SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünye’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İki Ayrı Çelenk Sunma Töreniyle Kutlandı

Ünye’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Atatürk anıtına iki ayrı Çelenk Sunma Töreniyle Kutlanırken törende AK Parti, MHP, Deva ve YR Partisi ilçe başkanlarından başka siyasi parti başkan ve yöneticilerinin katılmayışı objektiflerden kaçmadı.

Haber Giriş Tarihi: 23.04.2024 19:57
Haber Güncellenme Tarihi: 23.04.2024 19:57
Kaynak: IGF
Ünye’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İki Ayrı Çelenk Sunma Töreniyle Kutlandı

Ünye’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İki Ayrı Çelenk Sunma Töreniyle Kutlandı
Ünye’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Atatürk anıtına iki ayrı Çelenk Sunma Töreniyle Kutlanırken törende AK Parti, MHP, Deva ve YR Partisi ilçe başkanlarından başka siyasi parti başkan ve yöneticilerinin katılmayışı objektiflerden kaçmadı.

Ülke anayasa gereği kurulmuş tüm siyasi partileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir bütün. Son dört yıla kadar tüm bayramlar tüm devlet idarecileri ile birlikte siyasi parti başkan ve yöneticilerinin, sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileriyle çelenklerinin Atatürk anıtını sırasıyla sunulması sonucu topyekûn milletçe kutlanırdı. Halkımızda bu şekildeki bayramları kutlama modelini benimsemişti.
Ülke genelinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ünye de olduğu gibi Atatürk anıtına sadece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Çelenk’inin konmasıyla başlayıp son buldu yoksa Ünye de olduğu gibi siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşlarının çelenklerinin konulmasıyla ikinci bir çelenk sunma töreniyle mi son buldu durum nedir bize karanlık. 
Ama Ünye de doğru ya da yanlış son dört yıldır ve 23 Nisan 2024 Salı yani bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı sadece ilçe milli eğitim müdürlüğünün Atatürk anıtına tek çelenk olarak sunulmasıyla böyle kutlandı.
Devleti devlet yapan millet bu ve benzeri bayramları son dört öncesine kadar sadece devletin sahibi çocuklar değil, ,devletin sahibi tüm millet tarafından kutlanırdı. 
Bayramlar çocuklar ve tüm millet ile birlikte ortaklaşa kutlanırsa özel anlam ifade eder ve düne kadar da ediyordu zaten. Ne oldu nasıl olduysa son dört yıldır bu çoklu kutlamanın yerini tekli kutlama aldı. Hâlbuki dini ve milli bayramlar halkın birbirleriyle daha sıkı bir şekilde kenetlenmesinin timsalleri olarak addedilir ve doğrusu da budur. 
Aksi durumda bu ve benzeri ikilemler Allah tüm insanları bu gibi tehlikeli oluşumlardan korusun muhafaza eylesin ama üzülerek ifade etmemiz gerekirse halkın birbirinden uzaklaşmasına dolayısıyla yalnızlaşmasına vesile olarak şer güçlere karşı kolay lokma haline gelirler ve getirilirler… 
Aslında halkımız iyi okumuş öğrenmiş olsa bu gibi çifte standarda gelecekte daha büyük sorunlara sebebiyet vereceğinden bir şekilde dur der ve demelidir de. İnanıyoruz devletin ve aziz milletin huzurlu ve güvenli geleceği için dur diyecektir de…


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan 2024 Salı günü saat.10.00’da Ünye merkez Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çelenk’inin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep birlikte okunmasıyla başladı ve 23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramının kutlamasının saat.11.00’de Ünye ilçe stadyumunda devam edeceği anonsunun yapılmasıyla çelenk sunma töreni son buldu.
Ancak, doğru ya da yanlış resmi çelenk sunma töreninin sunucu tarafından program burada sona ermiştir anonsunun yapılmasının ardından alışılmışın dışında anıta sunulacak diye sıralarını bekleyen Siyasi parti ilçe başkanlıkları ve sivil toplum kuruluşu başkan ve yönetimlerine ait çelenklerin Atatürk anıtına ikinci bir çelenk sunma töreni ile gerçekleştirildi.
Dört yıl öncesine kadar resmi bayram ve Kutlama programları bir üst yazı ile gereğinin yerine getirilmesi için tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, Siyasi Parti İlçe başkanlıklarına, sivil toplum kuruluşlarına, yazılı ve görsel basına, bilgi için Ünye Cumhuriyet Savcılığına, Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve idari Bilimler fakültesine şu saatlerde Ünye’deki şu kurum ve kuruluşlar ziyaret edilecektir yazılı belgesiyle gönderilirdi.
Bu bilgilerden yoksun olarak Kaymakamlıkça basına gönderilen bilgi notunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı anıta çelenk sunma programında sadece Milli Eğitim müdürlüğünün çelengi Anıta sunulacak başka çelenkler konulmayacak notu olsa ne siyasi partiler nede sivil toplum kuruluşları çelengi öyle geldikleri gibi getirenleriyle anıtın bir köşesinde kaderleriyle baş başa bırakılıp, çelenk sunma töreninin son ermesinden sonra devletin sahibi milletin içinden çıkan bir insan evladının kendine yetki verip çelenkler sırasıyla Atatürk anıtına konulacaktır komutuyla kenarda sıranın kendilerine gelmesini ve tek tek anıta konulmasını bekleyen çelenkler sırasıyla anıta sunuldu. 
23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlama programı Ünye ilçe stadyumunda saat 11.00’de başladı ve eksik başlasa da başladığı güzellikte son buldu.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.