SON DAKİKA
Hava Durumu

Adıgüzel Bakan Göktaş'ı İstifaya Çağırdı

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı’nı hazırladığı önerge ile istifaya çağırdı.

Haber Giriş Tarihi: 23.02.2024 18:43
Haber Güncellenme Tarihi: 23.02.2024 18:43
Kaynak: IGF
Adıgüzel Bakan Göktaş'ı İstifaya Çağırdı

Adıgüzel Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’a dönük hazırladığı önergede bakanın yaptığı açıklamada “1912 depremzede çocuğumuzun hiçbirinin kaybolmadığını yinelemek isterim” dediğini oysa İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin depremde kaybolan çocukları aramakta olduğunu belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 81 ilde kayıp çocuklarla ilgili yazı gönderdiği bilgisinin ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün depremzede 26 kayıp çocuğa ilişkin 12 Şubat tarihli İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yazdığı yazının evrakının mevcut olduğunu belirten Adıgüzel şu soruları yöneltti:

1. Devlette bütünlük esası gereği, diğer bir bakanlığın tespit ettiği ve özellikle bakanlığınızı ilgilendiren bu konuda yaptığınız açıklamanın yanlış olduğu görülmektedir. Kamuoyunu yanlış bilgilendirmenizin gerekçesi nedir?

2.Millî Eğitim Bakanlığı’ndan gelen evrak ve ilave bilgiler ışığında daha önce bu konuda kamuoyu ile paylaştığınız bilgiyi doğru rakamlarla düzeltip konunun gerçek boyutunu ortaya koymayı düşünüyor musunuz?

3.Kayıp çocukların bazı vakıf ve cemaatlerin elinde olduğuna ilişkin iddialar gereği, İçişleri Bakanlığı ile eşgüdüm sağlanarak ve konunun hassasiyeti göz önünde bulundurularak ivedilikle bir çalışma yapacak mısınız?

4.Ülkede aile ve çocuklardan birinci derecede sorumlu bakanlık olarak resmi evrakta en az 26 çocuğun kaybı karşısında, kamuoyuna yaptığınız bu yanlış açıklamanın gereği ve 1 saatin bile önemli olduğu böylesi bir hassas konuda zaman kaybına neden olmanız sebebi ile bakanlıktan istifa edecek misiniz?

Haber Merkezi

Adıgüzel aynı konuda İçişleri Bakanlığı’na da acilen operasyon başlatılması ve kayıp çocukların bazı vakıf ve cemaatlerin elinde olduğu iddialarını da sordu:

1.Kayıp çocukların bazı vakıf ve cemaatlerin elinde olduğuna ilişkin iddialar gereği, İçişleri Bakanlığı olarak, ilgili bakanlıklarla eşgüdüm sağlanarak ve konunun hassasiyeti göz önünde bulundurularak ivedilikle bir kovuşturma yapacak mısınız?

2.Bölge ile sınırlı kalmayıp tüm Türkiye ve bu yapıların yurt dışı bağlantılarının da araştırılması ve çocukların bulunması için ivedilikle bir operasyon yapmayı düşünüyor musunuz? 

Haber Kaynağı Ordu Olay Gazetesi Haber Merkezi

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.