SON DAKİKA
Hava Durumu

Orta Karadeniz Bölgesi NEET Toplantısı  Ordu’da Yapılacak

Proje, Karadeniz Bölgesindeki (Batı-Orta-Doğu) gençlik politikası oluşturma süreçlerinin, gençlerin karar alma süreçlerini dahil ederek NEET’lere yönelik gençlik politikaları tasarlanması ve bu tasarıların yerel makamlara sunulması amaçlanacaktır.

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2024 18:13
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2024 18:13
Kaynak: IGF
Orta Karadeniz Bölgesi NEET Toplantısı  Ordu’da Yapılacak

Orta Karadeniz Bölgesi NEET Toplantısı  Ordu’da Yapılacak

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ordu Gençlik Merkezinin (Orta Karadeniz), Trabzon Gençlik Spor Kulübü̈ Derneği (Doğu Karadeniz) ve Bolu Gençlik Merkezi (Batı Karadeniz) ile beraber çalışacağı  projede, NEET'lere (15-29 yaşları arasında istihdamda, eğitimde veya öğretimde olmayan gençler) odaklanarak Karadeniz Bölgesindeki mevcut sosyal yönetişimin yerel ve bölgesel gençlik politikası gündemleri üzerindeki yansımalarını anlamayı ve detaylandırmayı amaçlamaktadır. Proje, Karadeniz Bölgesindeki (Batı-Orta-Doğu) gençlik politikası oluşturma süreçlerinin, gençlerin karar alma süreçlerini dahil ederek NEET’lere yönelik gençlik politikaları tasarlanması ve bu tasarıların yerel makamlara sunulması amaçlanacaktır.

6-7-8 Mayıs 2024 tarihleri arasında Ordu Gençlik Merkezi koordinasyonunda Ordu’da gerçekleştirilecek olan “Orta Karadeniz Bölgesi NEET Toplantısı” etkinliğine katılımcı olarak katılmak isteyenlerde aranan kriterler aşağıda verilmiştir.

         Belirtilen kriterlere uygun kişilerin başvuru yapmak için linkte (https://forms.gle/SoL8xfcfhEjKrhdU8) bulunan formu doldurması gerekmektedir.

·        15-29 yaş arası olmak, Ordu, Giresun, Samsun, Amasya, Tokat ve Çorum’da ikamet etmek, ne eğitimde ne de istihdamda bulunmak,

·        Siyaset Bilimi ve diğer ilgili bölümlerden birinden mezun olmak,

·        Ordu Gençlik Merkezinin faaliyet ve programlarından yararlanan bir NEET (Ne Eğitimde Ne de İstihdamda) olmak,

·        Erasmus+ projelerine meraklı, iş birliği içinde çalışmaya istekli ve sorumluluk sahibi olmak.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç “ Ordu ilimizde 6-7-8 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Orta Karadeniz Bölgesi NEET Toplantısına başvuru şartlarını taşıyan hemşerilerimizi katılmaya davet ediyorum.” Dedi.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.