SON DAKİKA
Hava Durumu

ÜNYE BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERE GERİ DÖNÜŞÜMÜ AŞILIYOR

Öğrencilere geri dönüşümü farklı ve eğlenceli bir etkinlikle anlatan Ünye Belediyesi okullarda drama ve tiyatro gösterileri düzenliyor. Öğrenciler etkinliklerde hem eğleniyor, hem de öğreniyor.

Haber Giriş Tarihi: 14.12.2023 12:03
Haber Güncellenme Tarihi: 14.12.2023 12:03
Kaynak: IGF
ÜNYE BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERE GERİ DÖNÜŞÜMÜ AŞILIYOR

ÜNYE BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERE GERİ DÖNÜŞÜMÜ AŞILIYOR

Ünye Belediyesi geri dönüşüm ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Öğrencilere geri dönüşümü farklı ve eğlenceli bir etkinlikle anlatan Ünye Belediyesi okullarda drama ve tiyatro gösterileri düzenliyor. Öğrenciler etkinliklerde hem eğleniyor, hem de öğreniyor.

Çok Sayıda Okulda Uygulanıyor

Atıkların yeniden değerlendirilmesi, doğanın korunması ve ekonomiye katkı sağlanması amacıyla geri dönüşüm çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Ünye Belediyesi bu kapsamda hazırladığı projeyi okullarda uygulamaya başladı. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, geri dönüşümün ilçeye katma değer sunması için çevreci projeleri hayata geçirirken, okullarda uygulamaya konulan drama ve tiyatro gösterileri ile öğrencilere geri dönüşümün öneminin aşılanmasını amaçlanıyor.

Ünye Şehir Tiyatrosu İle İşbirliği

Ünye Şehir Tiyatrosu ile yapılan işbirliği çerçevesinde Ünye’nin beldeden dönüşen mahallelerinde bulunan okullar başta olmak üzere ilçe genelinde tüm okullarda geri dönüşüm etkinliği düzenleniyor ve düzenlenmeye de devam edecek.

Ünye Şehir Tiyatrosu tarafından hazırlanan skeçte oyuncular, öğrencilere geri dönüşümün önemi, doğanın korunması gibi konularda performanslarını sergilerken, öğrenciler ise eğlenerek öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor.

Proje kapsamında ayrıca okul öncesi ve ilköğretim okulu öğrencilerine boyama kitapları gibi çeşitli materyaller hediye edilerek geri dönüşümün önemine vurgu yapıldı. Okul öncesi ve İlköğretim öğrencilerine ise uzman yaratıcı drama eğitmeni ve Mentör Büşra Yeşim Dedecanoğlu tarafından geri dönüşümde ayrıştırma ve önemi, yaratıcı drama yöntemiyle öğretildi. Çocuklar etkinlikte eğlenerek geri dönüşüm konusunda farkındalık kazandı.

Sanatçı Aydemir, “Belediyemiz Güzel Bir Projeyi Hayata Geçirdi”

Ünye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni ve Oyuncu Kerim Aydemir “Ünye’mizin beldeden dönüşen mahallelerinde geri dönüşümün önemini anlatan oyunlar sergiliyoruz. Ünye Belediyemiz güzel bir projeyi hayata geçirdi. Belediyemizin sponsorluğu ile gerçekleştirdiğimiz oyunumuzda öğrencilerimiz hem eğleniyor, hem de geri dönüşümün önemini daha iyi kavrıyor. Oyunumuz öncelikle kırsal kesimde bulunan ve beldeden dönüşen mahallelerimizde ardından da ilçe merkezinde öğrencilerimize ücretsiz gösterilecek. Projeye destek veren ve hayata geçiren Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlıya teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrenciler ise oyunu beğendiklerini ifade ederek teşekkür ettiler.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.