SON DAKİKA
Hava Durumu

3 Belediye Başkanı Projelerinde Ahmet ÇAMYAR Projeleri

3 Ünye Belediye Başkanı, 3 Ünye Belediye Başkanı Projeleri Değerlendirme Haber Dizimizde, 48. Sayı 52 Haber Gazetemizde Av. Ahmet Çamyar Projeleri yazıyoruz.

Haber Giriş Tarihi: 26.12.2022 12:27
Haber Güncellenme Tarihi: 26.12.2022 12:53
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
3 Belediye Başkanı Projelerinde Ahmet ÇAMYAR Projeleri

3 Ünye Belediye Başkanı, 3 Ünye Belediye Başkanı Projeleri Değerlendirme Haber Dizimizde, 47. Sayı 52 Haber Gazetemizde Ünye Eskşi Belediye Başkanı Ahmet ARPACIOĞLU Projelerini Yazmıştık. 48. Sayı 52 Haber Gazetemizde Ünye Belediyesi Eski Belediye Başkanı Av. Ahmet Çamyar Projeleri yazıyoruz.

ÇAMYAR Projelerini Anlattı. Projeler; 

BELEDİYE HİZMET BİNASI

Sizden aldığımız güç ile 126 bin nüfuslu büyük bir ailenin bütün bireylerine daha kaliteli hizmet sunmak için işe önce belediye binamızı yeniledik ve tüm birimleri aynı çatı altında topladık.

       ÇÖZÜM MERKEZİ

01 Nisan 2014 tarihinden itibaren vatandaşlarımızla doğru ve etkili bir iletişim kurmak adına yenilediğimiz Çözüm Masasın da 21 bin 680 dilekçe ile yapılan şikayet, istek ve taleplere doğrudan anında cevap verildi.

       DİJİTAL ARŞİVLEME

3,5 milyon evraktan oluşan 40 yıllık arşivi tek tek tarayarak dijital ortama aktardık. Ordu’da ilk olma özelliği taşıyan uygulama ile geriye dönük evraklara dakikalar içerisinde ulaşılırken ayrıca hem zamandan hem de kâğıttan büyük tasarruf sağlanmış oluyor.

       YER ALTI ÇÖP KONTEYNER SİSTEMİ

Daha temiz ve düzenli bir çevre için, çöpler yer altı çöp konteyner sistemi ile yer altına alındı. Daha önce 9 araç 27 personel ile yapılan temizlik hizmetleri 1 araç 2 personelle yapılarak, yılda yaklaşık 300 – 350 Bin Türk Lirası tasarruf sağlandı.

       MODERN ARAÇLAR İLE TEMİZLİK

Yer Altı Çöp Konteyner Sistemleri ile beraber Belediyemizin temizlik araçları da tamamen yenilendi. Yenilenen modern araçlar ile beraber daha hızlı ve daha düzenli temizlik hizmeti verilmeye başladı.

       EVDE AYRIŞTIRMA VE GERİ DÖNÜŞÜM

Çevre, temizlik ve geri dönüşüm ile ilgili yaptığı çalışmalarla bölgede örnek uygulamalar gerçekleştiren Ünye Belediyesi’nin evde ayrıştırma uygulamasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Haftada 70 ton geri dönüşüm malzemesi yeniden geri kazandırılmış oluyor

       E- ATIK UYGULAMASI

Ünye Belediyesi yine bölgede örnek bir uygulamaya imza attı. Elektronik atıkların yeniden kazandırılmasına yönelik çalışma yürüten Ünye Belediyesi, E-Atık kutusu ile elektronik atıkların yeniden kazandırılması konusunda çalışmalar yürütüyor.

       EKMEĞİNİ ÇÖPTEN KAZAN

Ünye Belediyesi olarak geri dönüşümü ve ayrıştırmayı bilinçlendirmek adına ve daha temiz bir kent yaşamı sunmak adına, Ekmeğini Çöpten Kazan uygulaması ile Ünye’de farklı ve örnek bir projenin daha mimarı oldu.

