SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünye Çamlığın Değişimi Akıllara Zarar..!

Geçmişten günümeze kadar değeri kaybettirilmeyen Ünye Çamlığın Ordu Büyük Şehir tarafınca tasarlanmış olan taslak projenin sunumu Ünyelilere huzur verici bir hale getirileceğini ortaya koydu

Haber Giriş Tarihi: 07.12.2019 18:17
Haber Güncellenme Tarihi: 07.12.2019 18:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Ünye Çamlığın Değişimi Akıllara Zarar..!

Geçmişten günümeze kadar değeri kaybettirilmeyen Ünye Çamlığın Ordu Büyük Şehir tarafınca tasarlanmış olan taslak projenin sunumu Ünyelilere huzur verici bir hale getirileceğini ortaya koydu, Toplantının 1. De bazı noktalarda huzursuz olup istişaresini gerçekleştirilemeyip 2. Toplantıda daha güzel bir hale getirilip Ünye’ye daha yakışır olarak sunulmuştur. Buna rivayet toplantıda bulanan kurum ve kurumsal olan değerli Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı Ve Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney de Katılıp daha güzel bir fikirler sunularak kendilerince Ünye Çamlığının daha huzur verici noktalrını ele alıp konuşmalarını yaptılar.

 

Araç Girişleri Çamlıkda Yasaklandı

Ordu Büyük Şehir Belediyesi tarafınca sunal taslak projesinde Ünye Çamlığına araç girişilerini yasaklanacağını beyan ettiler. Çamlığa gelen misafirlerin araçlarını otoparka park yapıp gezmelrini istişare eden Ordu Büyük Şehir Belediyesi oradaki spor aletlerini kaldırıp otoparka ilave yapacakalarınıda ifade ettiler.

 

Etkinlik Çayır Alanı Yapılacak

Ünye Çamlığında eski motelin bulunduğu alana Etkinlik Çayırı Alanı yapılması düşünülüyor, Ünyelilerimizin daha huzurlu ve daha eğlenebileceği düşünülen çayır alanında değişik etkinliklerde yapılabileceği sunuldu aynı zamanda hemen yan tarafında bulunan eski restorant alanına bir kır kahvesi yapılıp, burada aparatif ürünler bulundurarak ünyelilere kolaylık sağlayacak, ayrıca çamlığın uygun bir kenarına seyir terası yapılcak.

 

Çamlıkda Gezi Yolları Düzenleştirlip Daha Güzel Hale Getirilecek

Çamlık içerisinde bulunan yürüyüş yolalarımız düzenleştirilip orta alana’da yürüyüş yolu eklenecek, ayrıca içerisinde bir çok alanına doğa’ya uygun olacak bir şekilde çocuk oyun parkları, tuvalet ve lavabolar yapılcak. İçerisine daha güzel bir ışıklandırılma yapılıp aydınlatılacak eski ve kurumuş ağaçlar kesilip yerine yenisini dikilecek. Giriş, Çıkış ve kenarlarda insanalrımız rahatsız etmeyecek şekilde güvenlik sistemleri kurulucak olup içerisine Ünye Çamlığını koruyacak güvenlikler yerleştirilcek.

 

Artık Mangal Yapılmayacak

Yürüyüş ve gezi alanı olarak düşünülen çamlıkda artık mangal ve ızgara yapılmayacak. çevereye rahatsızlık verdiği için mangal ve ızgara alanları kaldırılacak, içerisinde temiz hava sağlanacak ayrıca çamlığın hemen altında insalarımız denize girdiği için sahilinde duş alanı ve kabinler koyulacak ve orayaı düzenleyip daha kullanışlı alana getirilecek.

Ünye Moda Tv...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.