SON DAKİKA
Hava Durumu

OBİTEM TÜRKİYE’NİN İTFAİYECİLERİNİ YETİŞTİRİYOR

OBİTEM) 10 farklı itfaiye teşkilatından 15 personele 3 hafta süreyle 120 saatlik itfaiye eğitim programı düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 22.06.2023 17:32
Haber Güncellenme Tarihi: 22.06.2023 17:32
Kaynak: IGF
OBİTEM TÜRKİYE’NİN İTFAİYECİLERİNİ YETİŞTİRİYOR

OBİTEM TÜRKİYE’NİN İTFAİYECİLERİNİ YETİŞTİRİYOR

10 FARKLI İTFAİYE TEŞKİLATINDAN 15 PERSONELE 3 HAFTA SÜREYLE 120 SAATLİK İTFAİYE EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENDİ

2020 yılında eğitim faaliyetlerine başlayan ve kurulduğu alan ve eğitim istasyonu çeşitliliğine göre Karadeniz’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi’nde (OBİTEM) 10 farklı itfaiye teşkilatından 15 personele 3 hafta süreyle 120 saatlik itfaiye eğitim programı düzenlendi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği ortaklığında düzenlenen program kapsamında gelerek şehrin güzelliklerini de yakından görme fırsatı bulan personeller için veda programı gerçekleştirildi. Programa katılan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Büyükşehrin tecrübelerini paylaşıyor olmanın mutluluk verici olduğunu ifade etti.

BAŞKAN GÜLER: “TECRÜBELERİMİZİ SİZLERLE PAYLAŞMAK BİZLERE MUTLULUK VERİYOR”

Düşünen Üreten Yarışan Ordu’da hizmette hep birinci olmak hedefinde olduklarını belirten Başkan Güler açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Şehrimize hoş geldiniz sizleri ağırlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Sizlerle tecrübelerimizi paylaşmak bizlere mutluluk veriyor. Deprem sürecinde Adıyaman’a gittik orayı kardeş şehir ilan ettik. Oranın sıkıntılarını çözmeye çalıştık. Öncesinde de Malatya’da, İzmir’de, Elâzığ depreminde çalışmalar yürüttük. Bizim zaten Türk milleti olarak en büyük özelliğimiz sıkıntıları paylaşıp çözmek ve mutlukları da paylaşıp artırmaktır. Bunu hem Allah rızası için yapıyoruz hem de milletimizi sevdiğimiz için bir görev olarak görüyoruz. Burada karşılaştığınız eksiklerimiz varsa onu da bizlerle paylaşmanızı istiyoruz. Burayı daha da iyi bir hale getirmek istiyoruz. Olacaksak en iyi olmayı hedefliyoruz biz ikinciliğe razı değiliz. Düşünen Üreten Yarışan Ordu’da hizmette hep birinci olmak hedefindeyiz.”

DAİRE BAŞKANI ÇINKIL: “BİLGİLERİMİZİ PAYLAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Çınkıl da OBİTEM’de eğitimlerin devam edeceğini söyleyerek, “Türkiye’nin İtfaiyecilerini Yetiştiriyoruz sloganıyla Karadeniz’in ilk ve tek itfaiye eğitim merkezinde ülkemizin farklı noktalarından gelen kıymetli meslektaşlarımızla bilgi ve tecrübelerimizi paylaşma imkânı bulduk. Türkiye Belediyeler Birliği ile organize edilen temel itfaiyecilik eğitiminin ilk grubunun eğitimleri tamamlandı. Bir sonraki grubumuzla da bilgilerimizi paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

İTFAİYECİLERDEN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Giresun Espiye İtfaiyesinden Emrah Özer ve Adıyaman Kahta Belediyesinden İlhan Doğan da programda duygularını paylaşarak, böyle bir merkezi Ordu’ya kazandıran Başkan Güler ve 3 hafta boyunca verdikleri eğitimlerle bilgilerini pekiştiren, şehrin güzelliklerini yerinde görme fırsatı sağlayan Büyükşehir ekibine teşekkür etti.

Kahta Belediyesi İtfaiye Personeli İlhan Doğan ayrıca Adıyaman’ı da etkileyen depremde kendilerine her anlamda destek veren Ordu Büyükşehir Belediyesine minnetlerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından eğitime katılan personellere katılım belgesi takdim edildi.

UYGULAMALI VE TEORİK EĞİTİM ALDILAR

 

Öte yandan eğitim kapsamında kendi illerinde görev yapmakta olan itfaiyecilere 3 haftalık eğitimler kapsamında yangınlara müdahale teknikleri, kapalı ve dumanlı ortamlarda ilerleme, yaralı taşıma teknikleri, yüksek açı kurtarma, kentsel arama kurtarma, trafik kazalarına müdahale, tehlikeli madde yangınlarına müdahale ve ilk yardım eğitimleri hem teorik hem de uygulamalı olarak verildi.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.