SON DAKİKA
Hava Durumu

Heyet Raporu Beni Mağdur Etti…..

Yüzde doksan Üç engelli İfaket TEMİZEL, kısmi engelli katagorisinde değerlendirilip engelli imkanlarından faydalanması engellendi…

Haber Giriş Tarihi: 30.12.2022 10:53
Haber Güncellenme Tarihi: 30.12.2022 10:53
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Heyet Raporu Beni Mağdur Etti…..

Heyet Raporu Beni Mağdur Etti…..

Yüzde doksan Üç engelli İfaket TEMİZEL, kısmi engelli katagorisinde değerlendirilip engelli imkanlarından faydalanması engellendi…

Yalçın Temizel” Devletim ve İdarecilerim Bana Yol Göstersin”

Ben Allah vergisi özelliklere sahip mesleklerden biri olan müziğe sevdalı Yalçın Temizel. Ben 45 yaşındayım. Kendime yapılmasını istemediğim hiçbir haksızlığı karşımdakine yapmamak için mücadele ediyorum. Konu beni dünyaya getirmekle bırakmayıp sağlıklı olarak yetiştiren annem ve geçirdiği felç nedeniyle sağlık kuruluşunda yaşadıklarımız “dedi.

Yalçın Temizel” Felç rahatsızlığı geçirmiş olan ve benim yada ikinci şahısların yardımıyla ihtiyaçlarını gidermeye çalışan 72 yaşındaki annem İfakat Temizel’in ihtiyaç duyduğu heyet raporunu almak için baş vurduğum Ünye Devlet Hastanesinde yaşadığım olumsuzlukları kamuoyu ile paylaşmak istiyorum” dedi.

Temizel” Annem İfakat Temizel 72 yaşında felç geçirmiş elleri ve ayakları kullanım dışı olmuş bir hastadır.

 Bir sene önce geçirmiş olduğu felç nedeniyle kalp, böbrek, damar, diğer ortopedik rahatsızlıkları nedeniyle çok önemli sağlık sorunları yaşamaktadır. Bir sene önce %86 oranında engelli raporu almış olmamıza rağmen Annen bakıma muhtaç değildir kutusunun işaretlenmesi sonucu %86 engellidir raporundan hiçbir fayda elde edemedik. 2022 Ekim ayında tekrar sağlık kuruluna başvuru yaptık. Annem tamamen yatağa bağımlı olduğu halde ayrıca elleri ve ayakları çalışmadığı ve % 93 engelli puanı aldığı halde bana annen kimseye bağımlı değildir raporu verildi. Annem şuan yoğun bakımda mücadele veriyor.  

Ben tam bir yıldır annemin ihtiyaçlarını (Tuvalet-Yemek vb.) görebilmek için evden dışarı sadece market alışverişi için çıkabildim.

Yalçın Temizel” Devletimizin bana ve benim gibi büyüklerine bakmak zorunda kalanlara bir imkan vermiş. Büyüklerinize bakın size evde bakım parası verelim demiş. Lakin kurul üyeleri felçli annemin bakıma muhtaç olmadığını rapora ekleyip beni mağdur etmişlerdir. Ordu İl Sağlık Müdürlüğüne itiraz etmek için gittiğimizde itiraz için 500 TL ödeme yapmam gerektiği, aksi halde itiraz edemeyeceğim söylendi. Bir senedir çalışmayıp bakkala markete ve bankalara binlerce lira borçlanan benim bu parayı ödeme ihtimalim yoktur. Bu sebeple itiraz edemedim. Ne olur çok çaresizim  bana bir yol göstersin benim devletim ve devlet idarecilerim” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.