SON DAKİKA
Hava Durumu

Mafya ve İmamoğlu faktörü var mı?

Adaylığı Yüksek seçim kuruluna bildirildikten sonra yaşadığı baskılar sonucu hastane odasında notere imza vererek adaylıktan çekilen Şükrü Ciravoğlu yaşadıklarını Gözcü tv de Alptekin Aydoğan’a anlattı.

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2024 18:05
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2024 18:05
Kaynak: IGF
Mafya ve İmamoğlu faktörü var mı?

Adaylıktan çekilmek zorunda kalan Şükrü Ciravoğlu yaşadıklarını ayrıntıları ile anlattı. Mafya ve İmamoğlu faktörü var mı?

Adaylığı Yüksek seçim kuruluna bildirildikten sonra yaşadığı baskılar sonucu hastane odasında notere imza vererek adaylıktan çekilen Şükrü Ciravoğlu yaşadıklarını Gözcü tv de Alptekin Aydoğan’a anlattı. Sürece dahil olanlar arasında karanlık isimler var mıydı? Ekrem İmamoğlu faktörü var mıydı? Tüm sorulara yanıt verdi.

Gözcü Tv de Alptekin Aydoğan’ın sunduğu programa konukolarak katılan Edirne Belediye Başkanlığı Eski Adayı Şükrü Ciravoğlu tümsöylentilere açıklık getirdi. Yaşadığı süreci tüm ayrıntıları ile anlatan Ciravoğlu, yaşananların bir organizasyon, bir operasyon olduğunu belirtti.

Yaklaşık ikibuçuk yıl önce Edirne’nin önde gelen CHP lileriile birlikte çalışmalara başladıklarını belirten Ciravoğlu, ön seçimlerde enyakın rakibi Filiz Gencan Akın’ın iki katı oy alarak aday seçildiğini, ardındanYSK ya bildirildiğini ve Ankara’da gerçekleşen aday tanıtım lansman toplantısındada Genel Başkan tarafından Edirne Adayı olarak açıklandığını söyledi. Adayolarak YSK ya bildirilmesine rağmen çeşitli guruplarca sosyal medya da ‘’Herşeybitmedi’’ ‘’Biz bitti demeden birmez’’ şeklinde kampanyalar yapıldığını belirtenCiravoğlu, kontrol ve küçük bir operasyon nedeniyle hastane de geşirdiği birgün içinde baskılara maruz kalarak adaylıktan çekildiğini anlattı.

Bizzat CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından aranarak akşam5 e kadar ya istifa et, ya da ben alırım şeklinde baskı gördüğünü belirten Ciravoğlu, ön seçim döneminde de rakibi aday adayının mafya olarak tabiredilecek guruplarla birlikte olduğunu söyledi. Ciravoğlu, adaylıktançekilmesinin hemen ardından İBB Başkanı İmamoğlu’nun hemen video çekmesini de,zaten var olan bir hazırlık varmış, İmamoğlu’nun da bu organizasyonda olduğuşüphesi bizde var diye belirtti.

Kendisini destekleyenlerin yaşananlara büyük tepkisiolduğunu belirten Ciravoğlu, ya sandığa gitmeyecekler ya da başka partilere oyverecekler dedi.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.