SON DAKİKA
Hava Durumu

‘YENİ ÇARŞI TİCARET MERKEZİ’ AÇILIYOR

ORKENT A.Ş tarafından yapılan Yeni Çarşı Ticaret Merkezi 3 Şubat 2023 Cuma günü saat 14.00’te açılarak esnafa yeni, modern ve konforlu dükkanlarının anahtar teslim töreni gerçekleştirilecek.

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2023 18:04
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2023 18:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
‘YENİ ÇARŞI TİCARET MERKEZİ’ AÇILIYOR

‘YENİ ÇARŞI TİCARET MERKEZİ’ AÇILIYOR

YENİ ÇARŞI ESNAFI 3 ŞUBAT CUMA GÜNÜ YENİ, MODERN VE KONFORLU DÜKKANLARINA KAVUŞUYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi ORKENT A.Ş tarafından yapılan Yeni Çarşı Ticaret Merkezi 3 Şubat 2023 Cuma günü saat 14.00’te açılarak esnafa yeni, modern ve konforlu dükkanlarının anahtar teslim töreni gerçekleştirilecek.

Ordu Büyükşehir Belediyesi yapılan bu çalışmayla Altınordu ilçesinde yıllar içerisinde 2 kez yer değiştirmek zorunda bırakılan ve halk arasında Çarşamba Pazarı olarak adlandırılan Yeni Çarşı esnafını hem tapu sahibi yapıyor hem de yeni ve modern bir çarşıya kavuşmalarını sağlıyor.

ESNAF KENDİ TAPULU ALANLARINDA ÇALIŞACAK

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı danışmanı ve Kentsel Dönüşüm uzmanı Mimar Nihat Şen’in öncülüğünde esnafların görüşleri alınarak hazırlanan kentsel dönüşüm projesi kapsamında hayata geçirilen çalışmada Düz Mahalle mevkiinde bulunan Yeni Çarşı esnafı, Zübeyde Hanım caddesi üzerinde bulunan ve Kabadüz-Çambaşı yöresine yolcu taşımacılığı yapan minibüs duraklarının bulunduğu alana inşa edilen Yeni Çarşı Ticaret Merkezi’ne taşınıyor.

Büyükşehir Belediyesi, daha önce bulundukları alanda kiracı durumunda olan, yeni bir iş ve finans sistemi sunularak uygun şartlarda iş yeri sahibi olma imkânı sağlanan esnafları hazırladığı bu kentsel dönüşüm çalışması kapsamında tapu sahibi yaptı. Gerek Yeni Çarşı gerekse minibüs esnafı yeni inşa edilen kompleks alanında kendi tapulu alanlarında çalışabilecek.

Enerji verimliliği ve ısı yalıtımını ön plana alan ticaret merkezinin ilk iki katında dükkanlar, son iki katında ise ofisler yer alıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.