SON DAKİKA
Hava Durumu

​​​​​​​“Küllerimizden yeniden doğacağız”

Ordu Kadın Platformu, “Acımız çok büyük, kaybımız çok fazla. Tarifi neredeyse imkansız duygular içindeyiz. Bu yüzden öfkeliyiz.” açıklamasında bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 18.02.2023 09:29
Haber Güncellenme Tarihi: 18.02.2023 09:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
​​​​​​​“Küllerimizden yeniden doğacağız”

Ordu Kadın Platformu, “Acımız çok büyük, kaybımız çok fazla. Tarifi neredeyse imkansız duygular içindeyiz. Bu yüzden öfkeliyiz.” açıklamasında bulundu.

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen deprem ve yankılarına değinen Ordu Kadın Platformu, depremde ailelerini, sevdiklerini ve yakınlarını kaybedenlere baş sağlığı, hayatta kalanlara da acil şifalar diledi.

“Küllerimizden yeniden doğacağız”

Ordu Kadın Platformu, şu açıklamayı yaptı; “Acımız çok büyük, kaybımız çok fazla. Tarifi neredeyse imkansız duygular içindeyiz. Bu yüzden öfkeliyiz. Öncelikli olarak, yerleşim yerleri ve binalar eğer rant çıkarlarına göre değil, bilimsel veriler göz önünde bulundurularak yapılsaydı ve yine ekonomik çıkarlar uğruna imar barışı adı altında depreme dayanıksız olan binaların kullanımına izin verilmeseydi, bugün bu kadar ağır kayıplar yaşamıyor olacaktık. Deprem sonrası kritik olan ilk günlerde, etkili ve koordineli müdahale yapılmadığı için binlerce yurttaşımız enkaz altında can verdi. Koordinasyon sağlanamadığı gibi, tüm emeklerini ortaya koyarak bölgede çalışmalar yürüten sivil toplum örgütleri ve diğer kurumlar itibarsızlaştırılmaya çalışıldı. Depremin yarattığı bu büyük faciayı, siyasi fırsata çevirmeye çalışan iktidar, üniversitelerde uzaktan eğitime geçerek ve binlerce öğrencinin konakladığı yurtların boşaltılması “talimatını” vererek öğrencileri mağdur etmiştir. Tüm bu koordinasyon eksikliğini ve yönetememe krizini görüyor ve üzülerek anlıyoruz ki, bizlerden 99 Gölcük depremi sonrasında alınan deprem vergileri başka kaynaklara aktarılmış ve ülkemiz depreme hazır hale getirilememiş. Yaşadığımız deprem sonrasında yıkılan şehirlerini geride bırakan depremzede yurttaşlar farklı şehirlere gidiyor. Ordu’ya da çok sayıda depremzede geldi ve gelmeye de devam edecek. Ordu Kadın Platformu olarak onlarla iletişim halinde olup yaralarımızı beraber sarmaya çalışacağız. Kadın dayanışmasının gücüyle anka kuşu gibi küllerimizden yeniden doğacağız.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.