SON DAKİKA
Hava Durumu

“Kadın, fedakârlığın simgesidir”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü” dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Kadınlar bir toplumun yükselmesinde ana faktörlerin başında gelir. Çünkü kadın fedakârlığın simgesidir.” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 05.12.2019 17:45
Haber Güncellenme Tarihi: 05.12.2019 17:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
“Kadın, fedakârlığın simgesidir”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Tavlı açıklamasında, “Toplumun her alanında aktif rol üstlenen kadınlarımız, aynı şekilde demokrasimizin vazgeçilmezleri arasındadır.” ifadelerini kullandı.

-“Kadınları geri planda kalmış toplumlar hiçbir alanda başarılı olamazlar”-

Kadınları her alanda baş tacı yapan bir inancın mensupları olduklarını ifade eden Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“5 Aralık 1934’te Türkiye’de kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verilmesi ile birlikte aynı zamanda bu tarih tüm dünyada kadın hakları günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. İçinde bulunduğumuz coğrafya kadını her alanda baş tacı eden ve ona kıymet veren bir kültürle yoğrulmuştur. Bizim devlet geleneğimizde, toplumsal yapımızda kadınlar hep önde ve öncü olmuşlar ve birçok alanda erkeklerle omuz omuza mücadele etmişlerdir. Türkülerimizde, destanlarımızda, ninnilerimizde; kadının önemi ve kahramanlıkları hep vurgulanmıştır. Fakat ne yazık ki kadınların bu denli kıymetli, bu denli kutsal önemi toplumun tüm kesimlerince anlaşılamamakta, ülkemizde ve dünyada kadınlarımız çeşitli alanlarda şiddete maruz kalmaktadır. Toplumun her alanında aktif rol üstlenen kadınlarımız, aynı şekilde demokrasimizin vazgeçilmezleri arasındadır. Kadınlar bir toplumun yükselmesinde ana faktörlerin başında gelir. Çünkü kadın fedakârlığın simgesidir. Milletlerin gücünün temelinde kadınlarının gücü yatar. Buna en güzel örnek Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasına, yaptığı fedakârlıklarla büyük katkı sunan Türk kadını değil midir? Savaşta olduğu kadar barış zamanlarında da kadınlarımızın katkılarına muhtacız. Kadınları geri planda kalmış toplumlar hiçbir alanda başarılı olamazlar. Bu duygu ve düşüncelerle yaşamımızın her anında, doğumdan ölüme varlıklarıyla bizleri onurlandıran, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 85. yıl dönümünü ve kadın hakları gününü kutluyor, kadınlarımızın hayatın her alanında daha güçlü bir şekilde yer alması dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.