SON DAKİKA
Hava Durumu

Ordu’da Tarımsal Üretimin Planlanması Konulu Toplantı Gerçekleştirildi

Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde düzenlenen toplantıda, Tarımsal Üretimin Planlanması konusu ele alındı. Toplantıya Hayvancılık Genel Müdürü Salih Çelik ve ilgili birimlerin yöneticileri katıldı. Sabah oturumu kurum yöneticilerine, öğleden sonraki oturum ise İlçe Müdürlerine yönelikti.

Haber Giriş Tarihi: 10.02.2024 12:59
Haber Güncellenme Tarihi: 10.02.2024 12:59
Kaynak: IGF
Ordu’da Tarımsal Üretimin Planlanması Konulu Toplantı Gerçekleştirildi

Türkiye’de Tarımsal Üretimin Planlanması kapsamında düzenlenen il bilgilendirme toplantılarının Ordu ayağı Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda Hayvancılık Genel Müdürü Salih Çelik'in ve planlamadan sorumlu birimlerin daire başkanları ile konu uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum şeklinde düzenlenen toplantının sabahki oturumu ilimizde Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı tüm kurum ve kuruluşların yöneticilerine yönelik, öğleden sonraki oturumu ise İlçe Müdürlerine yönelik gerçekleştirildi.

Ordu Tarım ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz'ın Ordu tarımı hakkında yaptığı sunum ile başlayan toplantıda hayvansal üretim, bitkisel üretim ve su ürünleri alanlarında yapılacak planlı üretimin yol haritası katılımcılara anlatıldı.

Tarımsal Üretimin Planlanması ile ilgili katılımcılara bilgilendirmede bulunan Hayvancılık Genel Müdürü Salih Çelik; “Dünyada yaşanan gelişmeler, tarımsal üretimin önemini her geçen gün arttırmaktadır. Tarımsal üretimin planlanması ile ürünlerin arz ve talep miktarı dikkate alınarak tarım havzası veya işletme bazında hangi ürün veya ürün gruplarının üretileceğinin belirlenmesi, stratejik ürünlerde arz güvenliğinin korunması, ülke ihtiyacına göre asgari ve azami üretim miktarlarının tespit edilerek, arz fazlası veya eksikliğinin oluşmasının önüne geçilmesi sağlanacaktır." ifadelerini kullandı.

Daha sonra Hayvancılık Salih Çelik'in katılımıyla ilimizde hayvancılık konusunda faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ile istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıda Tarımsal Üretimin Planlanması ile ilgili bilgiler verildi.​

Ordu Hayat Gazetesi

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.