SON DAKİKA
Hava Durumu

Cerrahoğlu’ndan Zehir Zemberek İddia!..“Partiye baskı yaptırıp yeğenimi görevden aldırdı”

3 yıldır görev yaptığı Ordu İl Sağlık Müdürlüğü’nden 7 Haziran 2022’de görevden alınana Ordu İl Sağlık Dr. Müdürü Mustafa Kasapoğlu’nun yerine Tokat Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Dursun Tüzün atanmıştı.

Haber Giriş Tarihi: 18.06.2022 09:35
Haber Güncellenme Tarihi: 18.06.2022 09:35
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Cerrahoğlu’ndan Zehir Zemberek İddia!..“Partiye baskı yaptırıp yeğenimi görevden aldırdı”


3 yıldır görev yaptığı Ordu İl Sağlık Müdürlüğü’nden 7 Haziran 2022’de görevden alınana Ordu İl Sağlık Dr. Müdürü Mustafa Kasapoğlu’nun yerine Tokat Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Dursun Tüzün atanmıştı. 
Görevden alınma sebebini bir üst göreve getirilmesini gerekçe göstererek açıklama yapan Mustafa Kasapoğlu’nun haksızlığa uğradığını söyleyen dayısı Eski Din Görevlisi Abdullah Cerrahoğlu, Müdür Mustafa Kasapoğlu’nun görevden alınmasından dolayı Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’yu sorumlu tuttu.
 Abdullah Cerrahoğlu, Ak Parti Milletvekili Metin Gündoğdu ve Ak Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin hakkında çarpıcı iddialarda bulunarak verdi veriştirdi.
Milletvekili Metin Gündoğdu’yu müdürlük için başka birilerine söz vermekle suçlayan Abdullah Cerrahoğlu, yaptığı açıklamanın devamında Gündoğdu’nun Rant sağlamak için partiye baskı yaparak yeğeni Mustafa Kasapoğlu’nu görevden aldırdığını iddia etti.  

-“Partiye baskı yaptırıp yeğenimi görevden aldırdı”
“Ben eski Din Görevlilerinden Abdullah Cerrahoğlu… Ünye eşrafındanım. Ben, Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ve Ak Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin’den şikâyetçiyim. 
Benim sevgili yeğenim Ordu İl Sağlık Müdürü Mustafa Kasapoğlu’na rahat vermediler. Ben çok üzgünüm. Ben de Ak Partiliydim şimdi partimden vazgeçiyorum. Bunu Sayın Cumhurbaşkanıma da bildireceğim. Çünkü çok ağrıma gitti.
Benim yeğenim ne kötülük yaptı? Benim yeğenim göreve geldikten sonra, Ordu’yu Ordu yaptı, ilçeleri ilçe yaptı. Ama, birileri rant sağlayamadılar. Rant Sağlayamadıkları için partiye baskı yaptırıp benim yeğenimi görevden aldırdılar. Ama, Allah razı olsun Sağlık Bakanımızdan ki onun sayesinde onu çok iyi yere getirdi. Yeğenim Mustafa Kasapoğlu, şimdi 12-13 yerden sorumlu sağlık müfettişi oldu. 
Sayın Gündoğdu! 
Ben seni Ünye’de propaganda yaparken görmeyeyim. Seni insanların içinde rezil edeceğim! Suçu neydi yeğenimin de onu görevden aldırıyorsun? Sağlık Müdürlüğüyle istediği gibi oynuyor çünkü, sağlık konusunda Ordu’yla Metin Gündoğdu ilgileniyor.
Yeğenimden halk memnunken, sağlık bakanı memnunken, Vekil Gündoğdu’nun söz verdiği yerler olduğu için tüm olumlu yönlerini göz ardı etti. O kişileri göreve getirmek için yeğenimi görevden aldırdı, Tokat’ta görev yapan Başhekimi yeğenimin yerine getirdi. 
“Sen hangi yüzle geleceksin de Ünye’den oy isteyeceksin?”
Ben bunları Cumhurbaşkanı’ma kadar bildireceğim ve bu işin peşini bırakmayacağım. Bu vekiller Cumhurbaşkanım sizi çökertmeye çalışıyor. Haberiniz olsun.” Dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.