SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünye ve fatsa ilçelerine bağlayan birçok güzergahı asfalt ve beton yol ile buluşturuyor.

Kumru ilçesini akkuş, ünye ve fatsa ilçelerine bağlayan birçok güzergahı asfalt ve beton yol ile buluşturuyor. Çalışmalar tamamlandığında, ilçeler arasında bağlantı sağlayan güzergahlarda, standardı yüksek, konforlu bir ulaşım sağlanacak.

Haber Giriş Tarihi: 13.09.2021 13:58
Haber Güncellenme Tarihi: 13.09.2021 13:58
Kaynak: Sabah
Ünye ve fatsa ilçelerine bağlayan birçok güzergahı asfalt ve beton yol ile buluşturuyor.

Büyükşehir yol sorunlarını çözüyor

Ordu büyükşehir belediyesi, kumru ilçesini akkuş, ünye ve fatsa ilçelerine bağlayan birçok güzergahı asfalt ve beton yol ile buluşturuyor. Çalışmalar tamamlandığında, ilçeler arasında bağlantı sağlayan güzergahlarda, standardı yüksek, konforlu bir ulaşım sağlanacak.

Ordu’da başlatılan asfalt ve beton yol seferberliği devam ediyor. Büyükşehir belediyesi’nin sürdürdüğü çalışmalarda, mahalle ve grup yollarındaki asfalt seferberliğine ek olarak, arazi ve iklim şartlarına göre beton yol çalışmalarına da ağırlık veriyor. Fen işleri dairesi başkanlığı ekiplerince devam eden çalışmalarda, güzergahlar belirli bir program dâhilinde konforlu bir yapıya kavuşturulurken, vatandaşlara standardı yüksek ulaşımın kapıları açılıyor.

Büyükşehir belediye başkanı dr. Mehmet hilmi güler, kumru ilçesinden, komşu ilçelere bağlantı sağlayan, mahalle ve grup yollarının iyileştirilmesi için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Kumru’yu fatsa’ya bağlayan güzergah beton yola kavuşuyor

Kumru ilçesinin mahalle ve grup yollarının sorunlarını bir bir çözdüklerini belirten başkan güler, “ilçemize bağlı, yalnızdam, güneycik mahalleleri ile fatsa ilçemize bağlı beyceli mahallesine bağlantı sağlayan grup yolunda başlattığımız beton yolda finale yaklaşıyoruz. Toplam uzunluğu 4 kilometre olan güzergâhta, 3200 metrelik kısmı geride bıraktık. Kalan 800 metredeki çalışmalarımız ise aralıksız sürüyor” dedi.

Akkuş ve ünye’ye bağlanan yol asfalta kavuştu

İlçede tamamlanan güzergahlara da değinen başkan güler, “kumru ilçemize bağlı divanitürk mahallesi ile ünye ilçemize bağlı dereköy mahallesi ve akkuş ilçemize bağlı kızılelma mahallesine bağlanan 2.5 kilometrelik güzergahta emülsiyon asfalt çalışmasını tamamladık. Kumru merkez elikçeli mahallesi’ni de bir kilometre emülsiyon asfalta kavuşturduk” diye konuştu.

Mevcut yollar koruma altına alınıyor

Mevcut yolların korunması için de çalışmaların sürdüğüne değinen başkan güler, kumru ilçemize bağlı eskiçokdeğirmen mahallesi ve ünye ilçemize bağlı tekkiraz mahallesine bağlantı sağlayan yola 8 metre uzunluğunda 2x2 ebatında bakslar yerleştirdik. Her yağmur yağdığında yolun altından geçen dere büzlerin yetersizliği nedeniyle taşmaktaydı. Yol zarar görmekteydi. Yaptığımız çalışmayla birlikte artık böyle bir problem yaşanmayacak” şeklinde konuştu.  

 

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.