SON DAKİKA
Hava Durumu

KARADENİZİN PLAJ KENTİ ÜNYE PLAJLARIMIZ GÜVENLİDİR... 

Karadeniz Bölgesinin en çok güvenlikli özel plajlarına sahip olan Ünye, deniz sektörünün de bölge lideridir.

Haber Giriş Tarihi: 26.06.2023 16:22
Haber Güncellenme Tarihi: 26.06.2023 16:22
Kaynak: IGF
KARADENİZİN PLAJ KENTİ ÜNYE PLAJLARIMIZ GÜVENLİDİR... 

KARADENİZİN PLAJ KENTİ ÜNYE PLAJLARIMIZ GÜVENLİDİR... 
Karadeniz Bölgesinin en çok güvenlikli özel plajlarına sahip olan Ünye, deniz sektörünün de bölge lideridir. Ünye Turizm İşletmeleri Derneği(ÜNTİD) olarak asli hedeflerimizden biri turizm, eğlence ve Yeme-İçme sektöründe insan hayatını korumaktır. Bu hedefle güvenli, sağlıklı ve mutlu bir tarih, kültür ve turizm kenti olmak için saha çalışmalarımız devam etmektedir.
Ünye’miz Türkiye’de tek olan Manyetik Siyah Kumlu plajlarıyla ve yaklaşık 30km’lik sahilleriyle ünlenmiştir. Bu ölçekte irili ufaklı onlarca plajı bulunmaktadır. Bu plajların tamamına yakın kısmı özel sektör ve Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde olup güvenli hizmet altyapısı ile yerli ve yabancı misafirlerimizin hizmetindedir.
Ancak, şu bilinmelidir ki Karadeniz doğası gereği  RİP(Çeken) akıntısı oluşan bir iç denizdir. Dolayısıyla, yüzmek için halkımızın mutlaka güvenli ve can kurtaran hizmet alt yapısı olan plajlarımızı tercih etmeleri hayati önem arz etmektedir. 
Güvenli ve temiz altyapıya sahip plajları olan Ünye'mizin doğu yakasındaki Kavaklar Irmağı ile Batı yakasındaki Akçay Irmağı arasında bulunan 9 adet özel plajı ve Ordu Büyükşehir Belediyesi kontrolünde ise 6 adet güvenlikli ve hizmet alt yapısı olan plajlarla bölge Turizmine hizmet etmektedir. Bu plajlarımızdan 5 özel  plajımız 2022 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Turizm Plajı olarak belgelenmiştir. Turizm Bakanlığı tarafından belgelendirilen plajlarımız ; Mavi Deniz Turistik Tesisleri Plajı, Gülen Kamping Plajı, Kardelen Plajı, Atik Otel Plajı ve Sahilköy Çınarsuyu Kamping Plajıdır. Ünye plajları, doğu girişinde 3 adet özel tesis plajı olarak hizmet veren Mavi Deniz Plajı, Sultan Sofrası Plajı ve Balıkçı Restoran Plajı bulunmaktadır. Batı yakasında ise Gülen kamping plajı, Atik Otel plajı, Uzunkum plajı, Kardelen plajı, Evim Pansiyon Plajı, ve  Sahilköy plajıyla birlikte 9 adet özel plaj bulunmaktadır.
Toplamda 16 adet  plaj ile bölgenin deniz kentidir Ünye. 
Ünye 'de 6 adet Ordu Büyükşehir Belediyesi ve 1 adet Ünye Belediyesi Kadınlar Plajı olmak üzere 7 adet halk plajımız bulunmaktadır. Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı olan plajlarımız: Ünye'nin Doğu yakasından itibaren, Eskikızılcakese Plajı, Kavaktepe Plajı, Kırkevler Plajı, Fevziçakmak Plajı, Uzunkum Plajı, Çınarsuyu Plajı ve Ünye Belediyesi Kadınlar Plajlarıdır. 
Tüm Plaj, Konaklama, Kamping, Mesire alanları, eğlence ve yeme - içme Tesislerimiz, Sağlıklı, güvenli ve keyifli bir tatil için siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
Karadeniz bir Cennet, Cennetin Köşkü ÜNYE sizleri bekliyor...
                     Adnan SOBİ
                ÜNTİD BAŞKANI

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.