SON DAKİKA
Hava Durumu

13 hasta ambulans uçakla sevk edildi

Ordu İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün açıkladı: Ordu’dan 1 yıl içerisinde 13 hasta ambulans uçakla başka illere sevk edildi.

Haber Giriş Tarihi: 06.07.2023 11:08
Haber Güncellenme Tarihi: 06.07.2023 11:08
Kaynak: IGF
13 hasta ambulans uçakla sevk edildi

Ordu’nun 19 ilçesinde toplam 46 kara ambulansın vatandaşın hizmetinde olduğunu bunlardan bir kısmının kışın paletli ambulansa dönüştüğünü belirten Ordu İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün, ayrıca, 3 ambulans uçak ve 13 ambulans helikopterleriyle de hastaların hizmetinde olduklarını kaydetti. 

Ordu 112 acil sağlık araç filosuyla ilgili bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dursun Tüzün şöyle dedi; 

13 hastamızı sevk ettik

 “1 yıl içerisinde 13 hastamızı ambulans uçaklarla sevkini gerçekleştirdik. Bakanlığımız uhdesinde 3 tane ambulans uçak var. Bu Acil Sağlık Hizmetleri Hava Operasyon Merkezi’nden yürütülmektedir. 13 tanede ambulans helikopterimiz var. Bunlarda birisi Trabzon diğeri de Samsun’da bulunarak gerektiğinden Ordu’ya destek vermektedir. Ordu’da bir yıl içerisinde 13 hastamızı ambulans uçaklarla sevkini gerçekleştirdik. Bunların 8 tanesi yeni doğan bebek, 4 yetişkin hasta ve 1 tane çocuk hasta yolladık.

Ambulans uçaklarımız 24 saat hizmet vermektedir 

Helikopterler de gün doğumundan, gün batımına kadar çalışmaktadır. Yoğunluğa göre bize destek vermektedirler. Bu uçak ve helikopter ambulanslar tamamen ücretsiz bir hizmet. Bunun suiistimal edilmemesi lazım. Çünkü bizim hastamız değerli ama çok acil bir durumdaki hastamız daha değerlidir. Bu şekilde en uygun hastaya en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.

Yeni hastanede helikopter pisti olacak

Yeni hastanemizde helikopter pistimiz olacak. Hasta sevklerimizde helikopter, hastamızı hastaneden alıp en güvenli merkeze götürecektir. Uçak ambulans sevklerimizi de Ordu-Giresun Havalimanından gerçekleştirmekteyiz.” 

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.