SON DAKİKA
Hava Durumu

Tavlı; Önümüzdeki dönem Sanayi Sitesinin kazandırıldığı dönem olacak

Ünye Belediye Başkanı ve AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı, düzenlediği basın açıklaması ile Ünye Küçük Sanayi Sitesi’nin yeni yeri ile ilgili önlerinde en büyük engel olan imar meselesinin çözüldüğü müjdesini verdi. 

Haber Giriş Tarihi: 21.02.2024 16:11
Haber Güncellenme Tarihi: 21.02.2024 16:11
Kaynak: IGF
Tavlı; Önümüzdeki dönem Sanayi Sitesinin kazandırıldığı dönem olacak

Başkan Hüseyin Tavlı, Ünye Küçük Sanayi Sitesi’nin yeni dönemde Ünye Çevreyolu Çaybaşı Sapağı mevkisinde 410 dönümlük bir alanda kurulacağı bilgisini verdi.

Ünye Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Ali Özkan; “Yeni yapılacak Sanayi Sitesi’nin, mevcut alandaki esnaflar gibi şehrin muhtelif yerlerinde bina altlarında olan sanayi esnafını da aynı yerde derleyip toplayacağını belirtti.

Ünye Belediye Başkanı ve AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı, düzenlediği basın açıklaması ile Ünye Küçük Sanayi Sitesi’nin yeni yeri ile ilgili önlerinde en büyük engel olan imar meselesinin çözüldüğü müjdesini verdi. 

Ünye Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif binasında düzenlenen basın açıklamasında Başkan Tavlı, Ünye Küçük Sanayi Sitesi’nin yeni dönemde Ünye Çevreyolu Çaybaşı Sapağı mevkisinde 410 dönümlük bir alanda yapılacağını açıkladı. 

Ünye Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Ali Özkan düzenlenen basın açıklamasında, “Mevcut Sanayi Sitemizde 245 dükkanla başlayıp 300 dükkana ulaşan mevcut dükkanlarımız var. Ancak esnaf odasında kayıtlara baktığımız takdrde onun bir üstü kadar da muhtelif ev altlarında esnaf ve sanatkar kardeşlerimiz var. Her gün bize boş dükkan yok mu diye soran esnafımız var” dedi.  

Sanayi Sitesinde olmayanlar da yeni yerde dükkan sahibi olacak

Yeni yapılacak olan Küçük Sanayi Sitesi’nin, Ünye’de bina altlarında, şehrin muhtelif yerlerinde olan sanayi esnafını da aynı noktaya derleyip toplayacağını işaret eden Özkan, “Yeni Küçük Sanayi Sitemizle ilgili burası ayrı orası ayrı düşünülmüyor. Komple bir Ünye Küçük Sanayi Sitesi düşünülüyor. Buradaki dükkan sahipleri ile ya takas ya da devirle beraber, olmayanlara da ödeyeceği bir şekilde o günkü şartlarda bakanlığın kredisi veya normal kredilerle ödeyeceği şekilde tüm ev altında bulunan esnaf ve sanatkarlarımız bir bisiklet tamircisi, mobilyacı, kaynakçı bile kalmamak üzere hepimiz aynı yerde konuşlanacağız” bilgilendirmesinde bulundu. 

Riskli alan ilanı nedeniyle büyük sorunlar yaşanıyor

Ünye Küçük Sanayi Sitesi’nin Bakanlar Kurulu kararı ile riskli alan ilan edilmesinin ardından küçük sanayi sitesi esnafının büyük sorunlar yaşadığını işaret eden Özkan, şöyle dedi;

“Ünye Belediye Başkanımız çok önemli bir konuyu bize açıkladı. Çok da önemli bir müjde verdi. Çünkü biz yıllardır bu hayalle yaşıyorduk. 1984 yılında temeli atılıp o günkü projeyle yapılmış mevcut yerimizde bugüne kadar idare etmek zorunda kaldık. Son zamanlarda da riskli alanla ilgili Bakanlar Kurulu kararı bizi epey yormuştu. Çünkü 60 metrekare bir dükkanın 1 milyon 2 milyon olduğu bir dönemde 10 bin TL bile ipotek verip kredi alamaz hale gelmiştik. İnşallah başkanımın yeni döneminde bunlar da aşılır, yeni bir sanayi sitesine başlanır, kısa bir zamanda da biter. İnşallah birkaç yıl sonra bu toplantıları orada daha görkemli daha güzel bir ortamda yaparız.” 

Tavlı; Önümüzdeki dönem Sanayi Sitesinin kazandırıldığı dönem olacak

Ünye’ye yeni Küçük Sanayi Sitesi müjdesini veren Ünye Belediye Başkanı ve AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı ise şöyle konuştu; 

“Nasıl ki Ünye OSB’de yüreğimizi ortaya koyduk, 40 yıllık hayali olan Ünye OSB’sini nasıl çözdüysek bugün 3,5 yıllık mücadele neticesinde Ünye Küçük Sanayi’nin imarla ilgili problemini çözüme kavuşturarak bundan sonraki süreçte de desteklerinizle birlikte hep beraber Ünye’nin Küçük Sanayi Sitesi’nin meselesini de göreve devam ettiğimiz takdirde yeni dönemdeki 5 yılımızda Ünye’nin Küçük Sanayi Sitesi’nin kazandırıldığı dönem olacak. İlçemize bu hayırlı hizmetin başlangıcının hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.