SON DAKİKA
Hava Durumu

ÜNYE’YE SAĞLAM ALT VE ÜSTYAPI

Ünye ilçesinin yol ve su ihtiyacı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve gelmesiyle en aza indirildi.

Haber Giriş Tarihi: 09.10.2023 13:45
Haber Güncellenme Tarihi: 09.10.2023 13:45
Kaynak: IGF
ÜNYE’YE SAĞLAM ALT VE ÜSTYAPI

ÜNYE’YE SAĞLAM ALT VE ÜSTYAPI

Ünye ilçesinin yol ve su ihtiyacı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve gelmesiyle en aza indirildi.

Başkan Güler’in liderliğinde 2019’un Nisan ayında başlayan yol ve su seferberliği ile 19 ilçenin pek çok sorunu çözüme kavuştu. Sahil, kırsal kesim ayrımı yapmaksızın 19 ilçede çalışan Büyükşehir Belediyesi ekipleri sağlıklı alt ve üstyapı projelerini bir bir hayata geçirdi.

Bu kapsamda Ünye ilçesinde de çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi 2019 yılından bu yana ilçeye önemli yol ve su yatırımları kazandırdı. Böylelikle Ünyeli vatandaşlar konforlu yollara, temiz ve sağlıklı içme suyuna kavuştu.

TEMİZ VE SAĞLIKLI İÇME SUYU

 Vatandaşların temiz ve sağlıklı suya ulaşımı için Ünye ilçesinde çalışan Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, zorlu arazi şartlarına rağmen yaklaşık 189 bin metre uzunluğunda içme suyu hattı çalışması, 9 adet içme suyu deposu inşa etti.

28 bin 628 metre kanalizasyon hattı çalışması yapan OSKİ ekipleri, 2 adette su alma yapısını inşa etti. Öte yandan ekipler yeni su kaynakları için 3 adet sondaj çalışması yaparak, suyu içme suyu deposu vasıtasıyla şebekeye aktarmaya başladı.

KONFORLU YOLLAR

 Aynı zamanda kırsal mahalleleri başta olmak üzere ilçe merkezinde de önemli yol çalışmalarına da imza atıldı. İlçede yapılan ulaşım yatırımları sonrası, birçok mahalle ve grup yolu asfalt ve betonla buluştu.

Bu kapsamda Ünye’de 2019 yılından bu yana 229 kilometre sıcak asfalt başta olmak üzere emülsiyon (sathi asfalt) kaplama ve beton yol çalışması yapılırken 97 kilometre uzunluğunda yeni yol açma ve yol genişletme çalışması gerçekleştirildi.

Yine bu süre içerisinde 23 bin 583 metre yağmursuyu hattı, 6 bin 183 metreküp taş duvar, 28 bin 204 metrekare kaldırım ile 721 metre menfez çalışmaları tamamlanarak hizmete alındı.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.