SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünye Çamlık Değişiyor...

Ünye'nin Değeri Çamlık, değişiyor değişimi yaşıyor Ünye'li ne bekliyor...

Haber Giriş Tarihi: 29.10.2021 19:02
Haber Güncellenme Tarihi: 29.10.2021 19:02
Kaynak: Sabah
Ünye Çamlık Değişiyor...

Ünye'nin Sinir Ucu ÇAMLIK

Ünyelinin sürekli tedirgin olarak takip ettiği Çamlık düzenlemesinde son zamanlarda güzel ve anlamlı gelişmeler yaşanıyor.


Ünye halkının istemediği yapılmayan, istediği yapılan düzenlemeler, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Dairesi Başkanlığı görevine Mehmet Altun'nun gelmesinden sonra hız kazandı.


Halkın ihtiyaçlarının hassasiyetleri gözetilerek, engelli rampaları, engelli wc'si, bay/bayan wc'leri, doğal dokuya uygun Mescit, piknik mobilyalarının birçoğu üstü kapalı olacak şekilde yerleştirilecek, Tarihi Kuyunun yeniden düzenlenmesi çalışması, Gölevi Mahallesinde bulunan ve numaralandırılarak kurulmaya hazır hale getirilen 200 yıllık tarihi taş köprü kuyu ile entegre edilerek çamlığa kazandırılacak. Aynı zamanda halkın kültürel gelişimine katkı sunacak ve bölgede dokusu itibariyle tek olacak kitap/kafe, piknik amaçlı gelen vatandaşların, piknik ve mangal malzemesi ihtiyaçlarına cevap verecek büfenin Ortur tarafından hizmete alınacak olması önemli bir hizmeti halka sunacaktır. Alan içerisinde bulunan ve yine Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilmiş tarihi mezarlara entegre edilecek olan Tarihi Taş Eserler Müzesi ile Çamlık, tam bir Kültür, Sanat, Mesire ve Yaşam Adasına dönüşmüş olacaktır. Aynı zamanda çok büyük bir ihtiyaç olan araç otooarkı alanının bğyğtülmesi çalışmasıda başlatılarak, spor aletleri Çamlık içerisinde rehabilite edilecek ve  bu alanın tamamı otopark alanı haline getirilip halkın hizmetine sunulacağı bilgisine Ünye Sivil Toplum Platformu 1. Dönem Yönetimi olarak ulaştık.

Çamlık için el ele vererek konuyu yakından takip ediyoruz...

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.