       MUHTAR EVLERİ

Seçim kampanyamız içinde yer alan Semt Evleri projemiz muhtar evleri ile hayata geçti. Şu ana kadar merkez mahallelerimize ait 4 muhtar evinin inşası tamamlanarak teslimi gerçekleşti

   YOL ÇALIŞMALARI

2016 yılında 9 Milyon, 2017 yılında 12 Milyon 700 Bin Türk Lirası yatırım gerçekleştiren Ünye Belediyemiz 2018 yılı içinde 18 Milyon Liralık yatırımı programına almıştır. Ayrıca yine 2018 yılı için 220 Bin M² beton yol yapımı hedeflenmektedir.

   BETON SANTRALİ

Beton santralinin kurulması ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Üst kesimde yer alan mahallelerimiz ile ilgili gerçekleştireceğimiz beton yol çalışmaları kurulacak olan beton santrali ile beraber daha ekonomik hale getirilmiş olacak.

   KONKASÖR ŞANTİYESİ

Konkasör şantiyemizin tüm resmi izinleri alındı. 36 bin ton malzeme çıkartılması hedeflenmektedir. Çıkartılan bu malzeme ile beraber özellikle üst kesimdeki mahallerimizin yolları ile ilgili  tüm çalışmalar daha hızlı bir şekilde ilerleyecektir.

   ÇOCUKLARA ÖZGÜ KONSEPT PARKLAR

Atatürk Parkında yer alan çocuk parkı tüm Ünye’nin kullanımında olacak şekilde yeniden dizayn edilerek çocuklara özgü bir konsept park haline getirildi. Aynı şekilde  tüm mahallelerimizdeki çocuk parkları yeniden düzenlendi.

   GOGİNA PARKI

Atıl durumda olan ve geceleri madde bağımlılarının meskeni haline gelen Gogina Parkı, semt parkı haline getirildi. Ayrıca Kaledere ve Çınarlık mahallelerimizin muhtar evleri de Gogina Parkı içine inşa edildi.

   FEVZİ ÇAKMAK SOSYAL TESİSLERİ

Eski destek hizmetleri binasının olduğu alana inşa edilen, sportif faaliyetlerin ve çeşitli organizasyonların yapılabileceği, çocukların gönüllerince eğlenebileceği çok amaçlı Sosyal Tesisimiz Fevzi Çakmak Mahallemize ve Ünye’mize hayırlı olsun.

   HAYVAN PAZARI

Şehir içinde çevreye verdiği gürültü ve görüntü kirliliği ile sağlıksız bir ortam da hizmet veren hayvan pazarı, göreve geldiğimiz ilk 4 ay içerisinde şehrin dışına daha modern, daha düzenli ve sağlıklı bir yapı içine taşınmıştır.

   TAKA BALIK PAZARI

Kent estetiği açısından nokta atışı projelerden bir tanesi olan balık pazarı ile beraber şehrin muhtelif yerlerinde düzensiz bir şekilde satış yapan balıkçı esnafımız burada toplandı. Üst katında ise hizmete giren balık restoran eşsiz manzarası ile misafirlerine hizmet sunuyor.

   KÜLTÜR YOLU PROJESİ GÜZERGAH HARİTASI

Kültürel mirasımıza sahip çıkmak ve tarihi yeniden canlandırmak adına, uyguladığımız Kültür Yolu Projesi kapsamında kentimizin tarihi miraslarını yeniden restore ederek ve fonksiyon yükleyerek Ünye’nin sosyal hayatına ve turizmine kazandırdık

KÜLTÜR YOLU PROJESİ YALI KİLİSESİ

Yakın tarihe kadar düğün salonu olarak kullanılan yalı kilisesi, göreve geldiğimiz an itibari ile Kültür Yolu Projesi kapmasında yeniden aslına uygun olarak restore edildi. Tarihi yapı kültür evi olarak hizmet veriyor.

KÜLTÜR YOLU PROJESİ SARAY HAMAMI

Ünye’nin en önemli simgelerinden biri olan ve en son 1982 yılında hizmet verdikten sonra aradan geçen 35 yılda atıl durumda kalan Saray Hamamı’nın restorasyonu tamamlandı. Hayırlı olsun.

