SON DAKİKA
Hava Durumu

Argan, Asgari Ücret ile İlgili Açıklamalarda Bulundu

AK Parti Ünye İlçe Başkanımız Kenan Selim Argan Asgari Ücret ile İlgili Açıklamalarda Bulundu

Haber Giriş Tarihi: 24.12.2022 10:43
Haber Güncellenme Tarihi: 24.12.2022 10:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Argan, Asgari Ücret ile İlgili Açıklamalarda Bulundu

AK Parti Ünye İlçe Başkanımız Kenan Selim Argan Asgari Ücret ile İlgili Açıklamalarda Bulundu

“Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde AK Partimiz hayatın her alanında olduğu gibi ekonomide de reform niteliğindeki atılımlarını sürdürmektedir.” 

2023 yılı asgari ücretinin 8.506 Lira olduğunu ve yüzde 54.66 oranında bir artış gerçekleştiğini belirten AK Parti Ünye İlçe Başkanımız Kenan Selim Argan yayımladığı mesajında: "İşçi ve işveren kesiminin çıkarları gözetilerek, iki tarata da mağduriyet oluşturmayacak şekilde yapılan düzenleme ile yeni yıla güzel bir adımla giriyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde yapılan görüşmeler sonucu açıklanan rakamla işçi kardeşlerimizin refah seviyesi günün şartlarına göre arttırılmış oldu. Verilecek desteklerle işverenlerimizin de hakları ve şartları gözetilecektir. 

Önümüzdeki süreçte açıklanacak olan memur ve emekli maaşlarındaki artışlarla her kesimden halkımıza destek olacak adımların atılmasına devam edilecektir. Bir yandan da kararlılıkla sürdürülen enflasyonla mücadelemizle yine her kesimden halkımızın alım gücündeki iyileştirmelerimizi sürdürüyoruz. Çalışanıyla, işvereniyle, emeklisiyle, öğrencisiyle hep birlikte Türkiye'nin güçlü geleceğini kuran adımlarımızı sıklaştırarak atmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle açıklanan yeni asgari ücret rakamlarının işçimize, işverenimize, her kesimden insanımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.