SON DAKİKA
Hava Durumu

Projeler Şehri Altınordu Büyümeye Devam Ediyor..

Altınordu Belediyesi Başkan Aşkın Tören tarafından daha önce açıklanan 15 milyon lira tutarındaki “Tamamlayıcı Pandemi Sosyal Destek Paketinin” yeni bir etabını daha hayata geçirdi.

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2021 10:01
Haber Güncellenme Tarihi: 27.05.2021 10:01
Kaynak: Sabah
Projeler Şehri Altınordu Büyümeye Devam Ediyor..

ALTINORDU BELEDİYESİ'NİN ŞEHİR DAYANIŞMASI BÜYÜYEREK DEVAM EDİYOR

ALTINORDU BELEDİYESİ'NİN 15 MİLYON TL TUTARLI PANDEMİ SOSYAL DESTEK PAKETİ ETAP ETAP GERÇEKLEŞİYOR

ŞOFÖR ESNAFINDAN SONRA DEV BİR DESTEK DE SPOR CAMİASINA

Altınordu Belediyesi'nin pandemi kaynaklı ekonomik zorlukları asgariye indirmek ve bu zor günlerde vatandaşlarının yanında yer almak adına başlattığı şehir dayanışması dalga dalga büyüyor. Pandemi sürecinde vatandaşlarla her alanda dayanışma içerisinde olan ve hayata geçirdiği sosyal sorumluluk uygulamalarıyla şehirde her insana dokunan Altınordu Belediyesi'nden altın bir dokunuş da spor camiasına geldi.

SPOR KENTİ ALTINORDU'DA FAAL SPOR KULÜPLERİ VE SPORCULARA NEFES OLACAK DESTEK

Altınordu Belediyesi Başkan Aşkın Tören tarafından daha önce açıklanan 15 milyon lira tutarındaki “Tamamlayıcı Pandemi Sosyal Destek Paketinin” yeni bir etabını daha hayata geçirdi. Daha önce verdiği 50.000 litre yakıt desteğiyle pandemi sürecinden olumsuz etkilenen bir başka kesim olan şoför esnafını sevindiren Altınordu Belediyesi bu seferde salgın nedeniyle olumsuz etkilenen faal amatör spor kulüpleri ile hakemlere destekte bulundu. Destek Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen Lansman ile sahiplerini buldu. Faal amatör spor kulüpleri ve pandemi nedeniyle görev alamayan hakemlere 500.000 TL pandemi sosyal desteği verildi.

BAŞKAN TÖREN " DAYANIŞMA RUHU ILE İMKÂNLARIMIZI PAYLAŞIYORUZ"

Sosyal destek paketi için düzenlenen lansman programında konuşan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Altınordu’nun bir spor şehri olduğunu vurguladı. Daha önce şoför esnafına 50.000 LİTRE yakıt desteğinde bulunduklarını hatırlatan Tören, "şimdi faal amatör spor kulüpleri ve pandemi nedeniyle görev alamayan hakem kardeşlerimize desteğimizi gerçekleştiriyoruz" dedi.

Altınordu Belediyesi olarak Amatör kulüpler için 5 BİN TL, Hakemler için ise 5 YÜZ TL olmak üzere spor camiasına toplamda 500 bin TL nakit desteğinde bulunduklarını söyleyen Başkan Tören konuşmasını şöyle sürdürdü:

"ALTINORDUDA 40.004 LİSANSLI SPORCUMUZ BULUNUYOR"

Altınordu’muzda Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (A.S.K.F) bünyesinde 28 branşta faaliyet gösteren 71 spor kulübü bulunmaktadır. Yine ilimiz ve ilçemiz de bireysel sporlarda madalya kazanan ve milli olan sporcularımız bulunmaktadır. Altınordu İlçe Spor Müdürlüğümüzden aldığımız verilere göre 25.780 Erkek, 14.224 Kadın olmak üzere toplamda 40.004 lisanslı sporcumuz bulunmaktadır.

"SPOR ŞEHRİ OLMAK İSTİYORUZ"

Altınordu olarak bir iddiamız var; “Spor şehri olmak istiyoruz ve spor şehri olurken bütün branşlarda var olmak gerektiğine inanıyoruz. Bu iddiamızı gerçekleştirmek için de gençlerimizin daha çok spor yapmalarını hedefliyoruz. Çünkü “Gençlik, istikbalimizin teminatıdır!"

"SPOR DOSTU ALTINORDU KİMLİĞİNE DÖNÜK ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ"

 

Biz pasif bir gençlik istemiyoruz. Bizim ilham aldığımız geçmişimiz var ve biz de sporuyla, gençleriyle ve insanıyla yükselen Altınordu’muz için “önce insan” sloganıyla başlattığımız ‘Spor Dostu Altınordu’ kimliğine dönük çalışmalarımızda programlı ve güçlü bir şekilde ilerlemeye devam edeceğiz. Sanatla ve sporla yoğrulan gençlerimiz için çaba vermekteyiz. Son zamanlarda sporda aldığımız başarılar da bunun göstergesidir. İnanıyoruz ki yakın gelecekte çok daha güzel başarılar göreceğiz. Bugün spora gönül vermiş çocuklarımızı ve gençlerimizi yalnız bırakmadık.