KÜLTÜR YOLU PROJESİ YAŞAYAN KÜLTÜREL MİRAS MÜZESİ

Türkiye’nin üçüncü, Karadeniz’in ilk Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi’dir. Ünye Yaşayan Kültürel Miras Müzesi, Türkiye’de UNESCO Milli Komitesi logosu kullanan ilk ve tek müze olma özelliğini taşıyor. Müze yılda ortalama 60 bin ziyaretçi ağırlıyor.

BELEDİYE KONUK EVİ

Kadılar yokuşunun zirvesinde bulunan bu konak da diğerleri gibi kadı evi olarak bilinmektedir. Konukevi olarak hizmet verecek olan bu eser 1 dönümlük bahçesi ile vatandaşlarımızın da kullanımına sunulacak.

KÜLTÜR YOLU PROJESİ KADILAR YOKUŞU

Kadılar Şehri Ünye’nin özellikle eski kapılarında taş işçiliğinin ön planda olduğu Kadılar Yokuşunu sokak sağlıklaştırma çalışmalarımız kapsamında hem trafiğe kapattık, hem de orijinalinde olduğu gibi merdiven uygulaması yaptık.

KÜLTÜR YOLU PROJESİ BAKIRCILAR ARASTASI

Ordu Büyük Şehir Belediyesi ve Ünye Belediyesi ortaklığında gerçekleşen dış cephe giydirmesi bir cephede tamamlandı. Bakırcılar arastasının Büyük camiye kadar olan bölümünün projesi hazırlandı ve çalışmalara başlanıldı.

KÜLTÜR YOLU PROJESİ ORTA ÇARŞI

Tarihi dokuyu yeniden canlandırmak ve ilçenin turizm ve ticaret hayatına katkı da bulunması adına başlattığımız projelerden biri olan “4 Arasta 1 Orta Çarşı Projesi” kapsamında restorasyonunu tamamladığımız Tarihi Orta Çarşı’mızı hemşerilerimizin hizmetine sunduk.

KÜLTÜR YOLU PROJESİ KEFELİ HAN

Kamulaştırması yapılan hanın Rölöve, Restitüsyon ve Restorasyon projeleri Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna sunulmuş ve onaylanmıştır. İhalesi yapılan Kefeli Han’ın Restorasyon uygulama çalışmaları başlıyor.

ÜNYE KALESİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde Ünye Kalesi’nde arkeolojik kazılara başlandı. Kalede dehlizlerin Ünye Belediyesi tarafından açılmasından sonra restorasyon çalışmaları Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek.

TURİZM ADASI BURUNUCU

Toplamda 12 evin yeniden hayat bulacağı, «ORDU’NUN GİRİŞ KAPISI TURİZM ADASI BURUNUCU» projesi DOKA desteği ile yapılacak ve Ünye’ye değer katacak. Turizm alanında Ünye’nin önünü açacak önemli çalışmalardan bir tanesi.

GALABUZU PROJESİ

Ünye’nin değerine değer katacak olan GALABUZU projesi için hazırlıklar bitti.

Çok yakında başlayacak olan proje ile tarihi GALABUZU yeniden Ünyelilerle buluşacak.

ÇÖMLEK ATÖLYESİ

Kültür Yolu güzergâhında bulunan Kadılar Yokuşu’nun girişine yapılması planlanmaktadır. Ünye’de Çömlekçilik kültürünü devam ettirmek için tasarlanan Çömlekçi atölyesi 40 m2 kapalı (imalathane), 20 m2 avlu açık alan (satış ve teşhir yeri ) olarak tasarlanmıştır.

SÜLEYMAN PAŞA SARAYI PROJESİ

Başta Ünye olmak üzere tüm Türkiye’nin turizmi ve tanıtımına katkı sağlayacak en önemli proje hayata geçiyor. Süleyman Paşa Sarayı’nın yeniden yapılması için düğmeye basıldı. Sarayın orijinal çizimlerinin yer aldığı Fransa’ya bir ekip gönderildi.

TABAKHANE DERESİ

30 yılı aşkın süredir çözüm bekleyen Tabakhane Deresi ıslah çalışmaları %70 oranında tamamlandı. Doğu yakası asfalt ve ışıklandırma çalışmaları bitirilen Tabakhane deresinin Batı yakasında ise kamulaştırma çalışmaları devam ediyor.

