SON DAKİKA
Hava Durumu

GÜLER , “240 MAKİNA GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR” DEDİ

Ordu’da 240 makinanın gece-gündüz sahada çalışma yürüttüğünün altını çizen Başkan Güler, “Vatandaşlarımız bizim baş tacımız. Onlar için ekiplerimiz sahada yoğun çalışma yürütüyor” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 13.06.2023 17:31
Haber Güncellenme Tarihi: 13.06.2023 17:31
Kaynak: IGF
GÜLER , “240 MAKİNA GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR” DEDİ

BAŞKAN GÜLER’DEN AÇIKLAMALAR

“ORDU ARTIK ALGIYA PRİM VERMİYOR. ESERLERİMİZ ALGI SİYASETİNİN ÖNÜNE GEÇTİ”

“KENDİ ALDIĞIMIZT 240 MAKİNE İLE GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ. BELKİ 3 AYDA BİTİRİLECEK BİR İŞİ KENDİ EKİP VE ARAÇLARIMIZ İLE 15 GÜNDE BİTİRİYORUZ”

“FINDIKTA 5T SİSTEMİYLE ORDU GÖLGEDE KALMAKTAN KURTULDU”

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Ordu için önemli kararlar alındı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler Başkanlığında Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Gündem maddelerine geçmeden önce Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de meclis üyeleri ve kamuoyuna çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

“ORDU’DA ARTIK ALGI DEĞİL OLGULAR DEĞER GÖRÜYOR”

Algı değil olgularla iş yaptıklarını ve eser siyasetine ağırlık verdiklerini vurgulayan Başkan Güler, “Ordu’da geçmiş yıllarda 5-10 kişi algı operasyonları yapıyordu. Göreve geldiğimiz günlerde de bu algıları yaptılar. Köpek barınakları, çöp tesisleri, bunlarla algı yapmaya çalıştılar. Ama aradan geçen zaman içerisinde artık olgular algı siyasetini geçti. Milletimiz artık algıya pirim vermiyor. Şu an süratli bir şekilde eser siyasetine ağırlık verdik. Bu da zaten gözüküyor. Geride bıraktığımız seçimlerde artık milletimizin algıya değil olguya yani esere baktığını gösteriyor. Bu hepimizin başarısı bu 19 ilçemizin başarısıdır” şeklinde konuştu.

“240 MAKİNA GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR”

Ordu’da 240 makinanın gece-gündüz sahada çalışma yürüttüğünün altını çizen Başkan Güler, “Vatandaşlarımız bizim baş tacımız. Onlar için ekiplerimiz sahada yoğun çalışma yürütüyor” dedi.

Başkan Güler, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Göreve geldiğimiz günden itibaren en iyi hizmeti milletimize nasıl veririz onun derdindeydik. Kendi bünyemize kattığımız 240 iş makinası ve aracımız ile gece-gündüz sahada çalışma yürütüyoruz. Altyapılar başta olmak üzere, yollar, parklar, çevre düzenlemesi ve daha birçok hizmeti vatandaşlarımıza sunuyoruz. Belki 3 ayda bitirilecek bir işi kendi ekip ve araçlarımız ile 15 günde bitiriyoruz. Bu aslında ne kadar doğru bir hamle yaptığımızın göstergesidir. Bir zamanlar ele muhtaç olan Belediyemiz kendi araç ve gereçleri ile kendi işini kendi yapıyor”

“BELEDİYE GÜNDEMİNDEN İMARI KALDIRDIK”

Eser siyasetinin son derece önemli olduğunun altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Önceden Belediye toplantılarda bu yaptıklarımız konuşulmuyordu. İmar ile oturulup imar ile kalkılıyordu. 11 ilçede yaptığımız imar çalışmaları ile önümüzü açtık ve şu an imar konusu bizim gündemimizi işgal etmiyor. Bu hem bizim için hem de vatandaşlarız için önemliydi. Bunları aştık ve artık şehrimizin esas sorunlarına odaklandık”

“DEPREM BİZİM ESAS KONUMUZ OLMALI”

Ordu’da deprem konusunda çalışmalara başlayacaklarının altını çizen Başkan Güler, açıklamalarında şunları belirtti:

“Büyükşehir Belediyesi olarak bizim gerçeklerimizden bir tanesi de deprem. Daha yakın zamanda 11 şehrimizde büyük yıkımlara neden olan deprem konusunda çalışmalara başlıyoruz. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurmuş olduğumuz Afet İşleri Dairesi Başkanlığı olarak bu çalışmalara ağırlık vereceğiz”

“FINDIKTA 5T SİSTEMİNİ GETİRDİK”

Ordu’nun fındık konusunda önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Başkan Güler, 200 yıldır var olan fındığın artık daha da modern hale gelmesi için çalışma yaptıklarını söyledi.

Fındıkta 5 T sistemini yerleştirdiklerini dile getiren Başkan Güler, “Fındığın fiyatı, tarımı, ticareti, taşınması konularında önemli çalışmalar yaptık. Yaptığımız bu sistemi daha da geliştirmek adına 5 T sistemi kurduk. 5 T sistemi, Tarım, Turizm, Teknoloji, Ticaret ve Transportasyon. Bu 5T’de Ordu ilk defa gölgede kalmaktan kurtuldu. Şu anda Akdeniz-Karadeniz yolu başta olmak üzere, Ünye Limanı, Fatsa Limanı ve Akkuş yolu da dahil olmak üzere önemli bir konuma geldi” şeklinde konuştu.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.