SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan Sarıkahraman’dan Kongre öncesi Sandık Zaferi

Ünye Ziraat Odası delege seçimleri 24 Aralık Cumartesi günü Ünye’nin 85 Mahallesi’nde gerçekleşti.

Haber Giriş Tarihi: 27.12.2022 09:31
Haber Güncellenme Tarihi: 27.12.2022 09:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Başkan Sarıkahraman’dan Kongre öncesi Sandık Zaferi

Ziraat Odası delege seçiminde 85 mahalledeki 92 delegenin 82’sini mevcut Başkan Osman Sarıkahraman’ın adayları kazandı. 

Ünye Ziraat Odası Başkan adayı olarak ismi geçen adaylar ise, kendi sandıklarından çıkmayı başaramayıp delege seçilemediler. 

Başkan Osman Sarıkahraman, delege seçimleri sonuçlarına göre, Şubat ayında yapılacak Oda kongresi öncesinde seçimi kazanarak Başkanlık’ta güven tazelemeyi erkenden garantiledi.

Ünye Ziraat Odası seçimlerinin 1. aşaması olan delege seçimleri gerçekleşti. Ünye’nin 85 mahallesinde 24 Aralık 2022 Cumartesi günü gerçekleşen seçimde mevcut Oda Başkanı Osman Sarıkahraman’ın işaret ettiği delegelerden 82’si seçildi. Bu sonuca göre, Şubat ayında yapılacak Oda kongresindeki seçimi, henüz seçim yapılmadan Osman Sarıkahraman’ın kazandığı ve bir sonraki dönem Oda Başkanlığında güven tazelemeyi erkenden garanti ettiği görüldü. 

Seçimler çok büyük bir olgunluk içinde gerçekleşti

Delege seçimlerinin Ünye’nin 85 Mahallesi’nde büyük bir olgunlukla geçtiğini ifade eden Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, “Öncelikle 85 Mahalle muhtarımıza teşekkür ediyorum. Delege seçimlerinde sandık kurulu başkanlığı görevini muhtarlarımız oldu. Yanında iki tane heyet veya liste içinden arkadaşımız sandık kurulunu oluşturdular. Çok büyük olgunluk içerisinde delege seçimlerimiz gerçekleşti. 85 Mahallemizde toplam 92 delegemizi seçtik.” dedi. 

Bazı mahallelerdeki delege seçimlerinin çok iddialı geçtiğini belirten Sarıkahraman şöyle konuştu;

Bazı mahallelerimizde çok iddialı seçimler oldu

“Bu iddialı olan yerlerin durumunu şu şekilde değerlendiriyorum; demek ki Ünye Ziraat Odamızda çok iyi işler yapmışız ve Odamızı önemli bir noktaya taşımışız ki cazibe oluşmuş, bu nedenle yüksek derecede teveccüh oluştu. Delege seçim sandıklarında ok iddialı, çok ciddi seçimler gerçekleşti. Tüm delege olan arkadaşlarımızı kutluyorum. Seçilen arkadaşlarımızı kutluyorum. Muhtar arkadaşlarıma da emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. 

Ünye Ziraat Odası kongresi Şubat ayı içinde gerçekleşecek

2023 yılı Şubat ayının 1’i ila 28’i arasında Oda kongremizi planlıyoruz. Ama çok uzatmak istemiyoruz. Buna önümüzdeki günlerde Oda yönetim kurulu ve meclis üyelerimizle birlikte karar vereceğiz. 

Yeni dönem için adayım

Ben delege seçilene kadar adaylığımla alakalı bir şey söylememiştim. Şuan delege seçildim ve yeni dönem için adayım. Mevcut yönetim kurulu üyelerimizle birlikte iyi çalışmalar yaptık. Ziraat Odası’nın başarısını yönetimimizle birlikte bu noktaya getirdik. Yeni dönemde de oturacağız. Birlikte planlamamızı yapacağız. Yani yeni dönem için adayım. 

Adaylıkta ismi geçen kişiler kendi sandıklarından çıkamadı

Aday olarak adını duyduğumuz, bildiğimiz 2-3 arkadaşımız maalesef sandıklarından çıkamadı, delege seçilemediler. Ayrıca yeni aday adı henüz duymuş değilim. Ben adaylıkla alakalı konu üzerinde çok durmuyorum. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de bütün gayretimizle alanda olmaya, çalışmalarımızı bütün hızıyla sürdürmeye devam edeceğiz.” 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.