TABAKHANE DERESİ FELAKETİ ÖNLEDİ

Özellikle tabakhane deresi ile ilgili yapılan dere ıslahı, dere kenarlarının istinat duvarlarının yükseltilmesi 14 Temmuz, 2 ve 8 Ağustos 2018 tarihlerinde yaşanan sel afetlerinde Belediyemizin almış olduğu ek önlemler Ünye’yi felaketin eşiğinden çevirdi.  

CÜRİ DERESİ ISLAH ÇALIŞMASI

Cüri Deresi’nde su baskınlarına engel olmak, yağmur sularının dere kesitine zarar vermesini önlemek amacıyla yürütülen ıslah çalışmaları tamamlandı. Sel afeti sonrası Cevizdere ıslah çalışmaları da hızlı bir şekilde başlayacak.

GENÇLİK MERKEZİ

Bayramca Mahallesi’nde 5 bin 885 m2 arazi üzerine yapımına başlanan ve toplamda 2 milyon 665 Bin TL’ye mal olan Gençlik Merkezi tamamlandı. Tenis, Basketbol, Bilgisayar laboratuvarı gibi sosyal ve sportif aktivitelerin yer alacağı Gençlik Merkezi hayırlı olsun.

UNİPORT

UNİPORT, kapalı otopark, market, giyim mağazaları, kafeteryalar, sinema salonları ve çocuk oyun alanları ile ilçemizin ve bölgemizin en dikkat çeken projelerinden biri oldu. UNİPORT Ünye başta olmak üzere tüm bölgeden aylık 500 bin kişiye yakın ziyaretçi ağırlıyor.

RÜZGARLI SOKAK

Rüzgarlı Sokak’ta gerçekleşen yıkım ile 13 m genişlikte hat açıldı. UNİPORT Alışveriş Merkezi’nin açılması ile birlikte Çınarlık Caddesi’nden gelen hat denizle buluşmuş oldu ve şehir içi trafiğini büyük ölçüde rahatlatan ikinci bir bulvar kullanıma açıldı.

KAPALI ÇARŞI

Eski minibüs garajına kurulan ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikteki modern yeni kapalı çarşı, hizmete açıldı. Hijyenik ve modern dükkânları ile kısa sürede tüm bölgede beğeni toplayan kapalı çarşı konsepti ile Ordu bölgesinde bir ilk olma özelliği taşıyor.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ MEYDANI

Ünye’nin en büyük meydanı olma özelliği taşıyacak Meydan, 400 araçlık kapalı otoparkı, alışveriş mağazaları ve devasa açık alanı ile 2018 Eylül ayında hizmete açılacak.

KÜLTÜR SARAYI

15 Temmuz Demokrasi Meydanının ile bir bütün halinde olacak olan ve şehrin kimliğine önemli derecede değer katacak olan Kültür Sarayı ihalesi yapıldı.

40 MİLYON BORÇ TARİH OLDU

Kültür Sarayı’nın yapılacağı alanı Milli Emlak’a devredilerek belediyenin 18 Milyon Liralık vergi borcu ödendi. SGK ile ilgili 22 Milyon Liralık borcun ödenmesi ile ilgili gerekli yazışmalar sürdürülmektedir.

STADYUM KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Kent merkezinde yer alan Ünye İlçe Stadyumunu Çevre yolunda yeni imar planında belirlediğimiz yerde inşa edeceğiz. Mevcut stadyumun olduğu alan ise hemşerilerimizin nefes alabileceği ve sosyal aktiviteler gerçekleştirebileceği yeşil alan olarak hizmet verecek.

DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI

Doğalgaz döşeme işlemlerinde basınç düşürme istasyonunun faaliyete girmesinin ve devam eden çalışmaların ardından ardından 17 bin haneden fazlası doğalgaz kullanımına hazır hale geldi. 2019 yılı sonuna kadar kentin % 65’i doğalgaz kullanımına hazır hale getirilecek.

