SON DAKİKA
Hava Durumu

ordu, 30 büyükşehir belediyesi arasında en çok yatırım yapan 6’ncı il oldu

Büyükşehir belediye başkanı dr. Mehmet hilmi güler gündem maddelerine geçmeden önce yaptığı açıklamada göreve başladıkları 5 yılın ilk yarısın da ordu için önemli yatırımlar tamamlanarak hayata geçirildiğini söyledi. Geri kalan 2,5 yılda futbol tabiri ile atak oynayacaklarını belirten başkan güler, tüm olanaklar ile 19 ilçede yatırımlar yaparak ordu’nun vizyon kent olması için çalışacaklarını ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 12.10.2021 18:20
Haber Güncellenme Tarihi: 12.10.2021 18:20
Kaynak: Sabah
ordu, 30 büyükşehir belediyesi arasında en çok yatırım yapan 6’ncı il oldu

Büyükşehirden ordu’ya dev yatırım

Başkan güler: “2,5 yılda 1.5 milyarlık yatırım yaptık

Ekim ayı meclis toplantısı yapıldı

 “ordu yapılan yatırımlarla parmakla gösterilen il oldu”

“ordu, 30 büyükşehir belediyesi arasında en çok yatırım yapan 6’ncı il oldu”

 

Ordu büyükşehir belediye meclisi ekim ayı olağan toplantısı yapıldı. Büyükşehir belediyesi meclis salonu’nda başkan dr. Mehmet hilmi güler başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ordu için önemli kararlar alındı.

Büyükşehir belediye başkanı dr. Mehmet hilmi güler gündem maddelerine geçmeden önce yaptığı açıklamada göreve başladıkları 5 yılın ilk yarısın da ordu için önemli yatırımlar tamamlanarak hayata geçirildiğini söyledi. Geri kalan 2,5 yılda futbol tabiri ile atak oynayacaklarını belirten başkan güler, tüm olanaklar ile 19 ilçede yatırımlar yaparak ordu’nun vizyon kent olması için çalışacaklarını ifade etti.

Göreve geldikleri günden bu yana 30 büyükşehir belediyesi arasında en çok yatırım yapan 6’ncı büyükşehir belediyesi olduklarının altını çizen başkan güler, “19 ilçeye geride bıraktığımız 2,5 yılda toplam 1,5 katrilyonluk yatırım yaparak milletimizin hizmetine sunduk” dedi.

Başkan güler, üzüntülerini dile getirdi

Ekim ayı meclis toplantısı öncesi amansız hastalık sonucu hayatını kaybeden ak parti istanbul milletvekili ismet uçma’yı rahmetle anan başkan güler, “çok kıymetli bir hemşehrimizi, ak parti istanbul milletvekili ismet uçma’yı kaybettik. Kendisi gerçekten örnek bir kişiydi. Ordu için önemli çalışmalar yaptı. Bu konuda ben şahsen şahitlik ediyorum. Ordu sevdalısıydı. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun. Ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum” diye konuştu.

“2,5 yıl hizmet atağı yapacağız”

Göreve başladıkları günden itibaren her alanda yaptıkları çalışmalarla ordu’nun parmakla gösterilen il olduğunun altını çizen başkan güler, “bugün aynı zamanda bizim göreve başladığımızın 2,5 yılı doldu. Futbol tabiri ile ilk 45 dakikayı tamamladık. Bugün artık ikinci 45 dakikaya başladık. Geriye kalan bu dönemi dolu dolu hizmetlerle tamamlarız. Bu yeni dönemde hücum oynayacağız. Daha kuvvetli çalışmalarla ordu’muzun sadece kendi sınırları içinde değil, türkiye’de hatta yurt dışında farkındalık oluşturan bir il olacağını düşünüyorum. Bu bakımdan beraber yapmış olduğumuz çalışmalarımızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

“ordu tanıtım günlerinde ilimizi ve ilçelerimizi tanıtalım”

4-7 kasım tarihleri arasında istanbul yeni kapı sahili etkinlik alanında 10’uncusu düzenlenecek olan “ordu tanıtım günleri” hakkında da açıklamalarda bulunan başkan güler, “tüm ilçelerimiz bu tanıtım gününde yerini alacak. Buraya katılan ilçelerimiz eski hazırlıklarının bir üstünü hazırlamasını istiyorum. Ordu’da kültürümüzü, tabiatımızı, turizmimizi, doğamızı, yaylalarımızı, tarhanamızı, turşumuzu vs. Bunları götürelim. Ancak bunları biraz daha farklı sunalım. 19 ilçemizin hepsi birbirinden güzel. Biz ordu büyükşehir belediyesi olarak bir özetini yapacağız. Sizlerden de daha hassas olmanızı ve ilçelerimizi en iyi şekilde tanıtmanızı istiyorum” şeklinde konuştu.

“ordu’da 2,5 yılda çok büyük işler yapıldı”

Ordu’da geri kalan 2,5 yılda önemli çalışmalara imza attıklarını söyleyen başkan güler, “5 yılık görev süremizin ilk 2,5 yılında önemli çalışmalara imza attık. Sadece asfalt çalışmalarımızda geride bıraktığımız 2,5 yılda 1.370 km yol çalışmasını tamamladık. Aynı şekilde içme suyu çalışmalarımızda da 950 km’yi geçtik. Bunlar hep yapılan çalışmalar. Bunları biz 2,5 yılda yaptık. Daha senedin vadesi tükenmedi. Ama biz bunları bu ilk yarıda tamamlayarak hizmete sunduk” ifadelerini kullandı.

“30 büyükşehir içinde en çok yatırım yapan 6’ncı il ordu”

30 büyükşehir belediyesi içinde geride kalan 2,5 yıllık sürede en çok yatırım yapan ilin ordu olduğunu ifade eden başkan güler, “30 büyükşehir belediyesi içinde geride bıraktığımız 2,5 yıllık süre içinde en çok yatırım yapan il ordu’dur. Şu ana kadar 19 ilçemize 1,5 katrilyonluk yatırım yaptık. Bu başarı değil de nedir? Bu başarı bizlerin başarısıdır. Daha bu dönemin ikinci yarısı da var” dedi.

52 gündem maddesi görüşüldü

İhtisas komisyonundan gelen raporlar ve dairelerden gelen tekliflerle toplam 52 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında 30 gündem maddesi meclis tarafından kabul edilirken, 22 gündem maddesi ise komisyona havale edildi.

Bir sonraki toplantı 18 ekim’de

Ordu büyükşehir belediye meclisi bir sonraki toplantısını 18 ekim 2021 pazartesi günü saat 14.00’te ordu büyükşehir belediyesi meclis toplantı salonu’nda gerçekleştirecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.