SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünye Sağlık Ocağı Bahçesi İdarecilerin ve Çalışanların Otopark Alanı Değil…

Ordu büyükşehir belediyesinin kapalı otoparkı olmasına karşın  park edilerek hastaların ve yakınlarının sağlık ocağına rahatlıkla geliş gidiş yaparak sağlık hizmeti almalarına mani oluyor.

Haber Giriş Tarihi: 26.04.2023 17:48
Haber Güncellenme Tarihi: 26.04.2023 17:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Ünye Sağlık Ocağı Bahçesi İdarecilerin ve Çalışanların Otopark Alanı Değil…

Ünye Sağlık Ocağı Bahçesi İdarecilerin ve Çalışanların Otopark Alanı Değil…

Seçilerek ve atanarak devlet adına devletin sahibi milletin hizmetine getirilen idarecilerin asli ve insani görevi ülkede olduğu gibi Ünyede de vatandaşlara sağlık hizmeti sunan Ünye bir nolu sağlık ocağı ocağının giriş çıkış merdivenlerinin tabiri caizse dibine kadar sorumsuz hastalar, ya da yakınları ya da yöredeki sorumsuz araç sahibi esnaflar ve vatandaşlar tarafından usulsüz park edilerek hastaların ve yakınlarının binaya rahatlıkla giriş ve çıkış yapmalarına mani olan bu zatı muhteremlerin usulsüz park yapmalarına engel olarak milletin rahatlıkla sağlık ocağında alacakları sağlık hizmeti için binaya giriş ve çıkış yapmalarını sağlayıp hayatını kolaylaştırmaktır.

Bu konuda aynı düşünceye sahip vatandaşlardan ziyade sorumluluk düşüncesiyle yaşayan basın mensuplarından ziyade Ünye Moda tv olarak öncelikle Ünye bir nolu sağlık ocağının müdürlüğüne atanan ve Ünye ilçe sağlık müdürüne bizzat söyledik. Dedik ki sizden önce de bu sağlık ocağının önündeki alan gerek sağlık ocağı çalışanları gerekse dışarıdan gelen araç sürücüleri tarafından hemen karşısında Ordu büyükşehir belediyesinin kapalı otoparkı olmasına karşın  park edilerek hastaların ve yakınlarının sağlık ocağına rahatlıkla geliş gidiş yaparak sağlık hizmeti almalarına mani oluyor.
Bu olumsuzluğa siz idareciler dur deyin. Vatandaşlar rahatlıkla sağlık ocağına gelip gitsinler.Ama idareci başlanmış ve uygulanmaya devam eden bu işlemi biz hangi hak ve yetkiyle durduralım diye cevap verdiler.Ancak yine yetkililerimize bu durumu anlatırız diyerek yüreğimize su serptiler. Aradan geçen onca zamana rağmen bu konuda bir arpa boyu yol alınmadı. Gerek sağlık ocağı çalışanları, gerekse bu alanı babalarının şahsi malı gibi otopark sayarak araçlarını park etmeye devam eden sorumsuz kendinden başkasını düşünmeyen hastalar ve yakınlarıyla yöre esnafı haberimizde de görüldüğü gibi sağlık ocağına tedavi olmak için gelen giden sağlıklı, sağlıksız, bebek arabalı annelerin, engelli vatandaşların araçlarıyla giriş ve çıkış yapmalarına engel olmaya devam etmektedirler. 
Buradan Ünye moda tv habercileri olarak Ünye de Ünyelilerin ve Ünye bir nolu sağlık ocağından sağlık hizmeti alacakların hayatını kolaylaştırmak mecburiyetinde olan seçilmiş ve atanmış idareciler ile kurumdan ve görevlilerinden sorumlu Ordu il sağlık ve Ünye ilçe sağlık müdürlerini son kez uyarıyoruz. 
Ünye bir nolu sağlık ocağının halka ait bahçesi sağlık ocağı çalışanlarının otopark alanı değil idareciler. Siz seçilmiş ve atanmış idarecilerin asli ve insani görevi devletin sahibi milletin hayatını sağlık ocağının bahçesine kendi araçlarını park ederek Ünyelilerin ve hastaların hayatını zorlaştırmak değil, buraları halka terk ederek hastaların ve insanların hayatını kolaylaştırmaktır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.