SON DAKİKA
Hava Durumu

Davutoğlu konuştu: 'One minute' diyen Erdoğan nerede?

Davutoğlu, “Nerede 'One minute' diyen Erdoğan? Borçluysan talimat alırsın. Bu muydu bizim inancımız” dedi

Haber Giriş Tarihi: 13.10.2023 13:40
Haber Güncellenme Tarihi: 13.10.2023 13:40
Kaynak: IGF
Davutoğlu konuştu: 'One minute' diyen Erdoğan nerede?

Davutoğlu konuştu: 'One minute' diyen Erdoğan nerede?

Yurt dışından para alanların Filistin meselesine ses çıkaramayacağını dile getiren Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, “Nerede 'One minute' diyen Erdoğan? Borçluysan talimat alırsın. Bu muydu bizim inancımız” dedi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, partisinin Konya İl Teşkilatı'nın Bera Otel'de düzenlediği basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. Davutoğlu'na Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları Abdullah Başcı, Ömer Ünal, Konya Milletvekili Hasan Ekici, Konya İl Başkanı Ahmet Arslan ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ahmet Arslan ise Davutoğlu'nun 2 gün Konya'da yerel seçim öncesi aday adaylarıyla ve kanaat önderleriyle görüşmelerde bulunacağına dikkat çekti.

HANİ NEREDE 'ONE MİNUTE' DİYEN ERDOĞAN?

Konya'yı her kritik aşamada ziyaret ettiğini ve bu şehrin kendisine bir sığınak olduğunu dile getiren Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, bütün dünyanın, Filistin’i konuştuğunu belirtti. Türkiye’de Filistin'e karşı çok değişik tavır alanlar olduğunu ifade eden Davutoğlu, “Olayların arka planını bilmeden, Filistinlileri terörist ilan eden bir kesim oldu. Bu kesim, hep vardı. Bazılarına göre Filistinliler, ikinci sınıf vatandaştır” dedi. Filistinlilere ilk destek açıklamasını kendisinin yaptığını hatırlatan Davutoğlu, “Dün olduğu gibi bugün de 'Ben, onların yanındayım’ dedim. Herkes bize saldırdı. Mescid-i Aksa’ya son 1 ayda İsrail polisleri postalla ve köpekleriyle girdi. Mescid-i Aksa’yı ikiye bölmek istiyorlar. Buranın İslami karakterini yok etmeye çalışıyorlar. Türkiye ve Araplar sessiz. Müslüman liderler, birer birer İsrail ile normalleşmeye başladılar. Bu kervana Türkiye de katıldı. Yazık. Nerede ‘One minute’ diyen Erdoğan? Erdoğan'ın bu olaylardan sonra yaptığı ilk konuşmasının içinde Filistin kelimesi yoktu. Gazze, İsrail toprağı değil. Gazze’den Türkiye’ye kimse gelmez. O insanlar, orada doğar ve orada ölmeyi göze alır. Ben, 4 kez Gazze’de arabuluculuk yaptım. Filistin'e 'Gücü ne, bunu nasıl yapar' diyorlar. Hz. Mevlana işgal edilmek istense bir an olsun düşünür müydünüz Konyalılar? Kıyaslanmaz ama Mescid-i Aksa dinimiz için daha kutsal. Kutsalımıza saldıracaklar, Filistinliler sessiz mi kalacak? Gün, Filistinlilere, Mescid-i Aksa’ya sahip çıkma günüdür. Filistin’i ihmal etmeye kalkarlarsa biz her gün ‘Filistin’ diyeceğiz” şeklinde konuştu.

YURT DIŞINDAN PARA ALIRSAN FİLİSTİN MESELESİNE SESSİZ KALIRSIN!

Seçimlerin üzerinden 4 ay geçtiğini ifade eden Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İşler iyi gidiyor mu? Ekonomiden başlayalım. Boşalan hazine, oluşan bütçe açığını kapatabilmek için bir yerden kaynak bulmaları gerekirdi. Türkiye’de rantiye kraldır. Rantçılara dokunmadılar. Çünkü ortakları siyasetçileri. Bu davaya siz ihanet ettiniz. Ne oldu? Vatandaşa dokundular. Başka kime dokundular? Emeklilere. Borçluysan talimat alırsın. İşte yurt dışından para alırsan, Filistin meselesine böyle sessiz kalırsın. Bu muydu bizim inancımız? Şeker pancarına yüzde 28 zam verdiler. Mısıra yüzde 5 zam verdiler. Mazot, gübre ne kadar arttı? Nereye gidiyor bu paralar? Hortumlanıyor. Siyaset, rant biriktirme yeri değil.

KONYA'DA BİZE SELAM VERMEYENLER VARDI: NE BU DÜŞMANLIK?

Yeni İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın cesur tavırlarıyla çetelerin üzerine gittiğini, uyuşturucu baronlarına operasyonlar yapıldığını da dile getiren Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, şu cümlelerle konuşmasını noktaladı: “Konya’da da uyuşturucunun ne kadar yaygın olduğunu biliyorum. Bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Eğitimde de birçok problem var. Devlette ciddiyet kalmamış. Devlette ahlak kalmadı. Devlet, milleti unuttu. Gelecek Partisi olarak bu milletin sesi olmak için parlamentodayız. Biz, kendimizi niye halka anlatamadık diye düşündük. Saadet Partisi ile bir grup kurduk. İsmimizden fedakarlık ettik. Bu gerekiyordu. Meclis gündemini değiştirdik. 20 kişiyiz ama 200 kişilik ses çıkaracağız. Hiçbir mevki ve makam peşinde değilim. Göreceğim her şeyi gördüm. 7 yıldır baskı altındayım. Başım dik. Ben, sadece milletimizi düşünüyorum. Ben sadece Allah’ın huzuruna güzel çıkmak istiyorum. Netanyahu’nun elini sıkanlar, bize kongre daveti göndermedi. Bayramlarda bizimle görüşmüyorlar. Nedir bu düşmanlık? Suçumuz ne? Size sadece hakkı söyledik. Konya’da bize selam vermekten çekinenler vardı. Mutlaka geri geleceğiz. Allah’ın adaletinin gereği bu olacak. Yapıcı bir muhalefet izleyeceğiz.” Programın sonunda Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde doktorasını tamamlayan gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü İbrahim Büyükeken'i de tebrik etti.

EMRE ÖZGÜL

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.