SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan Özgür Şahin 4’cü Dönem İçin Yeniden Seçilerek Güven Tazeledi

Saadet Partisi 7’ci Ünye İlçe olağan genel kurul toplantısına tek aday olarak giren mevcut Başkanı Özgür Şahin 93 genel kurul delegesinin oyunu alarak yeniden Ünye ilçe başkanlığına seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 13.11.2023 13:45
Haber Güncellenme Tarihi: 13.11.2023 13:45
Kaynak: IGF
Başkan Özgür Şahin 4’cü Dönem İçin Yeniden Seçilerek Güven Tazeledi

Başkan Özgür Şahin 4’cü Dönem İçin Yeniden Seçilerek Güven Tazeledi
 Saadet Partisi 7’ci Ünye İlçe olağan genel kurul toplantısına tek aday olarak giren mevcut Başkanı Özgür Şahin 93 genel kurul delegesinin oyunu alarak yeniden Ünye ilçe başkanlığına seçildi. 

12 Kasım Pazar günü Ünye Alyans düğün salonunda saat.10.30’da  başlayan Saadet Partisi Ünye ilçe yedinci olağan genel kurul toplantısına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, Genel İdare Kurulu Üyesi Muammer Bilgiç, İl Başkanı Erkan Temiz, çevre il ve ilçelerin il ve ilçe başkanları, siyasi partilerin ilçe başkanları ile STK temsilcileri ve parti mensupları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının topluca okunmasının ardından kongre divan Divan başkanlığına Abdülkadir Bektaş, Divan başkan yardımcılığına İsmail Tok, divan üyeliklerine ise Ethem Eyigün ve Ahmet Kesimoğlu seçildi.

Divanın oluşmasını ardından S.P Ünye ilçe teşkilatına mensup üye Serdar Süleyman Özel, faaliyet raporunu okumasının, ardından üye Ahmet Kesimoğlu hesap raporunu okuduktan sonra oy birliği ile raporların ibra edilmesi sonrası  söz alan ve Milli Görüş Hareketi’nin kurucusu merhum Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ı andıktan sonra “Seçmenden gizlenen bir takım gerçekler var”diyerek konuşmasına devam eden Özgür Şahin” Milli Görüş davasının kurucu Lideri Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Bugün bir kez daha yaşanabilir bir Türkiye yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünyayı kurmak için yeniden Bismillah demek için bu salonda buluştuk. 20 yıldır iktidarda olan bir yapı var karşımızda, ülkemizi 4 yıl daha yönetecekler. Yönetecekler de nasıl yönetecekler? Kara gerçeklerle yönetecekler. Seçmene ifade edilmeyen seçmenden gizlenen bir takım gerçekler ve zam tabloları ile yönetecekler. Yurtdışından gelen telefonlar, pasaport fiyatları, KDV’yi artırıp, MTV’ye ek vergi getirdiler. Ultra lüks uçaklarla gidip konakladıkları ultra lüks yazlık ve kışlıklar var. Öte yandan ayın başında aldığı maaşla ayın sonunu getiremeyen emekliler var. Bununla birlikte aynı şekilde çalışıp çalıştığının karşılığını alamayan memurlarımız var. Aslında tüm bunların da bir çözümü var. Sosyal yardıma gerçekten ihtiyaç duymadan alın teriyle çalışıp kazanan halka emeğinin karşılığını vermektir. 


Başkan Şahin”“Fındıkta tekelleşmiş olan yabancı bir şirket var ülkemizde. Umarım iktidarın tekelci zihniyeti desteklediği bu anlayıştan vazgeçilir de üretime ve toprak sahiplerine hak ettiği değer verilir. Yoksa ne diktikleri saraylar meyve verir, ne de besledikleri şirketlerden süt sağabilirler. Ordu’ya Ünye’mize baktığımızda karşımıza farklı bir görüntü çıkmıyor. Yapılan işler ortada. Son 20 yıldır bölge insanımızın kalkındırılması için doğduğu yerde doyması için bir adım atılmış değil. Varsa yoksa, sök kaldırım, dök asfalt. Gelen yardımları, bütçeden ayrılan payları müteahhitlere yedirmeye betona gömmeye doyamadılar. İnsanımızı büyük şehirlere göç etmek zorunda bıraktılar. Bacasız bir fabrika kuralım, insanımız burada çalışsın demediler” dedi.

Saadet Partisi Ordu İl Başkanı Erkan Temiz” Ordu’nun ve Ünye’nin iyi yönetilemediğini ve birçok eksiklerin olduğunu dile getirdi.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Anayasa Mahkemesi kararını tanımayıp AYM üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasını darbe girişimine benzettiğini söyleyen S.P.Genel İdare Kurulu Üyesi Muammer Bilgiç“Bu ülkenin bir yüksek mahkemesi Anayasa Mahkemesi hakkında bir darbe girişiminde bulundu. Anayasa Mahkemesi bir karar aldığında Yasama, Yargı, Yürütme ve tüm idari makamlar o karara uymak zorundadır. Alınan karar hemen resmi gazetede yayınlanır ve herkes bu karara uymak zorundadır. Anayasa Mahkemesi’nin aldığı karar dinlenmiyor, Yargıtay, Anayasa Mahkemesi’nin aldığı bu kararı tanımadığını söylüyor. Aynı Yargıtay AYM üyeleriyle ilgili suç duyurusunda bulunuyor ve peşinden de yasama organı olan Meclise talimat veriyor. Bu bir kalkışmadır, bu bir darbe girişimidir. Bunun karşısında muhalefeti iktidarı fark etmez, hiç kimsenin hiçbir şey olmamış gibi davranması mümkün değildir.” 
Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, İsrail’in Gazze’de yaptığının soykırım olduğunu söyleyerek tepki gösterdi.
Bedenen değil ama kalben çok yorgun olduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Fiziken buradayız, aklımız burada ama gönlümüz Gazze’de. Birçok kardeşimiz savaşta deniliyor ama adı katliam olan bir soykırıma uğruyorlar. Gazze insansızlaştırılmaya çalışılıyor. Yıl 2010, 1659 kişi, yıl 2011 2260, 2012 4936, 2014 19.860, 2018 31.558, 2019 15.628, 2020 2781, bugün şuan için ama her geçen gün artan bir katliamla Filistin coğrafyası karşı karşıya. Ama insanlarımız kınamaktan öte hiçbir şey yapmadığı bir süreç var ortada. Bizim durmamamız,  bu mücadele karşısında çok daha fazla gayret göstermemiz gerekir diyerek tepkisini sürdürdü.
93 delegenin oyunu alarak yeniden ve dördüncü dönem için başkan seçilerek güven tazeleyen Özgür Şahin“ yaptığı teşekkür konuşmasında” Bugün Saadet Partisi Ünye İlçe Teşkilatımızın 7. Olağan ilçe kongresini gerçekleştirdik. Bu kongremiz başta Ünye’miz, Ordu’muz ve ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa hayırlı uğurlu olsun. Kongremize teşrif eden tüm büyüklerimize, partililerimize, STK temsilcilerimize ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu kongremizde aramıza yeni katılan arkadaşlarımız var. İnşallah onlarla da birlikte Ünye’mizi daha yaşanabilir bir hale getirmek için gayret edeceğiz ”dedi.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.