ÇINARLIK CADDESİ

En önemli caddelerden bir tanesi olan ve iki mahallemizi boydan boya geçen Çınarlık caddesi, doğalgaz ve diğer alt yapı çalışmalarının ardından Ordu Büyük Şehir Belediyemiz tarafından sıcak asfalt ile kaplandı.

HÜKÜMET CADDESİ

Seçim kampanyamız içinde yer alan Hükümet Caddesi Projesi Büyükşehir Belediyemizin uygulaması ile tamamlanmıştır. Altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanan caddemiz modern kent kimliğini yansıtan örnek uygulamalardan biri oldu.

SARAY CADDESİ

Saray Caddesi, altyapı çalışmalarının ardından ve doğalgaz hattının tamamlanması ile beraber Ordu Büyükşehir Belediyemiz tarafından sıcak asfaltla kaplanmıştır. Özellikle Atatürk Mahallesi için şehir merkezine ulaşımda önemli bir ana arter görevi görmektedir.

KENT BİLGİ SİSTEMİ İLE SINIR ÖTESİ HİZMET

Adres bilgi sistemi, otomatik imar durumu raporu, taşınmaz bilgi sistemi, kaçak tespit analiz haritası, sosyal yardımlar tematik haritası ve daha birçok bilgiyi kent bilgi sistemiyle hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Ayrıca idari sınırların ötesine hizmetler taşıdık.

40 YILLIK TAPU SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTU

Saraçlı Mahallesi

Saraçlı Mahallesin de bulunan 629 ada 73,74,75 ve 76 nolu parsellerde hisseli satış sonucu oluşan ve tapu almada problem yaşayan yaklaşık 60 kişinin problemleri çözülerek tapuları verildi.

Bayramca Mahallesi

Bayramca mahallesinde muhtar senediyle alınan ancak tapularını alamayan 120 kişinin tapu problemi çözüldü ve tapuları verildi.

Çamurlu Mahallesi

Çamurlu Mahallesinde bulunan mülkiyeti Maliye Hazinesine ait ıslah imar uygulama sonucu belediyeye devri yapılan 29 adet parselin tapu problemleri çözülerek ilgililere tapu devri gerçekleştirildi.

KİRALIK MÜLKLERİN YENİLENMESİ

Ünye Belediyesi’ne ait sahil bandında bulunan kiralık mülkler yenilendi. Tamamen yeniden tasarlanan ve inşa edilen tesisler hem Ünyeliler hem de ilçemizi ziyaret edenler tarafından beğeni topladı. Projesi hazırlanan Gölevi Motel ile ilgili yakında ihaleye çıkıyoruz

DIŞ CEPHE GİYDİRME ÇALIŞMALARI

Ordu Büyükşehir Belediyemiz tarafından sahil bandında ki 186 binanın dış cephe giydirme çalışmaları tamamlandı. 4 pastel renklerden oluşan projenin tamamlanması ile birlikte Ünye’miz daha modern ve estetik bir görünüme kavuştu.

TOPLU KONUT PROJESİ

Bölgede ilk kez Ünye Belediyesi’nin kendi imkanları ile gerçekleştireceği proje ile hem hemşerilerimiz kaliteli bir yaşam alanına kavuşmuş olacak hem de toplu konut projesini yapacağımız Fevzi Çakmak mahallesi Ünye’nin yeni cazibe merkezi olacak.

ORDU ÜNİVERSİTESİ ÜNYE YERLEŞKESİ

Ünye’de 1989 yılında temeli atılan ve 1991 yılında ilk uçağın indiği o günden sonra kaderine terkedilen Ünye Havaalanı, ilçeye yeniden kazandırıldı. 26 yıldır atıl durumda olan havaalanının Ordu Üniversitesi Ünye yerleşkesi olarak hizmet vermesi için tahsisi yapıldı.

ORGANİZE SANAYİ ALANI

Cüri mevkiinde yapılması planlanan ve en az 3 bin kişiye istihdam sağlayacak olan Organize Sanayi Bölgesi yatırım programına alındı. Kamulaştırma ile ilgili kaynağı ayrılan Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili kamulaştırma ile ilgili hukuki süreç devam ediyor.

