SON DAKİKA
Hava Durumu

Koşar Adımlar İle Tamamlanan Nedir ?

Başkan güler; düşünen üreten yarışan ordu’muzda 1.yarıyı koşar adımlarla tamamladık. Şimdi aynı heyecanla 2.yarıyı tamamlayacağız

Haber Giriş Tarihi: 12.10.2021 15:09
Haber Güncellenme Tarihi: 12.10.2021 15:09
Kaynak: Sabah
Koşar Adımlar İle Tamamlanan Nedir ?

Büyükşehir belediyesi parti grubu toplantısı yapıldı, toplantıda 2. aşamaya geçildiği ifade edilirken, 1. adımda hedeflere ulaşıldığı ifade edildi, o hedefler ne kadarı sahaya yansıdı tartışma konusu. Yapılan açıklama da;

Başkan tomakin ; ak belediyeler “karadeniz bölge toplantısını” ordu’da yapıyoruz.

Başkan güler; düşünen üreten yarışan ordu’muzda 1.yarıyı  koşar adımlarla tamamladık. Şimdi aynı heyecanla 2.yarıyı tamamlayacağız

Büyükşehir belediye meclisi grup toplantısı il başkanı halit tomakin başkanlığında toplandı. Toplantıya büyükşehir belediye başkanı dr.mehmet hilmi güler, yerel yönetimler başkanı talip şen, ilçe belediye başkanları ile büyükşehir belediye meclis üyeleri katıldı . Toplantıda bugün dar-ı bekaya uğurlayacağımız ilimizin yetiştirdiği değerlerden  , efendiliğin ve dürüstlüğün kendinde vücut bulmuş abidesi , siyaset adamı, ak parti kurucusu, gerçek bir dava adamı,  istanbul milletvekili dr. İsmet uçma ağabeyimiz için fatiha okunarak ruhuna bağışlandı , vefatından duyulan üzüntü paylaşıldı, kendilerine allah cc.’dan mekanı cennet derecesi al-i, peygamber efendimize komşu olması için   rahmet ve mağfiret temennisinde bulunuldu.

Toplantının açış konuşmasını yapan il başkanı tomakin, genel başkan yardımcısı ve yerel yönetimler başkanı başkanımız mehmet özhaseki başkanlığında ,ak parti genel merkez yerel yönetimler başkanlığı karadeniz bölge toplantısının 14-15-16-17 ekim’de ordu’da yapılacağının bilgisini verdi.

Başkan tomakin, toplantının ak parti genel merkez yerel yönetimler başkanlığı karadeniz bölge toplantısına, ak parti yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı mehmet özhaseki başkanlığında yapılacağını ,toplantıya genel başkan vekilimiz sn.prof.dr.numan kurtulmuş ile birlikte önceki dönem büyükşehir belediye başkanları ,menderes türel, yusuf ziya yılmaz, asım uğur güzelbey, konuşmacı olarak katılacağını , karadeniz bölgesinin 20 ilinden, 20 il başkanı,193 belediye başkanı,20 il yerel yönetimler başkanı, 15 il genel meclis başkanlarının katılacağını ayrıca programın son gününde 15 bakan yardımcılarının da katılımıyla programın sona ereceğinin bilgisini verdi. 

Başkan tomakin, geçtiğimiz haftada genel merkez gençlik kolları karadeniz bölge kampının ordu’da yapıldığını hatırlatarak şimdi de  karadeniz bölgesindeki 20 ilimizin 193 il, ilçe ve belde belediye başkanlarının, il genel meclis başkanlarının ve o illerdeki teşkilatların da katıldığı bu programla birlikte  şehrimizin tanıtımı, turizmi ve misafirperverliğini göstermek açısından çok önemli bir program olacağını belirtti.

Klasik belediyeciliğin dışında yepyeni bir belediyecilik anlayışı ile hizmet ettik

Toplantıda konuşan büyükşehir belediye başkanı dr.mehmet hilmi güler, göreve geldiğinde ordu’da sevgiyi büyütmeye , sıra dışı bir kent ve il olmak için , düşünen ,üreten, yarışan bir ordu hedeflediğini bunun için klasik belediyeciliğin dışında yepyeni bir belediyecilik anlayışı ile hizmet edeceğini , bunu sadece türkiye’de değil , dünyaya da  göstereceğimizi belirterek ciddi bir hedef koymuştuk. Hamd olsun bu hedeflere kısa zamanda somut uygulamalarla ulaştık . 1. Yarıyı koşarak tamamladık, şimdi aynı heyecanla ordumuzu da arkamıza alarak 2. Yarıyı tamamlayacağız dedi.

İş için gurbete çıkıp gurbet türküleri söylemek zorunda olmayan bir gençlik için çalışacağız dedik bunu başardık

Başkan güler, çok sevdiğim, kendi ilimde yapmam gerektiğine inandığım, huzurlu ve özgür bir ortamda , kenti ile gurur duyan , toprağı ve denizini kullanan, kışı da hayatına dahil edip ordu’yu dört mevsim yaşayan, başkasına muhtaç olmayan , işsizliği ve ekonomik kalkınmayı başaran , özgüveni yüksek mutlu bir halk oluşturmak ve doğduğu yerde doyan, iş için gurbete çıkıp gurbet türküleri söylemek zorunda olmayan bir gençlik için çalışacağız dedik .başkan güler, bu değişim ve dönüşümü zihinlerde kazımak , istihdamı artırmak ,için nitelikli tarım için ortar’ı, çağdaş turizm faaliyetleri için oryaz’ı, enerji ve altyapı için oren’i , yazılım ve teknoloji için oryaz’ı kurduklarını belirterek 4 şirketimiz çok büyük işlere imza attılar ,bugüne kadar yaptıklarımız ordu  için çok kazanımlar elde ettik, bundan sonrada daha da büyüyerek , gençlerimizi istihdamın içine katarak yolumuza devam edeceğiz dedi. 

Ordu’nun ve dünyanın geleceğinin tarım, yazılım, enerji ve turizmdedir

Başkan güler, ordu’nun ve dünyanın geleceğinin tarım, yazılım, enerji ve turizm de olduğunu belirterek biz ordu’da bunu başardık, geçtiğimiz hafta gaziantep’te yapılan expobel çevre, şehircilik ve teknoloji fuarında ordu’nun adından söz ettirdiğini ,tob’ başkanından , büyükşehir belediye başkanlarına kadar çok kişiden tebrik telefonlarını aldığını belirterek ordu fuarda , yazılım, aykome altyapısı,enerji ve sayaç konularında dikkat çektiğini belirten başkan güler, belediye başkanlarına seslenerek  önümüzdeki ay istanbul’da ordu tanıtım günleri yapılacak , burada da klasik ürünleri tanıtmaktan ziyade,  uluslararası davetleri tetikleyecek ürün ve projelerle ordu tanıtım günlerine katılmalıyız dedi.  

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.