SON DAKİKA
Hava Durumu

Adayımız sayın recep tayyip erdoğan’dır

Mhp ordu il başkanı naci şanlıtürk, 4 eylül’de milliyetçi hareket partisi genel başkanı dr. Devlet bahçeli’nin katılımıyla, sivas cumhuriyet meydanı’nda gerçekleştirmiş oldukları, “2023’e doğru aday belli karar net” temalı miting’e gelen vatandaşların gerçek anket sonuçlarını gösterdiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 08.09.2022 09:16
Haber Güncellenme Tarihi: 08.09.2022 09:16
Kaynak: Sabah
Adayımız sayın recep tayyip erdoğan’dır

Şanlıtürk: gerçek anket sonucunu miting alanı gösterdi


milliyetçi hareket partisi (mhp) ordu il başkanı naci şanlıtürk, 4 eylül’de milliyetçi hareket partisi genel başkanı dr. Devlet bahçeli’nin katılımıyla, sivas cumhuriyet meydanı’nda gerçekleştirmiş oldukları, “2023’e doğru aday belli karar net” temalı miting’e gelen vatandaşların gerçek anket sonuçlarını gösterdiğini söyledi.


“inanmayan resme bir kaç kez bakıp görebilir”


başkan şanlıtürk, son günlerde anketler üzerinde mhp üzerine kurulan kumpaslara dikkat çekerek, inanmayan resme bir kaç kez bakıp görebilir diyerek mitingin yankılarını değerlendirdi.


“2023’e doğru: aday belli, karar net” temalı bugünkü toplantısına katılan sivaslıların yanı sıra, ordulu, amasyalı, tokatlı, çorumlu ve yozgatlılara teşekkür eden başkan şanlıtürk, yaptığı açıklamada; “bir oldunuz, diri oldunuz, hep birlikte cumhurun eğilmeyen başı, bükülmeyen kolu, kesilmeyen nefesi oldunuz. Nitekim birlikten güç doğacağını gösterdiniz.


Gözü olup görmeyene, kulağı olup duymayana, dili olup söylemeyene, kalbi olup çarpmayana sivas cumhuriyet meydanı’ndan yükselen ses “ayaktayım ve buradayım” diyor. Çağrımıza kulak verip bizimle aynı hedefe kilitlenmiş yiğidolarla iftihar ediyorum. Allah sizlerden ayrı ayrı razı olsun diyorum” dedi.
“yürüdükçe hainleri titretiyoruz”


mhp, 2023 yılında yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimlerinin ilk açık hava toplantısını sivas’ta yaptı, kampanya dönemini buradan başlattı. Şimdi yüce türk milletine yaptığımız çağrı şudur diyen başkan şanlıtürk, şöyle devam etti;

“4 eylül 1919’da cumhuriyet’e giden yolun ilk adımı nasıl bu vilayetimizde atılmışsa, biz de benzer bir adımı atıyor, bu defa da cumhuriyet’in yüzüncü yıl dönümüne doğru yürüyoruz. Yürüdükçe korkakları ürkütüyoruz, yürüdükçe hainleri titretiyoruz.


Tam 103 yıl önce bugün toplanan ve milli mücadele’nin yol haritasını çizen sivas kongresi ruhuyla cumhuriyet’imizin yüzüncü yıl dönümüne ulaşmanın azmindeyiz. Bu nedenle bütün yollar 2023 seçimlerine açılmaktadır.


“adayımız sayın recep tayyip erdoğan’dır”


kararınız kaderinizi, iradeniz istikbalinizi tayin edecektir. Vakit yaklaşmaktadır, çember daralmaktadır. Bizim adayımız belli, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız sayın recep tayyip erdoğan’dır.
Hedefimiz sayın recep tayyip erdoğan’ın açık ara farkla tekrar cumhurbaşkanı seçilmesi, tbmm’de milletvekili sayısı ve siyasal destek itibariyle çok güçlü bir milliyetçi hareket partisi grubunun ve cumhur ittifakı’nın tecelli etmesidir. Gayemiz budur, gayretimiz buna yöneliktir.


Biz siyasi, ekonomik ve diplomatik yükselişiyle süper güç türkiye’ye milli birlik ve kardeşlik içinde mutlaka terfi edeceğiz. Cumhur ittifakı bu muazzam ve muteber geleceğin müjdesidir. Cumhur ittifakı dik baş, tok karın, mutlu yarının mimar başıdır.


Cumhur ittifakı tarlasındaki çiftçinin, tezgahındaki işçinin, dairesindeki memurun, dükkanındaki esnafın, yıllarca ülkesi için çalışmış emeklinin, gariplerin, mazlum gönüllerin, dul ve yetimlerin can beraberidir.


“cumhur ittifakı kızılelma seferberliğidir”


bizde laf yok icraat vardır. Bizde yalan yok gerçek vardır. Bizim için imkansız diye bir şey de yoktur. Hayal edebildiğimiz her şey eninde sonunda gerçekleşecektir. Milliyetçi hareket partisi bu muazzez hedeflere vasıl olmak için canla başla çalışmaktadır. Cumhur ittifakı kızılelma seferberliğidir. Cumhur ittifakı ya istiklal ya ölüm iradesinin mirasçısıdır. Cumhur ittifakı’nın adayı belli, kararı nettir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi’nin ilk cumhurbaşkanı ve kurucu lideri sayın recep tayyip erdoğan türk milletinin takdiri ve tercihiyle yeniden cumhurbaşkanı seçilecektir” diye konuştu.


“herkes eşittir türkiye’dir”


bizim etnik ve mezhep bölücülüğü yapanlara hoşgörümüz yoktur diyen başkan şanlıtürk, yaptığı çağrıda; “bizim çetelere, suç örgütlerine, emperyalizmin güdümüne girmiş muhalefet partilerine, satılmış aydınlara, çürük şarkıcılara, kokuşmuş sanatçılara, kiralık kalemlere, kursağından geçen bir lokmayı bu ülkeye borçlu olup da ihanet eden şeref yoksunlarına tavizimiz katiyen olmayacaktır.


Çağrımız, önce ülkem ve milletim diyen herkesedir. Çağrımız, bu millet, bu vatan, bu bayrak benim diyen herkesedir. Çağrımız, milli birlik ve huzurlu yarınlara ulaşmak isteyen herkesedir. Çağrımız her insanımızı kardeş, her yöremizi aziz bilen herkesedir. Herkes eşittir türkiye’dir.


Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek insanım yok diyen her vatan evladıyla yolumuz birdir. Biz birlikte türkiye’yiz diyen herkes bu milletin özbeöz evladıdır. Ne mutlu türküm diyene” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.