HUZUR EVİ PROJESİ

Yaşlılarımızın geri kalan ömürlerini sağlıklı, mutlu ve huzur içinde geçirebilecekleri, huzurlu ve sıcak bir aile ortamı sağlayacağımız huzur evi projemiz ile ilgili çalışmalarımız çok yakında başlıyor.

   İKİNCİ EL OTO GALERİCİLER SİTESİ

Projesi Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan İkinci El Oto Galericiler Sitesi, Fevzi Çakmak Mahallesi Otogar Mevkiinde yapılacaktır. Projenin 2019 yılına kadar tamamlanması planlanmaktadır.

YENİ MİNİBÜS GARAJI

Fevziçakmak, İpekyolu ve Bekçi Mahallelerimizin çehresini değiştirecek, Tabakhane Deresi kenarında yapılacak Yeni Minibüs  Garajı ile ilgili proje çalışmaları bütün hızı ile devam etmektedir.

HANIMLAR LOKALİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediyesi işbirliği ile hanım kardeşlerimizin sosyal ve benzeri ihtiyaçlarının giderilebilmesi için oluşturulan Hanımlar Lokali hizmete girdi. Tüm Ünye’ye ve özellikle hanım kardeşlerimize hayırlı olsun.

İKİNCİ BAHAR LOKALİ MİLLET KIRAATHANESİ

Vatandaşlarımızın huzurlu ve sıcak bir ortamda vakit geçirmelerini sağlamak amacı ile “İkinci Bahar Lokali Millet Kıraathanesi açıldı. Sabah namazı itibari ile haftanın 7 günü hizmet verecek olan Lokalde İkinci Bahar kartı taşıyan vatandaşlarımıza ücretsiz çorba, çay ve poğaça ikramı sunulmaktadır.

GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Vatandaşların taleplerini ve beklentilerini yerinde görmek ve tespit etmek, hizmetlerin verimli bir şekilde sağlanması adına Şubat 2017’de başlatılan Gönül Köprüsü projesi kapsamında 13 aylık süreçte yaklaşık 15 bin hane ve 60 bin kişi ile yüz yüze görüşüldü.

SOSYAL MARKET

İhtiyaç sahibi vatandaşların giyim ihtiyaçlarının karşılanacağı mağazamızda ürünler yeni ve bağış usulü ile temin edilmektedir. Buraya bağışlanan ürünler Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğümüzce ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

İKRAM ÇEŞMESİ ASKIDA EKMEK

İkram Çeşmesi ile farklı noktalarda bu güne kadar 130 bin kişiye ikramda bulunurken, 2018 yılında Askıda Ekmek uygulamasında 205 ailemize günlük 544 adet ekmek dağıtımı gerçekleştirilmektedir. Şu ana kadar 445 bin 233 ekmek bağışlandı.

EN YAKIN KOMŞUNUZ ÜNYE BELEDİYESİ

25 Mart 2016 tarihinden bugüne kadar 1143 taziye evine 57 bin 150 kişilik sıcak yemek servisi yaptık. Sosyal belediyecilik uygulamaları ile dikkat çeken Ünye Belediyemiz “En Yakın Komşunuz Ünye Belediyesi” uygulamasına 474 Bin 345 Lira kaynak aktardı.

SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI

Sokak hayvanları için örnek bir uygulama başlattık. Uygulama ile hem ekmek israfının önüne geçiliyor, hem de sokak hayvanları için gıda toplanıyor. Çınarsuyu mevkiinde Ünye evi tarzında kulübeler inşa ederek sokak hayvanlarının sıcak bir ortama kavuşmasını sağladık.

ENGELLİ KOORDİNASYON MERKEZİ

Ünye Belediyesi tarafından projelendirilen, engelli bireylerin sosyal hayata katılımının artırılmasını amaçlayan Engelli Koordinasyon Merkezi hizmete açıldı. Merkezde engelli kardeşlerimiz için bilgisayar, kütüphane, çay ocağı gibi birçok hizmet sunuluyor.

BEDENSEL ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ

Bedensel Engelliler Derneği tarafından kurulan spor kulübünde, okçuluk takımı için poligon ve spor merkezi projesi belediyemiz tarafından projelendirilerek hayata geçirildi. Ünye’nin adını okçuluk alanında Türkiye genelinde başarı ile temsil eden kulübümüze başarılar dileriz.

