SON DAKİKA
Hava Durumu

YUNUS EMRE TEMA PARKI İÇİN KOLLAR SIVANDI

Ünye Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan, Ünye İskelesi girişindeki parkta bulunan Yunus Emre Heykeli’nin yer değişikliği ve alana yapılacak olan projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 29.03.2022 13:41
Haber Güncellenme Tarihi: 29.03.2022 13:41
Kaynak: Sabah
YUNUS EMRE TEMA PARKI İÇİN KOLLAR SIVANDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından dolgusu ve çevre düzenlemesi yapılan Ünye İskelesi girişindeki park üzerinde bulunan alanın “Ünye Yunus Emre Tema Parkı” olacağını ve Yunus Emre Heykeli’nin de bu alana taşınacağını belirten Başkan Argan, Ünye için gönüllülük esasına dayalı olarak maddi karşılık beklemeden yaptığımız işlerde güzel işlerle anılmak istediğini söyledi.

Başkan Argan, “Ünye’de Yunus Emre’nin heykelinin olduğu yerde Ünye Eski Belediye Başkanı olan Ahmet Arpacıoğlu zamanında onunla yaptığımız görüşmeler sonucu eski yerine karar verilmişti. Oranın o zaman çevre yolu çalışmıyordu. Tüm araçlar buradan geçiyordu. Tam karşıdan da net bir şekilde göründüğü için ve Ünye için iyi bir tanıtım heykeliydi. Şimdi çevre yolu yapıldı bu nedenle buradan çok geçen vatandaş olmuyordu” diye belirtti.

BÜYÜKŞEHİR ÜNYE İÇİN KARARSIZ KALIYOR!

Başkan Argan, “Büyükşehir belediyesi bir çalışma yapınca burası dolgu alanı olunca buraya Büyükşehir Ne yapmak istiyor? Büyükşehir Ünye’ye yaptığı hizmetlerde kararsızlık gördük. Çünkü çocuk su parkı yapmayı düşünüyorlar, arayış içerisindeler. Bizde bu nedenle Ünye’deki bazı sivil toplum örgütleri ile görüştük ve onlarla görüş alış verişi içerisine girdik.  Bu alan için Yunus Emre Tema Parkı olsun istiyoruz” diye söyledi.

“HEYKELİN YERİ DEĞİŞTİ”

Harita Mühendisleri ve Şehir Plancıları ile yapılan çalışmalarla insanların fotoğraf çekebileceği en iyi noktaya heykelin koyulduğunu dile getiren Başkan Yaşar Argan, “İnsanlar bu dönemde fotoğraf çekinmeyi çok seviyorlar. Bizde Yunus Emre Heykelini öyle bir yere koymak istedik ki insanlar fotoğraf çekinirken güneşin doğuşunu, köprüyü ve yeşillikleri görebileceği bir yer olması gerekiyordu. Bunun üzerine harita mühendisi ve şehir plancısı arkadaşlarımız çalışmaları sonucunda fotoğraf çekimi için en uygun noktanın olacağı bölgeye karar verdiler. Bizde bu arkadaşlarımızın uygun gördüğü yere saygı duyduk ve önümüzdeki günlerde Yunus Emre Heykeli yeni yerine gelecektir. Burası rastgele bir çalışmayla planlanmadı. Planlı, programlı, sistemli ve görselli çalışmalar yapılarak bu noktaya gelindi” diye konuştu.

YUNUS EMRE HAFTASI’NI KUTLAYACAĞIZ”

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerini tescillendirilmesi halinde 1 Haziran tarihinde Yunus Emre Haftası kutlanacağını belirten Ünye Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan, “Ünye’de Yunus Emre’nin mezarının olduğu tescillendi. Ünye’nin iki giriş noktasına 50 km mesafe aralıklarla Karayolları tarafından Yunus Emre Türbesi yazıları yazılacaktır. Vatandaşlar da Ünye’ye gelirken bu yazıları görüp bilgi sahibi olacaktır. Ayrıca bir Yunus Emre Haftası kutlanmasını istiyoruz. Büyükşehir ile görüşmelerimizi tescillendirebilirsek İnşallah 1 Haziran tarihinde de Ordu ili olarak Yunus Emre Haftası’nın kutlamasını yapacağız” dedi.

 

Haber : Tuğçe Kaymak

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.