SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünye Sivil Toplum Platformu Kutlama Mesajı Yayınladı

''19 Ekim Muhtarlar Günü'' nü en içten dileklerimizle kutluyor sevgi ve saygılarımızı sunar, sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir ömür diliyor, tüm muhtarlarımıza selam ve saygılarımızı sunuyoruz.

Haber Giriş Tarihi: 18.10.2021 17:11
Haber Güncellenme Tarihi: 18.10.2021 17:11
Kaynak: Sabah
Ünye Sivil Toplum Platformu Kutlama Mesajı Yayınladı

Muhtarlar, yerel demokrasinin en eski örneği olarak, devletin her noktadaki kurumsal temsilcileri, yöneticilerin sahadaki en büyük destekçileri, Demokrasi zincirinin ilk halkası olarak, seçilerek bu göreve gelen ve vatandaşların devlete ihtiyaç duyduklarında çaldıkları  ilk kapıdır.  
Demokrasinin bir gereği olarak bizzat vatandaşlar tarafından seçilen ve her biri milletin birer ferdi olan muhtarlarımız, görev yaptıkları mahallelerdeki sorunların çözümü, vatandaşların talep ve beklentilerin yerine getirilmesi yolunda, kamu idareleri ve yerel yönetimlerle işbirliği içinde hareket eden önemli birer hizmet odaklarıdır.


Mahallelerimizin, köylerimizin her türlü sorun ve ihtiyacını tespit edip çözümü için dur durak bilmeden çalışan muhtarlarımızın gösterdiği fedakârlık her türlü övgünün ötesindedir.
Vatandaşlarımızın oylarıyla seçilen muhtarlarımız, Cumhuriyet tarihimiz boyunca köylerimizin ve mahallerimizin en önemli temsilcisi olmuştur. Vatandaşlarımızın dertlerine, tasalarına; sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olan, beklentilerini ve ihtiyaçlarını devletimize iletme noktasında etkin rol oynayan muhtarlarımız, devletle milletin bütünleşmesinin temel harcını oluşturmaktadır.


ÜSTP olarak; 
Hem milleti, hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten,sevinçte ve kederde her zaman halkımızın yanında ve hizmetinde olan, vatandaşların mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için gece gündüz çalışan muhtarlarımıza  yapmış oldukları fedakar hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunar, görevi başında bu millete hizmet için şehit düşen bütün muhtarlarımıza Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyor, tüm muhtarlarımızın  ''19 Ekim Muhtarlar Günü'' nü en içten dileklerimizle kutluyor sevgi ve saygılarımızı sunar, sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir ömür diliyor, tüm muhtarlarımıza selam ve saygılarımızı sunuyoruz.

ÜSTP 1.Dönem Sözcüsü Adnan SOBİ

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.