SON DAKİKA
Hava Durumu

Ordu Basın'ında Enver YILMAZ 750 Km Yol Değil Yolsuzluk Yaptığı İddia Ediliyor.

Ordu Basını, İP adayı Enver Yılmaz’ın her fırsatta dile getirdiği ‘750 km yol yaptım’ sözü diğer sözleri gibi yine yalan çıktı. Enver Yılmaz ihaleyi alan firmanın V kanalları olmadan 450 km yol yaparak işi bıraktığı ve ihale bedelinin yüzde 80’ini alarak kaçtığı ortaya çıktı. yazdı.

Haber Giriş Tarihi: 27.03.2024 13:47
Haber Güncellenme Tarihi: 27.03.2024 13:47
Kaynak: IGF
Ordu Basın'ında Enver YILMAZ 750 Km Yol Değil Yolsuzluk Yaptığı İddia Ediliyor.

Ordu Basını Yaptığı Yağlaşımda, 

“ENVER YILMAZ 300 KM YOL NEREDE V KANALLARI NEREDE” 750 KM’LİK YOL-SUZLUK ENVER YILMAZ DÖNEMİNDE YAPILAN V KANALLI 750 KM YOL İHALESİNDE V’SİZ 450 KM YOL YAPILDIĞI BELİRLENDİ

İŞİ TAMAMLAMADAN HAKEDİŞİN YÜZDE 80’İNİ ALIP KAÇAN ŞİRKET, DANIŞTAY KARARIYLA YASAKLI HALE GETİRİLDİ.   İP adayı Enver Yılmaz’ın her fırsatta dile getirdiği ‘750 km yol yaptım’ sözü diğer sözleri gibi yine yalan çıktı. Enver Yılmaz ihaleyi alan firmanın V kanalları olmadan 450 km yol yaparak işi bıraktığı ve ihale bedelinin yüzde 80’ini alarak kaçtığı ortaya çıktı.

Tüm seçim propagandasını Cumhur İttifakı adayı Hilmi Güler’i karalamak üzerine kuran İP adayı Enver Yılmaz’ın her fırsatta dile getirdiği ‘Ben 750 km yol yaptım onlar yol yapamadı’ şeklindeki algı söylemleri boş çıktı. Resmi rakamlar Yılmaz’ın iddialarını boşa çıkardı.

O ZAMANIN PARASI 100 MİLYON YANİ GÜNCEL OLARAK 900 MİLYON PARA KAYIP

Bedeli 310 milyon lira+KDV olan ihalede ancak yüzde 2 kırım yapıldı. Aynı şirketin başka ihalelerde yüzde 46’ya kadar kırım yaparken, Ordu’da yüzde 2 kırım yapması oldukça ilginç karşılandı. İşin bir başka ilginç yanı da iş tamamlanmadan firmaya ihale bedelinin yüzde 80’i ödendi.

V’SİZ 450 KM YOL

İhaleyi alan firma Enver Yılmaz’ın görevden alınmasının ardından işi bıraktı. 2019 yılında göreve gelen Hilmi Güler, durumun araştırılması talimatını verdi. Yapılan belirlemede 130 km v kanalı ile birlikte 450 km yol yapıldığı ortaya çıktı. Bu sırada V kanalı olmayan yollar doğa, soğuk, kış ve yağmur şartlarında dökülmeye başladı. Şirkete defalarca işi tamamlaması çağrısı yapıldı. Ancak şirket ortadan kayboldu. Bunun üzerine iş feshedildi. Firma bunun üzerine ayrı ayrı 5 dava açtı.

Ankara mahkemeleri ve Danıştay, Ordu Büyükşehir Belediyesi’ni haklı bularak şirketi bundan sonra hiçbir ihaleye giremeyecek nitelikte yasaklı hale getirdi.

HİLMİ GÜLER İLE 2200 KM YOL

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, 2019-2024 yılları arasında 220 km v kanallarıyla birlikte yol yapımını sağlayarak Ordu’da Cumhuriyet tarihinde en fazla yol yatırımı yapan Başkan oldu. ifadesini kullandı...

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.