SON DAKİKA
Hava Durumu

Ordu Üniversite'sinden Basın Açıklaması..

Basın organlarında üniversitemizi hedef alan maksatlı haberler üzerine kamuoyunun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi sorumluluğu çerçevesinde aşağıdaki açıklamaların yapılması zorunluluğu hasıl olmuştur.

Haber Giriş Tarihi: 18.10.2021 17:52
Haber Güncellenme Tarihi: 18.10.2021 17:52
Kaynak: Sabah
Ordu Üniversite'sinden Basın Açıklaması..

Ordu üniversitesi rektörlüğü’nden

Kamuoyu duyurusu

Üniversitemizde döner sermaye işletme müdürlüğü kurulması ve faaliyet alanları ile ilgili bazı basın organlarında üniversitemizi hedef alan maksatlı haberler üzerine kamuoyunun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi sorumluluğu çerçevesinde aşağıdaki açıklamaların yapılması zorunluluğu hasıl olmuştur.

Üniversitemizde döner sermaye işletme müdürlüğü 28.01.2010 tarihinde 2010/3 sayılı yönetim kurulu kararı ile 2547 sayılı yükseköğretim kanunu’nun 51’ inci maddesi esas alınarak kurulmuştur. Faaliyet alanları da bu çerçevede belirlenen döner sermaye işletme müdürlüğü, aynı kanunun 58. Maddesi gereği faaliyetlerini yürütmektedir. Dolayısıyla 2020 yılı sayıştay raporunda yapılan değerlendirmelerin, 2010 yılında kurulan ve halihazırda yasal çerçevede faaliyetine devam eden bu birimin rektörün temsil ve ağırlama harcamaları için yeni kurulan bir birim gibi haberleştirilmesi kasıtlı ve gerçekten uzak yapılan değerlendirmelerdir.

Bununla birlikte ilgili haberlerde yer verilen “…eğitim için ayrılan ödeneğin, rektörlüğün temsil ve ağırlama harcamaları için kullanıldığına” yönelik söylemler yasal dayanağı ve uygulama imkânı bulunmayan, gerçeği hiçbir şekilde yansıtmayan ifadelerdir. Eğitim-öğretim için ayrılmış olan bütçenin, rektörlük temsil ve ağırlama kalemi için kullanılması hiçbir suretle söz konusu değildir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

                                                                                                                                   

Ordu üniversitesi rektörlüğü

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.