ÜNYE’DE 52 GÜN ETKİNLİK

Eski ramazanların yeniden yaşandığı etkinlikler vatandaşlar tarafından büyük bir beğeniyle takip edilirken, Ünye 52 gün boyunca birbirinden farklı etkinliklerle ramazanı en güzel şekilde geçirdi.

İFTAR PROGRAMLARI

Ünye Belediyesi, Ramazan aylarında “İftar Sofrası” uygulaması ve açık hava iftarları ile binlerce kişiyi aynı masada buluşturdu. Özellikle iskelede gerçekleşen ve yaklaşık 7 bin  kişinin katıldığı iftar programları büyük ilgi gördü.

MUHARREM AYI İFTAR PROGRAMLARI

Ünye’de Muharrem ayı dolayısı ile Ünye Belediyesinin ev sahipliğinde ilk defa düzenlenen Muharrem Ayı İftar programında, yüzlerce kişi birlik ve beraberlik içerisinde aynı sofrayı paylaştı.

RAHVAN AT YARIŞLARI YAĞLI GÜREŞLER VE OFF-ROAD YARIŞLARI

Yayla Turizmini geliştirmek adına Tekkiraz Karaarmut mevkiinde Yağlı Pehlivan Güreşleri, Ünye Belediyesi Atlı Spor Kulübü Tesisleri’nde Rahvan At Yarışları ve Ünye Offroad Kulübü’nün katkılarıyla Cüri Mevkiinde her yıl Offroad yarışları düzenlenmektedir.

7 ÜLKE 7 BÖLGE 2. ULUSLARARASI HALK DANSLARI FESTİVALİ

İkincisini düzenlediğimiz 7 Ülke 7 Bölge Uluslararası Halk Dansları Festivali Festivali kapsamında Türkiye ile beraber Makedonya, Arnavutluk, Romanya, Bulgaristan, Azerbaycan, ve Gürcistan’dan gelen ve toplam 210 kişiden oluşan 7 ekip katıldı.

TARİHİN GÖLGESİNDE TÜM ÇOCUKLAR EL ELE

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’n da 4 Ülkeden Ünye’ye gelen 52 misafir çocuk, 5 günlük süre boyunca ülkelerinin kültürlerini tanıtıp, aynı zamanda kaldıkları evlerde ülkemize ait kültürleri tanıma fırsatı buldu

2. ÇOCUK OYUNLARI FESTİVALİ

Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediyesi, Ünye Kent Konseyi ve Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneğinin Organizasyonuyla her yıl geleneksel olarak kutlanan 23 Nisan Çocuk Oyunları Şenliği her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu.

2. YUNUS EMRE EDEBİYAT VE KİTAP GÜNLERİ

Kültür ve turizm şehri Ünye’de edebi eserlerin yaygınlaşmasını özendirmek ve kitap okuma alışkanlığını kazandırmak adına bu yıl ikincisi düzenlenen Ünye 2.Yunus Emre Edebiyat ve Kitap Günleri dolu dolu geçti.

AÇIK HAVA NOSTALJİ SİNEMA GÜNLERİ

Açık Hava Sinema Gösterileri ile Atatürk Parkı’nda vatandaşlarımızla eski günleri yeniden canlandırdık. Her yıl düzenli olarak organize edilen Açık Hava Nostalji Sinema Günleri bu yıl yeniden Atatürk Parkında hemşerilerimizle buluşacak.

NOSTALJİK ARABA GÜNLERİ

Ünye’de bu yıl ilki gerçekleştirilen ve Ünye Cumhuriyet meydanında düzenlenen organizasyonda klasik araçlar sevenlerin ile buluştu. Organizasyona katılan onlarca araç tüm Ünyelilerin büyük ilgisini çekti.

15 TEMMUZ DESTANI GECESİ

Cumhurbaşkanlığı himayelerin Ünye Kaymakamlığımız ve Ünye Belediyemiz tarafından 15 Temmuz Destanı ile ilgili anma programlarımızı Ünye Cumhuriyet meydanında yoğun bir katılımla icra ettik.

