SON DAKİKA
Hava Durumu

Üniversiteleri derhal açın!

İktidarın her olayda olduğu gibi yine ilk olarak gençlerin eğitim haklarını elinden aldığına işaret eden CHP Ünye İlçe Başkanlığı açıklamasında; “İktidara bir kez daha sesleniyoruz, üniversiteleri derhal açın.” ifadesi kullanıldı.

Haber Giriş Tarihi: 20.02.2023 17:33
Haber Güncellenme Tarihi: 20.02.2023 17:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Üniversiteleri derhal açın!

CHP Ünye İlçe Teşkilatından yapılan açıklamada şöyle denildi; 

“6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli olan ve beraberinde 10 ilde de yıkıma sebep olan 2 büyük deprem ile beraber ne yazık ki 40 binin üzerinde canımız hayatını kaybetti ve 100 binin üzerinde de yaralımız var. Bu büyük felâketin yarattığı yıkım tüm ülkenin canını yakmış ve bize bir kez daha en acı şekilde bir deprem ülkesi olarak hazırlığımızın olmamasının ve yanlış politikaların yarattığı sonucu göstermiştir.

 Başta arama kurtarma çalışmalarının ve bölgeye giden yardımların geç ulaşması iktidarın başarısızlığını bir kez daha yarattığı mağduriyet ile ortaya koymuştur. 

  Ancak iktidarın mağduriyet yaratmayı ilke edinmesi sadece depremin ortaya çıkardığı olumsuzluklar ile değil beraberinde aldığı yanlış kararlar ile de kendisini bir kez daha göstermiştir. 

  Başarısız iktidar her olayda olduğu gibi yine ilk olarak gençlerin eğitim haklarını elinden almış eğitime akıl ve bilime olan düşmanlığını gözler önüne sermiştir. Bünyesinde bulunun binlerce otel, öğretmenevi, hakimevi vb. yapılar dururken ilk olarak öğrencilerin yurtlarına göz dikmiş ve KYK yurtlarında kalan 678.763 öğrenciyi apar topar yurtlarından göndererek büyük bir mağduriyete daha imza atmıştır, ancak yarattığı mağduriyet politikası sadece bununla da kalmamaktadır YÖK bünyesinde kayıtlı olan 8.5 milyon öğrenci yok sayılmış ve ben yaptım anlayışında ki iktidar her zaman olduğu gibi bir kez daha bu denli büyük bir nüfusa sahip olan üniversite öğrencisini mağdur ederek, hiç bir öğrenciyi mağdur etmedik deme pervasızlığını kendinde görmüştür. 

Pandemi döneminde 1.5 yıl boyunca çözemedikleri alt yapı vb benzer bir çok problem olmasına rağmen online eğitimi sanki verimli bir eğitim modeliymiş gibi süsleyerek gençlerin önüne sunmuş ve yarattığı mağduriyete yeni mağduriyetler eklemenin yolunu açmıştır. 

 Buradan iktidara bir kez daha sesleniyoruz, üniversiteleri derhal açın.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.