SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünye 1 Nolu Sağlık Ocağı Önü Otopark MI?

1 Nolu Sağlık Ocağı Önünde Yıllardır Çözülemeyen Sorun, Ünye Sağlık Ocağı Çalışanları ve Diğer Araçlar Hastaların Nefes Alacağı ve Bekleyeceği Alanda Araçların Alanı Otopark Olarak Kullanmasına Neden Çözüm Üretilemiyor..

Haber Giriş Tarihi: 07.07.2023 16:31
Haber Güncellenme Tarihi: 07.07.2023 16:31
Kaynak: IGF
Ünye 1 Nolu Sağlık Ocağı Önü Otopark MI?

Ünye merkez Sağlık ocağı bahçesinin hasta ve hasta yakınlarının tedavi olmak oturup dinlenerek muayene sırasının gelmesini bekleyeceği  yer olması gerekir iken,uzun süredir ve halen daha  kurum çalışanlarının araçlarının park edildiği otopark olarak kullanılmasını zaman zaman yaptığımız  haberlerimizle eleştirerek hastalara ve hasta yakınlarına dinlenme yeri olarak hizmet vermesini önerdik. Ancak bugüne kadar bu yaklaşımımıza olumlu yanıt alamadık.

Ancak bugün 07 Temmuz 2023 tarihi itibariyle aldığımız olumlu bilgi ile Ünyeliler ve Hastalarımız ve yakınları adına mutlu olduk. Çünkü Ocağın bahçesi ve ocak girişi bilinçsiz sürücüler tarafından gelişigüzel park edilen araçlar ile hem sağlıklı insanlarımızın hem de engelli insanlarımızın sağlık ocağına rahat bir şekilde geliş ve gidişlerine engel olmaktadırlar.
Edinilen bilgiye göre Öncelikle sağlıkocağına işinin ehli bir güvenlik görevlisi hanımefendi alınmış ve göreve başlamış. Bu kardeşimiz ocak önünde ve çevresinde bilerek yada bilmeden hasta ve yakınlarıyla engellilerin geliş geçiş yolunu kapatacak şekilde araç park edenlere engel olup işlerin kolay yürümesine katkı sağlayacak.
Ayrıca sağlık ocağı girişinin bir bölümü bundan sonra  idarenin teklifi ve hayretiyle  belediye tarafından konulacak oturma guruplarıyla donatılarak hastaların ve yakınların bina içerisinde sıra beklemek yerine açık alanda ve ağaçlar altında  tedavi sıralarının gelmesini bekleyecekler.
Bu konuda gayret sarf eden kurum yetkililerini ve kendilerine destek verecek Ünyeli ve Ordulu sevk ve idarecileri kutlarız.

Haber : Ahmet YENİN

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.