SON DAKİKA
Hava Durumu

BAŞKAN DURMUŞ ZOR ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARIN SONUCUNU SORDU

BBP Ordu İl Başkanı Durmuş ZOR, Ünye’de katıldığı basın toplantısında Ünye’nin acil ihtiyaçlarını sıralarken, yapılması beklenen ancak bir türlü yapılamayan hizmetlerini madde madde sıraladı. Acil ihtiyaçları sıralarken de Ünye’nin Ankara’da ki büyükleri ile çekilen fotoğraflara da değinen Başkan ZOR, bu fotoğrafların Ünye’ye kazanımlarını da merak ettiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 08.10.2020 16:54
Haber Güncellenme Tarihi: 08.10.2020 16:54
Kaynak: Sabah
BAŞKAN DURMUŞ ZOR  ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARIN SONUCUNU SORDU

BAŞKAN DURMUŞ ZOR

ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARIN SONUCUNU SORDU

BBP Ordu İl Başkanı Durmuş ZOR, Ünye’de katıldığı basın toplantısında Ünye’nin acil ihtiyaçlarını sıralarken, yapılması beklenen ancak bir türlü yapılamayan hizmetlerini madde madde sıraladı. Acil ihtiyaçları sıralarken de Ünye’nin Ankara’da ki büyükleri ile çekilen fotoğraflara da değinen Başkan ZOR, bu fotoğrafların Ünye’ye kazanımlarını da merak ettiğini söyledi.

BBP Ordu İl Başkanı Durmuş ZOR, Ünye’de düzenlediği basın toplantısında Ünye Basını ile bir araya geldi. Başkan ZOR, Ordu ve ilçelerinde ki bazı yanlış yatırımların kamuoyunun tepkileri ile ya durdurulduğunu ya da revize dilmek sureti ile insanların talebi doğrultusunda değişikliğe uğratıldığını ifade ederken, bunun sadece ildeki yerel yöneticilerden kaynaklanmadığını siyasi parti il başkanlarını ima ederek “Altınordu ilçesinden oturarak ilin tamamı için ahkam kesecekler bunun doğru olmadığını söylemiştim. Ordu ilinin tamamında adil ve düzgün yöneticilik yapmak istediğimi söylemiştim. Dolayısıyla ilçelerde de bu durumu bizzat yerinde değerlendirmek istiyoruz” dedi.

“TAHSİS KALDIRILMADAN ADIM ATILMALI”

Ünye’deki sorunlardan bir tanesi Üniversiteye tahsis edilen alanın atıl durumda olmasıdır diyen Başkan Durmuş ZOR, “bu alanda yüzbinlerce ton odun bu alanda yığılıdır. Bende şimdi soruyorum Sayın Rektörümüz, acaba merkezde Üniversiteye ait olan bir alanı bir şirkete verip sen burayı kullanabilirsin diyebilir mi? Burayı neyin karşılığında verdiler? Bunun parası nereye yatmaktadır? Bizim korkumuz, 2021 yılında şartlı tahsis edilen yerde Üniversiteye ait olan bu yerde tahsis geri kalkacaktır. Daha önce başımıza geldi. Aynı akıbet 2021 yılının sonunda da başımıza geleceğinden biz bugünden uyarı yapmak istiyoruz. Üniversiteye tahsisli alan girişinde ‘şantiye alanıdır’ diye tabela var ancak burası kimin ve neyin şantiye alanıdır bunu da sizin aracılığınızla sormak istiyoruz” dedi.

OSB’DE NEREDEYİZ

Ünye’nin kanayan yarası Organize Sanayi Sitesi konusuna da değinen Başkan Durmuş ZOR, “2018 yılında Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığım dönemde kurulan bir heyetimiz vardı. Mevcut kaymakamımız da yönetim kurulumuzun başkanlığını yapıyordu. 2019 da yer tahsisi yapılır ve kazma vurulur diyorduk. Ancak 2021 yılına geldiğimizde görüyoruz ki bu süreçte o zamanki OSB’yi bakanlık kuracakken şimdi yatırımcıların ödemeleri ile yapılması bekleniyor. Ancak yine de iki yıllık gecikme ile hala bekliyoruz. Merak ettiğimiz Ankara’da ki büyükler OSB’yi hangi noktaya getirdiler ve o destekleri hala geçerlimi bunu da sizin aracılığınızla sormak istiyoruz” dedi.

 

BÜYÜKLERİMİZ NEREDE?

Ünye’de Kültür Sarayı projesinin gecikmesine de değinen Başkan Durmuş ZOR, Ünye ve havzasındaki ilçelerin gücüyle yaklaşık 200 bin nüfuslu bir ilçe olduğunu ifade ederek, “bugün gelinen noktada Ünye’de çekilen bir sinema filmini izlemek isteyen hemşerilerimiz ya Altınordu’ya gidiyor ya da bir okulun spor salonunda izleyebiliyor. Her zaman Ankara’da yanına gidilen ve fotoğraflar çekinilen büyüklerimiz nerededir ve bu süreci nasıl değerlendiriyor. Aynı sıkıntıyı Ünye Akkuş Niksar yolunda da görmekteyiz. Ne bir iyileştirme nede bir proje ortada yoktur. Biz de merak ediyoruz ki Ankara’da ki büyüklerimiz nerededir. Bugün Ankara’da fotoğraflar çekilip görüşmeler yapılırken sonucu ne olmuştur, ne olacaktır” dedi.

 

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.