SON DAKİKA
Hava Durumu

Vali SONEL, Şikayetleri Dinledi..

Ordu Valisi Tuncay SONEL, Her hafta düzenlediği Halk Günü'nde vatandaşların dertlerini dinledi.

Haber Giriş Tarihi: 01.09.2022 09:41
Haber Güncellenme Tarihi: 01.09.2022 09:41
Kaynak: Sabah
Vali SONEL, Şikayetleri Dinledi..

Vali Tuncay Sonel, her hafta Çarşamba günleri düzenlediği “Halk Günü” toplantılarından birisini daha gerçekleştirerek, vatandaşlarımızla bir araya geldi ve sorun, sıkıntı, şikayet ve taleplerini dinledi.

Vatandaşların hal ve hatırlarını sorarak bir süre sohbette bulunan Vali Sonel, “Halk Günü”ne katılan vatandaşlarımızı tek tek dinledi ve notlar aldı. Kendisine iletilen sorun, sıkıntı, şikâyet ve talepleri çözüme kavuşturmak için toplantıda hazır bulunan kurum yöneticileriyle birlikte gayret gösterdi.

Her “Halk Günü” toplantısında olduğu gibi bugün yapılan ”Halk Günü” toplantısında da Devletimizin güler yüzünü, şefkatini bir kez daha yöre insanımıza gösteren Vali Tuncay Sonel, “Halk Günü”ne katılan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza alışveriş kartları , gıda paketleri de takdim etti.

“Halk Günü” toplantısına katılan ailelerin çocuklarını da unutmayan  Vali Tuncay Sonel, çocuklarla yakından ilgilendi, çocuklara çeşitli hediyeler vererek  onları sevindirdi.

Bugün yapılan “Halk Günü” toplantısına katılan 216 vatandaşımızın iş, sosyal yardım, sağlık, yol, afet konularındaki taleplerini tek tek dinleyen Vali Tuncay Sonel, “Her hafta Çarşamba günleri düzenlemiş olduğumuz ‘Halk Günü’ toplantılarına katılan vatandaşlarımız, her türlü sorun, sıkıntı, şikayet ve taleplerini bizlere iletiyorlar. Vatandaşlarımızın bizlere iletmiş olduğu her türlü talepleri titizlikle takip edilmekte ve sonuçlandırılmaktadır. Vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları noktasında tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte burada gereken hassasiyeti gösteriyoruz” diye konuştu.

Sazıyla birlikte “Halk Günü” toplantısına katılan ve sokaklarda saz çalarak geçimini sağladığını söyleyen Yüksel Çetin isimli müzisyen, sözlerini kendisinin yazdığı “Güzel Ordum” türküsünü seslendirerek, bugünkü “Halk Günü” toplantısına neşe kattı.

Orduluların kendisini “Ordulu Yunis” olarak tanıdığını ve 400’e yakın şiiri olduğunu ifade eden Yüksel Çetin, saz çalıp, türkü söylemeyi meslek haline getirdiğini ve Ordu’nun sokaklarında gezinen insanlara müziği sevdirdiğini söyledi.

Vali Tuncay Sonel’i yakından takip ettiğini ve her Çarşamba günü “Halk Günü” düzenlediğini bildiği için “Halk Günü” toplantısına sazıyla birlikte katılmak istediğini belirten Yüksel Çetin, “Sayın Valimizin yakın takipçisiyim. Her hafta Çarşamba günleri ‘Halk Günü’ toplantısı yaptığını da görüyorum. Ben de bu haftaki ‘Halk Günü’ toplantısına sazımla birlikte katılıp, sözleri kendime ait olan ‘Güzel Ordum’ adlı türküyü Sayın Valimize ve toplantıya katılanlara dinletmek istedim. Sağ olsun Sayın Valimiz beni kırmadı ve dinledi. Bana bu fırsatı verdiği için Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Halk Günü toplantısında gördüm ki, Sayın Valimiz gerçekten gariban dostu. Herkesi bıkmadan, usanmadan dinliyor. Samimi bir şekilde herkesin derdine çare bulmaya çalışıyor. Bu durumu kendi gözlerimle görmekten dolayı da çok mutlu oldum. Önemsenmek, değer verilmek güzel bir duygu. Sayın Valim bu duyguyu herkese yaşatıyor. Allah ondan razı olsun” diye konuştu.

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.