ÜNYE TRİATLONU

Ünye Belediyesi tarafından İlki özel olarak gerçekleştirilen Triatlon Yarışları bu yıl Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından yaklaşık 300 sporcunun katılımı ile resmi puanlı yarış olarak gerçekleştirildi.

19. ULUSLARARASI KÜLTÜR SANAT VE TURİZM FESTİVALİ

7 yıl aradan sonra Ünye unutulmaya yüz tutmuş 19. Ünye Kültür Sanat ve Turizm Festivaline yeniden kavuştu. 10 binlerin bir araya geldiği konserlerde Ömür Gedik, Ferhat Göçer ve Buray sahne alırken Ünye de ki etkinlikler tam 70 gün sürdü.

FOTO MARATON YARIŞMASI

19-23 Temmuz tarihlerinde düzenlenen ve Türkiye genelinden 200’e yakın fotoğrafçının katıldığı organizasyonda 5 gün boyunca ilçenin birçok noktasından sanatsal değerde kareler yakalandı.

ORDU TANITIM GÜNLERİ YENİKAPI

Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Dernekler Federasyonu işbirliğiyle gerçekleştirilen 7. Ordu Tanıtım Günleri İstanbul Yenikapı Miting ve fuar alanında gerçekleştirildi.

   Emit

Ünye Belediyesi, bu yıl 22.’si düzenlenen ve Dünya’nın en büyük 5 fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 2018’de en çok ilgi gören stantlardan biri oldu.

DOST ELİ YARDIM ELİ ORGANİZASYONLARI

Ünye Belediyesi tarafından Suriyeli Türkmenler için başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan yardımlar Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırıldı. 3 bin paket kavrulmuş fındık ve 100 kilo kurutulmuş hurma, terörle mücadele eden askerlerimize gönderildi.

DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Milli, dini ve önemli günlerde vatandaşlarımızın yanında olmanın yanı sıra Belediyemizin imkânlarıyla hazırlanan ikramlarda bulunarak dostluk ve kardeşlik duygularımızı pekiştiriyoruz.

EĞİTİME GÜÇ KATIYORUZ

Eğitime yapılan yatırımların son derece önemli olduğunu ve bu noktadaki her adımın kutsal bir hizmet olduğunu biliyoruz. “Eğitime yapılan yatırım geleceğimize yapılan bir yatırımdır” düşüncesi ile öğrencilerimize her türlü desteği vermeye devam ediyoruz.

ÜNYE BELEDİYESİ’NE ÖDÜL YAĞMURU

Gerçekleştirdiğimiz proje ve hizmetler sadece Ünye’nin çehresini değiştirip yaşam standardını yükseltmekle kalmayıp, Türkiye’nin önemli projeleri arasına girerek bir çok ödüle layık görüldü.

TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ ÜNYE BULUŞMASI

2000 yılında Türkiye’de tarihi mirasları korumak adına kurulan 460 üye belediyesi bulunan Tarihi Kentler Birliği’nin 18. buluşması 20-21 Temmuz tarihinde Ünye’de gerçekleştirildi.

ÜNYE REKLAM FİLMİ GALASI

Ünye’nin tanıtımında çok önemli bir rol oynayan ve Türkiye’nin ilk Kent Reklam Filmi olma özelliğini taşıyan Ünye Reklam Filminin tanıtımı bir çok sanatçı ve üst düzey devlet protokolünün katılımı ile 4 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşti.

ÜNYE REKLAM FİLMİ

Yeşil Gölgesine, Mavinin Ötesine muhteşem bir yolculuğa çıkmak için Keşfetmeye, Sevmeye, Görmeye, Hissetmeye, Düşlemeye, Tazelenmeye ve Yenilenmeye Ünye.

ULUSAL BASINDA BİZ

Ünye Reklam Filmi ile beraber başlattığımız tanıtım atağı Ulusal Tv, Radyo ve Gazeteler ile beraber Tüm Türkiye’de ses buldu. Ünye’nin doğal güzelliklerini, kültürünü, tarihini ve Ünye’de gerçekleştirdiğimiz değişimi ekranlara taşıdık.

Ünye Belediyesi Eski Başkanı Av.Ahmet ÇAMYAR

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.