SON DAKİKA
Hava Durumu

ORDU AFETE KARŞI DİRENÇLİ HALE GELİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) Afetler Risk Azaltma Çalışma Grubu toplantısı gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 17.10.2023 14:21
Haber Güncellenme Tarihi: 17.10.2023 14:21
Kaynak: IGF

ORDU AFETE KARŞI DİRENÇLİ HALE GELİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) Afetler Risk Azaltma Çalışma Grubu toplantısı gerçekleştirildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İzzet Gündoğar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Ordu’da yaşanması muhtemel afetlere karşı risk faktörlerini belirleyerek öncesinde yapılması gereken koruyucu ve önleyici faaliyetler ile afet ve acil durum sonrasında yapılması gereken çalışmalar hakkında öneriler sunulurken, afet risk azaltıcı faaliyet kararları alındı.

Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili daire Başkanlıklarının yanı sıra OSKİ, Ordu Karayolları Şube Şefliği, Ordu Devlet Su İşleri Müdürlüğü, Ordu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Altınordu Belediyesinden yetkililer katıldı.

DERE YATAKLARI VE YAĞMUR SUYU HATLARI PERİYODİK OLARAK TEMİZLENECEK

Afetlere karşı her daim hazır olmak gerektiğini söyleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İzzet Gündoğar, Ordu’yu afet anlamında olumsuz etkileyen durumlardan birinin yağmur olduğunu bu nedenle olası bir yağmurda Ordu’da sel endişesi yaşandığını belirtti.

Afetler risk azaltma grubu yapılan toplantıda Altınordu’da bulunan dere yataklarında yağış uyarısıyla, tedbiren görev yapacak müdahale ekiplerinin tespiti, Altınordu’da bulunan dere yatak ve yağmur suyu hatlarının periyodik temizleme ve bakım hazırlıklarının planlanması, Altınordu’da bulunan dere yatak ve yağmur suyu hatlarında risk azaltıcı faaliyetler ve Yeni imar planı ile yapılacak düzenlemelerin dere yataklarıyla ilişkili konularını masaya yatırdı.

Öte yandan yapılan toplantı ile olası bir afet durumunda belirlenen kritik noktalarda hangi kurum ve birimin ne yapacağı görüşülerek karara bağlandı.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.