“ALTINORDU BELEDİYESİ OLARAK BRANŞ AYRIMI YAPMAKSIZIN SPORA VE SPORCUYA DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Altınordu Belediyesi olarak branş ayrımı yapmadan spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceğiz ve İlimizin sporda marka bir şehir olması için var gücümüzle çalışacağız. Sporun kalkınması ve gelişmesinin en büyük kanalı olan amatör spor dallarının faaliyetlerine, salgına yönelik önlemler alınarak devam etmesini önemsiyoruz. Altınordu Belediyesi olarak, olanaklar doğrultusunda amatör kulüplerimizin ve sporcularımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Salgın nedeniyle spor okulu faaliyetleri tamamen duran, gelir kaynakları tükenen ve ekonomik çıkmaza giren kentteki amatör spor kulüplerimiz var. Amatör spor kulüplerinin yaşatılmasını önemsiyoruz ve gerek kulüplerimize gerekse yöneticilerine "Destek Bizden, Başarı Sizden" sloganıyla desteğimizi hayata geçirdik. 

"GENÇLERE YAPILAN YATIRIM GELECEĞİMİZE YAPILAN YATIRIMDIR"

Gençlerimize yapılan yatırım, geleceğimize yapılan yatırımdır. Ama bu, bugünden yapmamız gereken yatırımdır. Bu ülke eğitimli, nitelikli, sağlıklı, milli ve manevi değerlerle mücehhez gençlerin omuzlarında yükselecektir. Türkiye'yi aydınlık yarınlara sporda, sanatta, bilimde, kültürde başarıları ile temayüz etmiş gençlerimiz taşıyacaktır. Hep söylediğimiz gibi gençlik geleceğin tohumu, istikbalimizin teminatıdır.

"İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ GÜNLER HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK BİRLİĞE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ OLAN GÜNLERDİR"

Biz, spor herkes içindir ilkesine gönülden inanıyoruz. Bu anlayışla sportif imkânları herkes için ulaşılabilir hâle getirmenin gayreti içindeyiz. İçinde bulunduğumuz günler her zamankinden daha çok birliğe beraberliğe ihtiyacımız olan günler. Sizlerle el ele vereceğiz, daha çok çalışacağız. Burada Pandemi sürecinde hayata geçirdiğimiz tüm sosyal sorumluluk çalışmalarımıza Meclisimizde destek ve katkı veren oy birliği ile kararlarımızı aldığımız çok değerli Belediye Meclis üyelerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Pandemi hayatımızın her alanını etkilemeye devam ediyor maalesef. Ben bu noktada dayanışma ruhunun altını bir kere daha çizmek istiyorum. 

“BİR MARKA ŞEHİR OLUŞTURMANIN ADIMLARINI ATIYORUZ”

Biz Altınordu Belediyesi olarak teknolojisiyle, turizmiyle, tarımıyla, sanayisiyle, eğitimiyle, sporuyla, hasılı her alanda üreteceği katma değeriyle vizyon kenti Altınordu perspektifiyle, yeni nesil belediyecilik modeliyle de şehircilikte öncü olmak için çalışıyor ve buradan bir marka şehir oluşturmanın adımlarını atıyoruz.

Pandemi sürecinde oluşan kısıtlara aldırış etmeden, hiçbir hizmeti aksatmadan, geleceğe projelerimizi hayata geçiriyoruz. İşte, biz imkânlarımızı bu çerçevede bölüşüyoruz. Bütüncül bir perspektiften, hayatın dinamik yönünü yansıtan spora da desteğimizi gerçekleştiriyoruz. Amatör spor kulüplerimize ve hakemlerimize hayırlı olsun. Biz geleceğe umutla bakıyoruz. Dayanışma ruhu umudumuzu daha da artırıyor inşaallah. Kulüplerimize bu desteğimizin bir nebze de olsa nefes aldıracağını ümit ediyoruz. Aynı şekilde sahada adaletin ve rekabette hakça mücadelenin savunuculuğunu yapan hakem kardeşlerimize de bir faydamız olacağı için mutluyuz. Sahalarımız şenlenecek yine inşallah. Yaptığımız desteğin amatör spor kulüplerimiz için ve hakem kardeşlerimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

Başkan Tören konuşmasının ardından sporculara destek çeklerini teslim etti.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, AK Parti İl Başkan vekili Dr. Mehmet Katırcıoğlu, Spor İl Müdürü Mustafa Genç, AK Parti Altınordu İlçe Başkanı Selman Altaş, Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Kır, Ordu İl Hakem Kurulu Başkanı  Kahraman Minnet, spor kulübü temsilcileri ve çok sayıda sporcu katıldı.

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.