güncellenme Tarihi: 13.10.2020 12:05
Kaynak: Sabah
GÜLER: DERDİMİZ SEÇİM DEĞİL HİZMET

Güler; “2 yıl içerisinde işin çoğunluğunu halledelim ve her yere kolay ulaşım sağlayalım istiyoruz. Gerekirse jeneratörler alarak çalışmalarımızı gece-gündüz sürdürmek istiyoruz” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler Başkanlığında Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi.

Gündem öncesi meclise açıklamalarda bulunan Başkan Güler, 60 ayın 18 ayının geride kaldığını, güzel çalışmaları hayata geçirerek Ordu’yu fark edilen iller arasında öne çıkardıklarını belirtti. Güler, “Şimdi çalışmalarımızın hızını artırarak sürdüreceğiz. Bizim seçimle derdimiz yok. Bizim amacımız Ordu’ya hizmet etmek” diye konuştu. 

“Çalışmalarımız gece-gündüz sürecek”

Başkan Güler konuşmasına şöyle devam etti: “Zaman aralığını dar tutarak çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekiyor. Bu nedenle çalışmalarımızı birinci 3 ay; Ekim-Kasım-Aralık, ikinci 3 ay; Ocak- Şubat- Mart olarak hayata geçireceğiz. 95 iş makinasını hizmete sunmuştuk şimdi ise 30 iş makinasını daha bünyemize kazandıracağız. Kimseye muhtaç olmadan, müteahhit kârı bizde kalacak şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Asfalt plent tesisimizi kurduk. Taş ocağımızı da aldık, Ünye tarafında da almak istiyoruz. 2 yıl içerisinde işin çoğunluğunu halledelim ve her yere kolay ulaşım sağlayalım istiyoruz. Gerekirse jeneratörler alarak çalışmalarımızı gece-gündüz sürdürmek istiyoruz”

“Ordu’yu bina hapishanesinden kurtardık”

İmar konusuna da değinen Başkan Güler, “İmar bizim namusumuz. Belde evler örneğinde olduğu gibi bu konuda en ufak tereddüt ve taviz yok. Eğer o yapıya göz yumsaydık, emsal teşkil edecek ve Ordu’da binalarla çevrili bir hapishane olacaktı. Belde evler konusunda da mahkeme bizi haklı gördü. Biz zaten yaptığımız şeyden hukuken emindik o da resmen tescillenmiş oldu” diye konuştu. 

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.