SON DAKİKA
Hava Durumu

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI

Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, pandemi tedbirleri kapsamında Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri salonunda gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 06.10.2020 19:20
Haber Güncellenme Tarihi: 06.10.2020 19:20
Kaynak: Sabah
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI

Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, pandemi tedbirleri kapsamında Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri salonunda gerçekleştirildi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısında 12 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Gerçekleştirilen Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda yapılan çalışmalarla ilgili meclis üyelerine bilgi veren Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, OSB’de müteşebbislerle sözleşme sürecine gelindiğini ve alt yapı proje sürecinde de sona gelindiğini açıkladı.

Başkan Tavlı gündeme geçmeden önce yaptığı değerlendirmede Ünye OSB ile ilgili gelinen süreci değerlendirdi.

Tavlı, “Ünye Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili şuanda müteşebbislerle, sanayici işadamlarımızla artık parsellerin sözleşmesine gelindiğini söyleyebilirim. Tapu Tahsis işlemlerinin daha önce yapıldığını belirtmiştik. Sanayicilerimize yerlerin sözleşmesinin yapılması aşamasına geldik. Öyle zannediyorum ki bu ayın ortalarına doğru da inşallah Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın katılımıyla tahsis belgelerini teslim ederiz diye planlıyoruz. Bunun yanı sıra alt yapı proje çalışması da son aşamaya geldi. Bunun da 15 Ekim’e yetişmesi için gayret ediyoruz. Böylelikle alt yapı proje ve yapım ihalesine bu yıl çıkılacağını belirtmek istiyorum” dedi.

Beton Yol Çalışmalarını da değerlendiren Başkan Tavlı bu zamana kadar yaklaşık 40 Km yolun betonlandığını ifade etti.

Başkan Tavlı’nın OSB değerlendirmesinin ardından gündemdeki maddelere geçildi. 12 Gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 2021 yılı Mali Performans programı ve 2021 yılı mali bütçesinin görüşülmesi talebi Plan ve Bütçe komisyonuna havale edildi.

UNİPORT’ta bulunan belediyeye ait işyerlerinin 10 yıllığına kiraya verilmesi için Belediye Encümenine yetki verilmesi talebi oy birliğiyle kabul edildi.

29 Ekim’de yapılması planlanan Cumhuriyet Koşusu Rahvan At yarışları için dereceye girenlere 50 Bin TL ödül verilmesi talebi de oy birliğiyle kabul edildi.

Daha önce İmar Komisyonu’na havale edilen Güzelkale ve Kale Mahallelerinin isimlerinin değiştirilmesi talebi de komisyondan gelen mahalle isimlerinde karışıklığa neden olacağı gerekçesiyle red önerisiyle reddedildi.

Meclis toplantısına katılamayan meclis üyeleri ise Bedri Kesimoğlu, Arslan Güdek, Adem Atik, Mehmet Arslan ve Ethem Rasim Uysal oldu. Ekim ayı meclis toplantısı yapıldı.

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.